هفته‌ی پیش فیلم مورد انتظار Sonic the Hedgehog «سونیک خارپشت» در سینماهای جهان اکران شد و توانست در گیشه فروش بسیار خوب و قابل توجهی را تجربه و حتی رکوردی را هم به نام خود ثبت کند. اکنون این فیلم در دومین هفته‌ی اکرانش دوباره موفق شده تا جایگاه قبلی خود را حفظ کند و بار دیگر صدرنشین باکس آفیس شود. البته، این هفته شاهد اکران چند فیلم جدید هم بودیم که نتوانستند رقیب سونیک شوند. برای جزئیات بیش‌تر، در ادامه‌ی مطلب با سایت گیکیطور و گزارش باکس آفیس هفته آخر بهمن همراه شوید.

هرچند که در این هفته فیلم Sonic the Hedgehog شرکت پارامونت کمی بیش‌تر از حد انتظارمان با کاهش فروش مواجه شده است اما همچنان توانسته فروشی موفق را تجربه کند و جایگاه اول جدول باکس آفیس هفته آخر بهمن را برای خود نگه دارد. نسبت به افتتاحیه قوی فیلم، فروش این هفته «سونیک خارپشت» با کاهش ۵۵ درصدی فروش مواجه شده است و تخمین زده می‌شود که در این سه روز پایانی هفته موفق شود به میزان ۲۶.۳ میلیون دلار فروش داشته باشد. اکنون فقط پس از گذشت ۱۰ روز از اکران فیلم، فروش داخلی Sonic the Hedgehog در بازار آمریکا به ۱۰۶ میلیون دلار رسیده است. در حال حاضر این فیلم با اختلاف اندک پشت سر The Angry Birds Movie (با فروش ۱۰۷.۵ میلیون دلاری) به‌عنوان چهارمین فیلم پرفروش اقتباسی از بازی‌های ویدیویی در بازار داخلی آمریکا قرار گرفته است که البته در هفته‌ی بعد می‌تواند عملکرد خود را در بازار آمریکا بهتر کند و به‌راحتی به انگری بردز برسد و حتی از آن عبور کند.

سونیک توانست در این هفته و در بازارهای بین‌المللی ۳۸.۳ میلیون دلار دیگر فروش کند و فروش بین‌المللی خود را به ۹۶.۵ میلیون دلار برساند. به این‌ ترتیب می‌توان گفت در حال حاضر فروش کلی و جهانی این اثر در بازار داخلی آمریکا و در بازارهای بین‌المللی، ۲۰۳ میلیون دلار بوده است. در میان کشورهایی که این هفته شاهد اکران فیلم Sonic the Hedgehog بوده‌اند، روسیه با فروش ۶.۳ میلیون دلاری این فیلم، عملکرد بهتری داشته است؛ اما اگر بخواهیم فروش بین‌المللی در این دو هفته را در نظر بگیریم، انگلستان با فروش ۱۹.۱ میلیون دلاری بهترین عملکرد را داشته است.

جایگاه دومین فیلم پرفروش باکس آفیس هفته آخر بهمن به یکی از فیلم‌های تازه اکران تعلق دارد. فیلم The Call of the Wild «آوای وحش» که در واقع اقتباسی از کتاب «آوای وحش» جک لندن است، توانست این رتبه را کسب کند. این فیلم که طبق گزارش‌ها، بودجه‌ی ساختش ۱۳۵ میلیون دلار بوده است، تخمین زده می‌شود که در سه روز آغازین اکرانش ۲۴.۸ میلیون دلار فروش کرده باشد. هرچند فروش فیلم در این هفته کمی بیش‌تر از پیش‌بینی‌های صورت گرفته در هفته‌ی قبل بوده است اما با توجه اینکه این اثر اقتباسی از یکی از رمان‌ها و داستا‌ن‌های مشهور آمریکایی است و همچنین بودجه‌ی ساخت بالایی هم داشته، جای فروش بسیار بیش‌تری دارد. طبیعتاً انتظار می‌رود اکثر فروش فیلم هم در آمریکا صورت بگیرد. با این حال، به‌نظر می‌رسد افرادی که در نخستین هفته‌ی اکران فیلم به تماشای آن نشسته‌اند، از آن راضی بودند؛ زیرا امتیاز فیلم در سینما اسکور از سوی مخاطبان هفته‌ی افتتاحیه –A بوده است. در راتن‌تومیتوز هم مخاطبان امتیاز ۹۰ درصد را به فیلم داده‌اند. سهم مخاطبان این هفته به‌صورت مساوی برای زن‌ها و مردها هر کدام ۵۰ درصد بوده است. در میان این مخاطبان، ۶۲ درصد سنی برابر یا بیش‌تر از ۲۵ سال داشته‌اند.

در بازار بین‌المللی، The Call of the Wild این هفته در ۴۰ کشور مختلف اکران شد که حاصل فروش در این کشورها ۱۵.۴ میلیون دلار بوده است. با احتساب این آمار، فروش جهانی و کلی فیلم به رقم ۴۰.۲ میلیون دلار می‌رسد. بیش‌ترین فروش فیلم در بازارهای بین‌المللی متعلق به فرانسه با فروش ۲.۶ میلیون دلاری بوده است. پس از فرانسه، کشورهای انگلستان (۱.۹ میلیون دلار)، مکزیک (۱.۴ میلیون دلار) و روسیه (۱.۲ میلیون دلار) بیش‌ترین فروش را در بازارهای بین‌المللی داشته‌اند. هفته‌ی آینده فیلم در کشورهای ژاپن، جمهوری چک، اسلوواکی، فنلاند، آفریقای جنوبی، تایوان، تایلند، آرژانتین، اروگوئه و ونزوئلا اکران خواهد شد. نمایش فیلم در کره جنوبی برای تاریخ ۱۶ آوریل برنامه‌ریزی شده است.

انگار سرنوشت فیلم Birds of Prey که در گیشه انتظار زیادی از آن می‌رفت، این است که هر هفته با یک پله سقوط در باکس آفیس مواجه شود. اتفاقی که در باکس آفیس هفته آخر بهمن هم برای این فیلم اتفاق افتاده و آن را به رتبه‌ی سوم جدول برده است. در سومین هفته‌ی اکران فیلم Birds of Prey، این اثر توانست ۷ میلیون دلار دیگر فروش کند و فروش داخلی خود در آمریکا را به ۷۲ میلیون دلار برساند. این فیلم همچنین در ۷۸ بازار بین‌المللی هم ۱۰ میلیون دلار دیگر فروش کرد تا فروش بین‌المللی خود را به ۱۰ میلیون دلار برساند. با احتساب فروش در بازارهای بین‌المللی و فروش در بازار داخلی آمریکا، فروش کلی این فیلم تا به حال ۱۷۳.۷ میلیون دلار بوده است.

مکان چهارم باکس آفیس هفته آخر بهمن در اختیار فیلم Brahms: The Boy II است که توسط شرکت STXfilms به اکران در آمده است. تخمین زده می‌شود که فروش هفته‌ی اول این فیلم در بازار داخلی آمریکا ۵.۹ میلیون دلار بوده است. علاوه بر اینکه منتقدان نقدهای تندی به فیلم داشته‌اند، به نظر می‌رسد که فیلم موفق نشده حتی نظر مثبت مخاطبان را هم جلب کند. در سایت سینما اسکور مخاطبان هفته‌ی افتتاحیه فیلم، امتیاز –C را به این اثر داده‌اند و در راتن تومیتوز هم از سوی مخاطبان امتیازی بهتر از ۴۰ درصد نصیب فیلم نشد. ۵۳ درصد از مخاطبان هفته‌ی آغازین فیلم زن و ۴۷ درصد آن‌ها مرد بوده‌اند. همچنین ۵۶ درصد از این مخاطبان زیر ۲۵ سال داشته‌اند. در بازار بین‌المللی هم فیلم در ۲۳ کشور اکران شده و در این کشورها فقط ۲.۲ میلیون دلار فروش کرده است. به این ترتیب، در اولین هفته‌ی اکران فیلم، فروش کلی و جهانی اثر ۸ میلیون دلار بوده است.

فیلم Bad Boys for Life که چندین هفته در صدر جدول باکس آفیس قرار داشت و به صورت کلی در این چند هفته فروش خوبی را هم تجربه کرده، در این هفته با فروش ۵.۸۶ میلیون دلاری در جایگاه پنجم باکس آفیس هفته آخر بهمن قرار گرفته و فروش داخلی خود در آمریکا را به ۱۹۱ میلیون دلار رسانده است. با این اوصاف می‌توان گفت که Bad Boys for Life اولین فیلم سال ۲۰۲۰ خواهد بود که فروش داخلی خود در آمریکا را به رقمی بالاتر از ۲۰۰ میلیون دلار خواهد رساند. در بازار بین‌المللی، فیلم Bad Boys for Life این هفته موفق شده تا ۸.۱ میلیون دلار دیگر فروش کند که از این میان ۱.۱ میلیون دلار فقط متعلق به کشور ایتالیا بوده است. اکنون فروش بین‌المللی این اثر از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور کرده است و فروش جهانی و کلی آن هم به ۳۹۰ میلیون دلار رسیده است.

به نظر می‌رسد بازار فیلم‌های ترسناک در این ایام بسیار داغ است؛ چرا که هر هفته شاهد اکران این دسته از فیلم‌ها هستیم. هفته‌ی آینده هم قرار است شرکت یونیورسال فیلم ترسناک The Invisible Man را در ۳۵۰۰ سالن سینما نمایش دهد.

شما می‌توانید لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های باکس آفیس هفته آخر بهمن را در پایین مشاهده کنید.

نظر شما درباره‌ی باکس آفیس هفته آخر بهمن چیست؟ به نظر شما سرنوشت هفته‌ی آینده چگونه خواهد شد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید