هفته‌ی گذشته حدس زدیم که اکران فیلم Sonic the Hedgehog «سونیک خارپشت» بتواند تکانی به جدول پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس هفته چهارم بهمن بدهد و حالا با آمدن گزارش فروش این هفته متوجه شدیم که اشتباه فکر نکرده‌ بودیم. هرچند Sonic the Hedgehog نظر منتقدین را به‌طور ویژه جلب نکرد و نتوانست طلسم فیلم‌های ساخته شده از بازی‌های ویدیویی را بشکند اما به‌نظر می‌رسد که نظر مثبت بسیاری از طرفداران این شخصیت محبوب را جلب کرده است. با سایت گیکیطور و گزارش کامل باکس آفیس هفته چهارم بهمن همراه باشید.

فیلم Sonic the Hedgehog «سونیک خارپشت» که در این هفته توسط شرکت پارامونت به نمایش در آمد، توانست با فروش بسیار خوب خود رتبه‌ی اول باکس آفیس هفته چهارم بهمن را کسب کند. تخمین زده می‌شود که فروش چهار روز ابتدایی این فیلم 68 میلیون دلار باشد. در تاریخ، این بیش‌ترین فروش یک فیلم اقتباسی از بازی‌های ویدیویی در هفته‌ی اول اکرانش بوده است. این رکورد بسیار ویژه و خاصی برای فیلم سونیک محسوب می‌شود اما برای ما چندان هم غیر منتظره نیست چرا که همه می‌دانیم سونیک همیشه یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی و یکی از نمادهای آن صنعت بوده است.

با توجه به گزارش‌ها، فروش Sonic the Hedgehog در سه روز پایانی این هفته ۵۷ میلیون دلار بوده است. با این رکورد، فیلم سونیک توانست از فروش سه روز آغازین فیلم Pokemon Detective Pikachu که در ماه می گذشته اکران شده بود، جلو بزند. این فیلم براساس شخصیت معروف و نمادین شرکت سگا (SEGA) یعنی سونیک خلق شده است که یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی است. انتظار می‌رود که فروش فیلم در چهار روز اول، ۶۸ میلیون دلار باشد. همچنین برخی گمان می‌کنند که فروش فیلم پس از تعطیلات این هفته از ۷۰ میلیون دلار هم عبور کرده باشد.

سونیک نه‌تنها فروش بسیار خوبی را تجربه کرد، بلکه توانست نظر مثبت مخاطبان را هم جلب کند. این فیلم از دیدگاه مخاطبان در سایت سینما اسکور امتیاز A را دریافت کرد و در راتن‌تومیتوز هم مخاطبان امتیاز ۹۵ درصد را به فیلم دادند. البته، نمرات منتقدان به این خوبی نبوده است و آن‌ها امتیازات متوسطی به فیلم داده‌اند. ۵۶ درصد مخاطبان هفته‌ی اول فیلم مرد و ۴۴ درصد آن‌ها زن بوده‌اند. در هفته اول اکران، ۷۰ درصد مخاطبان فیلم Sonic the Hedgehog را افراد پایین‌تر از ۲۵ سال تشکیل داده‌اند.

فیلم Sonic the Hedgehog در بازار بین‌المللی هم فروش خوبی داشت و توانست در ۴۰ بازار مختلف فروش ۴۳ میلیون دلاری را تجربه کند. با این اوصاف، تخمین زده می‌شود که هم اکنون فروش جهانی این فیلم به ۱۰۰ میلیون دلار رسیده باشد. مکزیک با فروش ۶.۷ میلیون دلاری در بازار بین‌المللی بیش‌ترین فروش را به نام خود ثبت کرده و پس از آن انگلستان با اختلاف نزدیک و فروش ۶.۲ میلیون دلاری در جایگاه بعدی قرار دارد. پس از آن، کشورهای فرانسه (۴.۳ میلیون دلار)، آلمان (۳.۳ میلیون دلار)، برزیل (۳ میلیون دلار)، استرالیا (۲.۸ میلیون)، اسپانیا (۲ میلیون دلار)، ایتالیا (۱.۹ میلیون دلار)، اکراین (۱ میلیون دلار) و کلمبیا (۱ میلیون دلار) بیش‌ترین فروش را داشته‌اند. سونیک هفته‌ی آینده در روسیه و در ماه مارس در ژاپن اکران خواهد شد. تاریخ نمایش فیلم در چین هنوز مشخص نشده است.

فیلم Birds of Prey شرکت برادران وارنر در دومین هفته‌ی اکرانش با ۴۸ درصد کاهش فروش، به رتبه‌ی دوم باکس آفیس هفته چهارم بهمن سقوط کرده است. این فیلم در سه روز آخر هفته توانست ۱۷.۱ میلیون دلار فروش کند. انتظار می‌رود فروش فیلم در چهار روز آخر هفته ۱۹.۶ میلیون دلار باشد. با فروش این هفته، فروش داخلی فیلم به ۶۱.۷ میلیون دلار رسید. در بازار بین‌المللی، Birds of Prey توانست ۲۳ میلیون دلار دیگر فروش کند و فروش بین‌المللی خود را به ۸۳.۶ میلیون دلار برساند. به این ترتیب، فروش کلی و جهانی اثر تا به این لحظه ۱۴۳ میلیون دلار بوده است. مکزیک در بازارهای بین‌المللی بیش‌ترین فروش این فیلم را با ۷.۹ میلیون دلار به خود اختصاص داده است. انگلستان هم پس از مکزیک با فروش ۷.۶ میلیون دلاری بهترین بازارهای فروش این فیلم بوده‌اند.

رتبه‌ی سوم جدول باکس آفیس هفته چهارم بهمن به یکی از فیلم‌های جدید این هفته تعلق دارد. فیلم Fantasy Island شرکت سونی توانست در اولین هفته‌ی اکران خود ۱۲.۴ میلیون دلار فروش داشته باشد. انتظار می‌رود که فروش فیلم در چهار روز به ۱۴ میلیون دلار برسد. Fantasy Island در سینما اسکور توسط مخاطبان هفته‌ی اول امتیاز –C را دریافت کرد که البته به‌نظر می‌رسد نسبت به نمره منتقدان امتیاز بسیار سخاوتمندانه‌ای محسوب شود. در راتن‌تومیتوز امتیاز این فیلم از سوی منتقدان ۹ و از سوی مخاطبان ۴۵ درصد بوده است. ۵۲ درصد مخاطبان هفته‌ی اول زن و ۴۸ درصد مرد بوده‌اند و ۴۶ درصد از این مخاطبان سنی برابر یا بالاتر از ۲۵ سال داشته‌اند.

در بازار بین‌المللی، فیلم Fantasy Island توانست در ۳۵ کشور مختلف ۷.۶ میلیون دلار فروش کند. کشور فرانسه با فروش ۱.۳ میلیون دلاری بیش‌ترین فروش را در میان کشورهای دیگر داشته است. پس از فرانسه، اندونزی با فروش ۹۵۰ هزار دلاری و استرالیا با فروش ۷۰۰ هزار دلاری در مکان‌های بعدی قرار دارند. این فیلم قرار است هفته‌ی آینده در کشور آلمان اکران شود. همچنین در آینده این فیلم در کشورهایی نظیر روسیه (۵ مارس)، انگلستان (۶ مارس)، مکزیک (۲۷ مارس)، برزیل (۱۶ آوریل) و کره جنوبی (۱۴ مه) به نمایش در خواهد آمد.

 در باکس آفیس هفته چهارم بهمن دقیقاً پشت سر فیلم Fantasy Island، فیلم رمانس The Photograph شرکت یونیورسال قرار گرفته است. اگرچه این فیلم از نظر منتقدین و همین‌طور مخاطبان با استقبال بیش‌تری مواجه شده است اما در گیشه با اختلاف بسیار کم از Fantasy Island شکست خورده است. فیلم The Photograph در سینما اسکور امتیاز +B و در راتن‌تومیتوز از دیدگاه مخاطبان امتیاز ۸۲ درصد را دریافت کرده است. در سه روز افتتاحیه، این اثر توانست ۱۲.۲۷ میلیون دلار فروش کند. به‌نظر می‌رسد فیلم در چهار روز بتواند فروش ۱۳.۴ میلیون دلاری را تجربه کند. از این میان ۵۶ درصد از مخاطبان هفته‌ی اول این فیلم را زنان و ۴۴ درصد از آنان را مردان تشکیل داده‌اند. سن ۶۴ درصد از این مخاطبان، برابر یا بیش‌تر از ۲۵ سال بوده است.

هفته‌ی آینده شاهد دو اکران گسترده خواهیم بود. شرکت قرن بیستم (20th Century) قرار است فیلم The Call of the Wild را اکران کند و STX هم می‌خواهد دنباله فیلم ترسناک خود یعنی Brahms: The Boy II را در سینماها نمایش دهد. علاوه بر این‌ها، شرکت لاینزگیت فیلم Las Pildoras De Mi Novio و شرکت Focus فیلم Emma را نمایش خواهند داد. البته، فیلم Emma این هفته در ۷ کشور به نمایش در آمده بود و توانست ۳.۲ میلیون دلار هم در این کشورها فروش کند. بیش‌ترین فروش فیلم متعلق به انگلستان بود که در آنجا فیلم موفق شد به میزان ۲.۱ میلیون دلار فروش داشته باشد.

با توجه به عملکرد بسیار خوب فیلم سونیک در باکس آفیس هفته چهارم بهمن به نظر شما آیا این فیلم می‌تواند درخشش خود را همچنان ادامه دهد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید