هفته‌ی قبل به این نکته اشاره کردیم که انیمیشن جدید پیکسار قربانی شیوع ویروس کرونا شده است اما این هفته با توجه به همه‌گیرشدن ویروس در تمام جهان و گسترش بیش‌تر آن، اوضاع از آن چیزی که فکر می‌کردیم هم بدتر شد. تا جایی که اکران برخی از فیلم‌های مهم این ماه و حتی ماه‌های بعد به تعویق افتادند. البته، این امر طبیعی و منطقی است. اکنون می‌توانیم تاثیر قابل توجه ویروس کووید-19 یا همان کرونا را بر باکس آفیس هفته سوم اسفند مشاهده کنیم. برای جزییات بیش‌تر از باکس آفیس هفته سوم اسفند با گیکیطور در ادامه مطلب همراه باشید.

کاملاً منطقی و عقلانی است که پس از شیوع کرونا شاهد وضع آشفته باکس آفیس باشیم. وضع این هفته آنچنان بد بود که از سال 1995 تاکنون سابقه نداشته است که تمام ده فیلم اول جدول باکس آفیس، کاهش فروش 60 درصدی یا بیش‌تر را تجربه کنند. در واقع تخمین زده می‌شود که 10 فیلم پرفروش هفته جمعا 50.35 میلیون دلار فروش داشته‌اند که تقریباً برابر با فروش هفته‌ی گذشته‌ی انیمیشن «به‌پیش» است. این خود نشان‌دهنده وضع عجیب این هفته است.

انیمیشن Onward که هفته‌ی گذشته توسط دیزنی و پیکسار به اکران درآمد، این هفته با توجه به اوضاع پیش‌آمده توانست 10.5 میلیون دلار فروش کند. این انیمیشن در این آخر هفته با کاهش فروش 73 درصدی نسبت به هفته قبل مواجه شده است. فروش داخلی Onward هم‌اکنون پس از گذشت 10 روز از اکران به 61 میلیون دلار رسیده است. در بازار بین‌المللی، فیلم در 47 کشور مختلف حدود 6.8 میلیون دلار فروش کرد و فروش بین‌المللی خود را به 41.4 میلیون دلار رساند. فروش جهانی و کلی این فیلم اکنون به 101.7 میلیون دلار رسیده است.

شرکت لاینزگیت این هفته فیلم I Still Believe را در سینماها اکران کرد. این فیلم که جایگاه دوم باکس آفیس هفته سوم اسفند را از آن خود کرد، توانست در این آخر هفته به میزان 9.5 میلیون دلار فروش کند. مثل هر فیلم تازه اکران دیگری در این هفته، این فیلم به‌اندازه‌ی انتظارات فروش نکرد که البته دلیلش کاملاً قابل درک است. با این‌ وجود، مخاطبانی که به تماشای فیلم رفتند، از آن استقبال خوبی به‌ عمل آوردند. این فیلم در سایت سینما اسکور از سوی مخاطبان امتیاز A و در راتن‌تومیتوز از سوی مخاطبان امتیاز 99 را دریافت کرده است. 74 درصد بینندگان روز اول فیلم زن و 26 درصد مرد بوده‌اند و از این میان 73 درصد بالای 25 سال داشته‌اند.

با وجود شرایط بحرانی این هفته، فیلم Bloodshot هم توسط سونی اکران شد و توانست 9.3 میلیون دلار در بازار داخلی آمریکا فروش کند و رتبه‌ی سوم باکس آفیس هفته سوم اسفند را در اختیار خود بگیرد. مانند فیلم I Still Believe مخاطبان به فیلم بلادشات هم امتیاز خوبی دادند. در راتن‌تومیتوز از سوی مخاطبان امتیاز 78 نصیب فیلم شد، درحالی که منتقدین با میانگین امتیاز 31 درصد فیلم را بدرقه کردند. مخاطبان افتتاحیه فیلم، در سینما اسکور به آن امتیاز B‌ را داده‌اند.

در بازار بین‌المللی، Bloodshot در 50 کشور مختلف اکران شد که در نصف آن کشور‌ها پرفروش‌ترین فیلم بود. در مجموع در این بازارها فیلم حدوداً 15.1 میلیون دلار فروش کرد. بیش‌ترین فروش متعلق به روسیه و مکزیک بوده است که این فیلم در این کشورها به ترتیب با 2.4 و 1.2 میلیون دلار فروش کرده است.

فیلم The Invisible Man که سومین هفته‌ی اکرانش را سپری کرد، در باکس آفیس هفته سوم اسفند جایگاه چهارم را از آن خود کرد. این فیلم که نسبت به هفته‌ی قبل با 60 درصد کاهش فروش مواجه شده بود، توانست 5.85 میلیون دلار در بازار داخلی آمریکا فروش کند و فروش داخلی خود را به 64 میلیون دلار برساند. در بازارهای خارج از آمریکا، فیلم توانست 6.2 میلیون دلار فروش داشته باشد و فروش بین‌المللی خود را به رقم 58 میلیون دلار برساند. با این احتساب، فروش کلی و جهانی اثر اکنون به 122.7 میلیون دلار رسیده است.

در رتبه‌ی پنجم باکس آفیس هفته سوم اسفند یک فیلم تازه اکران قرار گرفته است. فیلم The Hunt که سال قبل اکرانش به خاطر جنجال‌های تیراندازی‌های صورت‌گرفته در آمریکا به تعویق افتاد، در این هفته و مصادف با شیوع گسترده ویروس کرونا اکران شد. به همین خاطر فیلم نتوانست توفیق خاصی را کسب کند و فقط 5.3 میلیون دلار فروش کرد. در این هفته این فیلم در 3028 سالن سینما به نمایش در آمد. مخاطبان روز افتتاحیه در سینما اسکور امتیاز +C را به فیلم دادند. میانگین امتیاز مخاطبان در راتن تومیتوز هم 65 درصد است. در بازار بین‌المللی، The Hunt فقط در چهار کشور اکران شد که بیش‌ترین فروش متعلق به انگلستان بود. این فیلم در انگلستان 673 هزار نسخه فروش کرد.

هفته‌ی آینده اکران گسترده‌ای نخواهیم داشت و به‌نظر نمی‌رسد با توجه به وضع فعلی جهان و همه‌گیر شدن ویروس کرونا در باکس آفیس هفته‌ی بعد شاهد تفاوت خاصی باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید