پس از  گذشت دو هفته از‌ صدرنشینی فیلم Sonic the Hedgehog در باکس آفیس و رکوردشکنی‌های آن، این فیلم در این هفته جای خود را به اثر تازه اکران دو شرکت یونیورسال و بلوم‌هاوس داد. فیلم The Invisible Man که یکی از مهم‌ترین و قابل‌توجه‌ترین اکران‌های این هفته بود، توانست جای سونیک را در باکس آفیس هفته اول اسفند بگیرد. البته این هفته یک اکران مهم دیگر هم داشتیم که مربوط به انیمه ژاپنی My Hero Academia: Heroes Rising می‌شد. برای جزییات بیش‌تر و مشاهده گزارش کامل باکس آفیس هفته اول اسفند با گیکیطور همراه باشید.

فیلم The Invisible Man که توسط شرکت‌های یونیورسال و بلوم‌هاوس اکران شده است، در این آخر هفته 29 میلیون دلار فروش داشته است و جایگاه نخست باکس آفیس هفته اول اسفند را در اختیار خود گرفته است. استقبال منتقدان و مخاطبین از این فیلم در فروش زیاد آن بسیار تاثیرگذار بوده‌ است. در حال حاضر امتیاز منتقدان به فیلم در راتن‌تومیتوز 89 درصد و امتیاز مخاطبان به این فیلم در این سایت 90 درصد است. مخاطبان این فیلم در روز اول اکران امتیاز +B را به آن داده‌اند که برای فیلمی در این ژانر امتیاز خوب و قابل‌توجهی است. بخواهیم به آثار قدیمی بلوم‌هاوس در ژانر ترسناک نگاهی بیاندازیم، با فیلم‌هایی مثل Happy Death Day، Insidious: The Last Key و The Purge: Anarchy رو‌به‌رو خواهیم شد که پرونده خود را در باکس آفیس داخلی آمریکا با فروشی در بازه‌ی 55 تا 71 میلیون دلار بسته‌اند. به همین خاطر، می‌توان گفت فروش 29 میلیون دلاری فیلم The Invisible Man در هفته‌ی افتتاحیه بسیار عالی بوده است و عملکرد درخشانی محسوب می‌شود. به‌خصوص با توجه به این مسئله که بودجه‌ی ساخت این فیلم 7 میلیون دلار بوده است.

در 74 بازار بین‌المللی، فیلم The Invisible Man توانست 20.2 میلیون دلار فروش کند و با احتساب فروش داخلی در آمریکا، فروش کلی و جهانی خود را در هفته‌‌ی اول اکران به 49.2 میلیون دلار برساند. بیش‌ترین فروش در بازار بین‌المللی متعلق به انگلستان با فروش 2.86 میلیون دلاری بوده است. پس از انگلستان، کشورهایی مثل فرانسه (با فروش 2.19 میلیون دلاری)، مکزیک (با فروش 1.8 میلیون دلاری)، استرالیا (با فروش 1.65 میلیون دلاری)، آلمان (با فروش 1.2 میلیون دلاری)، اسپانیا (با فروش 1.1 میلیون دلاری) و کره‌ جنوبی (با فروش 1.08 میلیون دلاری) قرار دارند. این فیلم در هفته‌ی آینده هم قرار است در چند کشور از جمله روسیه نمایش داده شود. اکران فیلم در ژاپن هم در 1 می صورت خواهد گرفت.

فیلم Sonic the Hedgehog یا «سونیک خارپشت» شرکت پارامونت، با یک پله سقوط این هفته در جایگاه دوم باکس آفیس هفته اول اسفند قرار گرفته است. تخمین زده می‌شود که فیلم Sonic the Hedgehog در این آخر هفته فروشی 16 میلیون دلاری را تجربه کرده است. با این احتساب، فروش داخلی این اثر در آمریکا به 128 میلیون دلار رسیده است. این یعنی فیلم «سونیک خارپشت» پس از Lara Croft: Tomb Raider که فروش داخلی آن در آمریکا 131 میلیون دلار بود، دومین فیلم پرفروش ساخته‌شده از بازی‌های ویدیویی در بازار داخلی آمریکاست. البته، از آنجایی که سونیک هفته‌های آینده هم شانس فروش دارد، می‌تواند به‌راحتی Lara Croft: Tomb Raider را پشت سر بگذارد و به پرفروش‌ترین فیلم ساخته‌‌شده از بازی‌های ویدیویی در بازار داخلی آمریکا تبدیل شود.

سونیک این هفته در بازار‌های بین‌المللی هم توانست به عملکرد خوب خود ادامه دهد و در 62 کشور مختلف 26.8 میلیون دلار دیگر فروش کند و فروش بین‌المللی خود را به 137.2 میلیون دلار برساند. در این هفته، فیلم Sonic the Hedgehog در 6 منطقه‌ی دیگر نمایش داده شد که بیش‌ترین فروش در این مناطق متعلق به اندونزی (با فروش 2 میلیون دلاری) و لهستان (با فروش 1.1 میلیون دلاری) بوده است. در حال حاضر فیلم حدوداً در 75 درصد از بازارهای بین‌المللی به نمایش در آمده و در آینده هم قرار است در ژاپن و چین اکران شود. به این ترتیب، فروش جهانی و کلی این فیلم تا به این لحظه حدوداً 268 میلیون دلار بوده است.

فیلم The Call of the Wild هم نسبت به هفته‌ی قبل یک پله سقوط داشته و با 47 درصد کاهش فروش مواجه شده است. تخمین زده می‌شود که در این آخر هفته فیلم The Call of the Wild توانسته 13.2 میلیون دلار فروش کند و جایگاه سوم باکس آفیس هفته اول اسفند را در اختیار خود بگیرد. با این احتساب، پس از ده روز از اکران این اثر، فروش داخلی آن در آمریکا به 45.9 میلیون دلار رسیده است. بودجه‌ی این فیلم 135 میلیون دلار بوده است که رقم زیادی محسوب می‌شود‌ و فروش این فیلم فاصله‌ی زیادی تا رسیدن به میزان بودجه‌ی آن دارد. فروش بین المللی The Call of the Wild در این هفته 11 میلیون دلار بوده است. با فروش این هفته، فروش بین‌المللی این فیلم در دو هفته‌ی اخیر به 33.4 میلون دلار رسیده و فروش جهانی و کلی آن هم برابر با 79.3 میلیون دلار شده است.

یکی دیگر از آثار تازه اکران این هفته، یکی از انیمه‌های معروف و برجسته ژاپنی بوده است. My Hero Academia: Heroes Rising که توسط FUNimation نمایش داده شده است، در باکس آفیس هفته اول اسفند با فروش 5.1 میلیون دلاری مکان چهارم را از آن خود کرده است. با احتساب فروش روز چهارشنبه، تخمین زده می‌شود که فروش داخلی این اثر به 8.5 میلیون دلار رسیده باشد. این رقم، My Hero Academia: Heroes Rising را به دومین اثر پرفروش این استودیو در بازار داخلی آمریکا تبدیل می‌کند.

فیلم Bad Boys for Life در هفتمین هفته‌ اکران خود توانست در جایگاه پنجم باکس آفیس هفته اول اسفند قرار بگیرد. با فروش 4.3 میلیون دلاری این هفته، فروش داخلی Bad Boys for Life به 197 میلیون دلار رسیده است. در بازارهای بین‌المللی هم 4.9 میلیون دلار دیگر نصیب Bad Boys for Life شد و این امر فروش بین‌المللی این فیلم را به 208 میلیون دلار رسانده است. به این ترتیب، در حال حاضر فروش جهانی و کلی این اثر 406 میلیون دلار بوده است. نکته‌ی جالب توجه در مورد فروش جهانی فیلم این است که این رقم تقریباً فقط 8 میلیون دلار کمتر از مجموع فروش جهانی دو فیلم اول این مجموعه تخمین زده شده است.

در اکران‌های محدود، فیلم Saint Frances شرکت Oscilloscope را داشتیم که فقط در یک سالن سینما به نمایش در آمد و تخمین زده می‌شود که توانسته فروشی 16150 نسخه‌ای را تجربه کند. این در حالی است که فیلم Burden که در ۵ سالن‌ سینما به نمایش در آمده، فروشی معادل با 20.142 هزار نسخه را داشته است.

هفته‌ی بعد یک اثر مهم در سینماها اکران خواهد شد. انیمیشن جدید دیزنی و پیکسار یعنی Onward یا به فارسی «به پیش» در 4000 سالن سینما اکران خواهد شد و احتمالاً بتواند به‌راحتی رتبه‌ی اول جدول باکس آفیس را در اختیار بگیرد. علاوه بر «به پیش»، فیلم The Way Back که بن افلک در آن ایفای نقش کرده است، در 2600 سالن سینما به‌نمایش در خواهد آمد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید