همانطور که هفته‌ی قبل پیش‌بینی کرده بودیم، انیمیشن جدید دیزنی و پیکسار توانست صدرنشین باکس آفیس هفته دوم اسفند شود. با این حال، طبق آمار به‌دست آمده فروش آن اندکی کمتر از پیش‌بینی‌های قبلی بوده است. احتمالاً اصلی‌ترین دلیل این موضوع، شیوع ویروس کووید-19 یا همان کرونای معروف باشد که امروز ایران و تمام جهان با آن سر و کله می‌زنند. به احتمال زیاد نرسیدن فروش انیمیشن Onward به پیش‌بینی‌های اولیه به خاطر همین موضوع بوده اما با این حال، همچنان عملکرد انیمیشن Onward در باکس آفیس درخشان بوده است. برای جزییات بیش‌تر از باکس آفیس هفته دوم اسفند با گیکیطور همراه باشید.

تخمین زده می‌شود که انیمیشن Onward یا به فارسی «به ‌پیش» در اولین هفته‌ی اکران خود 40 میلیون دلار فروش داشته باشد. قبل از اکران انیمیشن، انتظار می‌رفت که «به‌پیش» بتواند در باکس آفیس هفته دوم اسفند حدود 50 میلیون دلار فروش کند اما به دلیل گفته شده، این انیمیشن نتوانست در این آخر هفته فروشی بالغ بر 40 میلیون دلار را تجربه کند. Onward توسط منتقدین و طرفداران هم موردپسند واقع شده است. مخاطبان هفته‌ی اول، در سایت سینما اسکور امتیاز -A را به فیلم داده‌اند و امتیاز مخاطبان در راتن‌تومیتوز هم تا به این لحظه 96 بوده است. با وجود اینکه که تعطیلات بهاری مدرسه‌ها در هفته‌های آینده خواهد آمد، می‌توان انتظار فرصت‌های بیش‌تری برای این انیمیشن داشته باشیم، مگر اینکه شیوع ویروس کورونا در هفته‌ها و ماه‌های آینده با شدت ادامه داشته باشد و جلوی آن را بگیرد. 52 درصد از بینندگان فیلم زن‌ و 48 درصد آن‌ها مرد بوده‌اند. 58 درصد از مخاطبان هفته‌ی اول، خانواده‌‌هایی هستند که با کودکان به تماشای فیلم نشسته‌‌اند. این نشان‌دهنده‌ی تاثیر فیلم و مناسب بودن آن برای کودکان و دیدن آن با خانواده‌هاست.

در 47 بازار بین‌المللی، Onward توانست 28 میلیون دلار فروش کند. این انیمیشن تقریباً در 60 درصد بازارهای بین‌المللی به نمایش در آمده است. بیش‌ترین فروش بین‌المللی، به‌ترتیب متعلق به کشورهای انگلستان (با فروش 4.4 میلیون دلاری)، فرانسه (با فروش 3.3 میلیون دلاری)، مکزیک (با فروش 3 میلیون دلاری)، روسیه (با فروش 2.1 میلیون دلاری)، اسپانیا (با فروش 1.9 میلیون دلاری)، آلمان (با فروش 1.9 میلیون دلاری) و برزیل (با فروش 1.1 میلیون دلاری) بوده است. این اثر قرار است در اواسط آوریل در کشورهای کره، ایتالیا و ژاپن اکران شود. درحالی که تاریخ اکران در کشورهایی مثل استرالیا، ترکیه، هونگ کونگ، نیوزیلند، تایوان و چین هنوز مشخص نشده است.

صدرنشین هفته‌ی قبلی، توانست جایگاه دوم باکس آفیس هفته دوم اسفند را از آن خود کند. فیلم ترسناک The Invisible Man شرکت‌های یونیورسال و بلوم‌هوس همچنان عملکردی درخشان و بیش از انتظار داشته است. فیلم The Invisible Man در این آخر هفته با 46 درصد کاهش فروش، توانست 15.1 میلیون دلار فروش کند. این اثر که با بودجه‌ی 7 میلیون دلاری ساخته شده، هم‌اکنون پس از ده روز از اکران فیلم، فروش داخلی‌ آن در آمریکا به 52 میلیون دلار رسیده است که عملکرد بسیار خوبی برای آن محسوب می‌شود. در بازار بین‌الملی هم فیلم 17.3 میلیون دلار دیگر فروش کرده و فروش بین‌المللی خود را به 45 میلیون دلار رسانده است. اکنون، این فیلم توانسته در مجموع 98.3 میلیون دلار در سراسر جهان فروش کند که برای فیلمی با این بودجه تولید قابل توجه است.

سومین رتبه‌ی باکس آفیس هفته دوم اسفند در اختیار یکی از فیلم‌های تازه اکران این هفته است. فیلم سینمایی The Way Back که توسط شرکت برادران وارنر اکران شده، در اولین آخر هفته‌ی اکرانش توانست 8.5 میلیون دلار فروش داشته باشد. مخاطبان هفته اول این فیلم، امتیاز +B را در سینما اسکور به آن داده‌اند. 53 درصد از مخاطبان فیلم را زنان و 47 درصد آن‌ها را مردان تشکیل داده‌اند. 87 درصد از این مخاطبان، سنی برابر یا بالاتر از 25 سال داشته‌اند. در بازار‌های بین‌المللی، فیلم The Way Back در 14 کشور مختلف و به‌طور دقیق در 448 سالن سینما توانست 640 هزار نسخه فروش کند. بیش‌ترین فروش فیلم در بازارهای بین‌المللی در هفته‌ی اول برای کشور استرالیا بوده که این فیلم در آنجا 219 هزار نسخه فروخته است. این فیلم در کشورهای دیگر در ماه آوریل اکران خواهد شد.

فیلم لایو اکشن موفق Sonic the Hedgehog که توسط پارامونت اکران شده و تاکنون فروش خوبی داشته و حتی رکوردزنی کرده است، با اختلاف کم نسبت به فیلم The Way Back، مکان چهارم باکس آفیس هفته دوم اسفند را برای خود کرده است. با این احتساب، فروش داخلی این فیلم در آمریکا به بالای 140 میلیون دلار رسیده است. فروش بین‌المللی فیلم هم با فروش 12 میلیون دلاری این هفته به 154.8 میلیون دلار رسیده است. به این ترتیب، فروش جهانی و کلی Sonic the Hedgehog تا این لحظه 295 میلیون دلار بوده است.

فیلم The Call of the Wild در باکس آفیس هفته‌ دوم اسفند کار خود را در رتبه‌ی پنجم لیست به اتمام رساند. با توجه به گزارش‌ها، فروش این اثر در این آخر هفته 7 میلیون دلار بوده است که این رقم، فروش داخلی فیلم را در آمریکا به 57 میلیون دلار می‌رساند. این درحالی است که فقط سه هفته از اکران فیلم گذشته است. The Call of the Wild توانست در بازارهای بین‌المللی هم 4.8 میلیون دلار فروش داشته باشد و فروش خود را در این بازارها به بالا 42 میلیون دلار برساند. با احتساب فروش داخلی و فروش بین‌المللی فیلم، فروش کلی و جهانی اثر به 99.6 میلیون دلار رسیده است که فقط اندکی تا 100 میلیون دلار فاصله دارد.

پس از ۵ فیلم پرفروش هفته و در جایگاه ششم باکس آفیس هفته دوم اسفند، فیلم Emma دیده می‌شود. این فیلم در این هفته تعداد سالن‌های نمایش خود را به 1565 سالن رسانده است. در واقع در این هفته 1468 سالن سینما به سالن‌های نمایش دهنده‌ی این اثر اضافه شده‌اند. Emma در باکس آفیس هفته دوم اسفند توانست 5 میلیون دلار فروش کند و فروش داخلی خود را در بازار آمریکا به 6.9 میلیون دلار برساند. این فیلم از سوی مخاطبان هفته‌ی اول هم امتیاز B را در سینما اسکور دریافت کرده است. 

عبور فیلم Bad Boys for Life از مرز فروش 200 میلیون دلاری در آمریکا یکی از اتفاقات مهم این هفته بوده است. این یعنی، Bad Boys for Life اولین فیلم سال 2020 است که توانسته به این جایگاه برسد و فروشی بالاتر از 200 میلیون دلار را در آمریکا تجربه کند. «پسران بد برای زندگی» در این آخر هفته توانست با فروش 3 میلیون دلاری، فروش خود را در آمریکا به 202 میلیون دلار برساند. فروش این فیلم در بازارهای بین‌المللی هم تا به الان 213 میلیون دلار بوده است. به این ترتیب، مجموع فروش بین‌المللی و فروش فیلم در آمریکا به رقم 415 میلیون دلار رسیده است.

هفته‌ی آینده سه فیلم اکران خواهند شد که می‌توانند جدول فروش را دگرگون کنند. البته، باید شرایط بحرانی گسترش ویروس کرونا را هم در نظر بگیریم که می‌تواند در فروش فیلم‌ها تاثیر زیادی بگذارد. هفته‌ی آینده شرکت «لاینزگیت» فیلم I Still Believe را به سینماها خواهد آورد. فیلمی که توسط اندرو و جان اروین کارگردانی شده است. این فیلم قرار است در بیش‌ از 4000 سالن سینما نمایش داده شود. شرکت یونیورسال هم قرار است بالاخره فیلم جنجالی The Hunt را اکران کند. این فیلم قرار بود سال گذشته اکران شود اما به‌خاطر موضوع جنجالی، اکران آن به تعویق افتاد. در نهایت، سونی هم قرار است فیلم ابرقهرمانی جدید خود یعنی Bloodshot را در سینماها اکران کند. وین دیزل بازیگر نقش اول این فیلم است.

باکس آفیس هفته دوم اسفند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید