اکنون که به آخرین روز سال 2019 و دهه اخیر رسیده‌ایم، لیست پرفروش‌ترین بازی‌های هفته‌ آخر سال در انگلستان نیز منتشر شده است. لیستی که البته تفاوت چندان زیادی با هفته‌ی گذشته خود نداشته و تقریباً همان چیزی بود که قبل از آن پیش‌بینی می‌شد.

بازی کال اف دیوتی مدرن وارفار (Call of Duty: Modern Warfare) برای سومین هفته‌ی متوالی توانست در جایگاه پرفروش‌ترین بازی هفته‌ی انگلستان باشد و همینطور لقب پرفروش‌ترین بازی هفته‌ پایانی سال را هم از آن خود کند. از یک طرف محبوبیت بیش‌ از اندازه‌ی Call of Duty: Modern Warfare و نبود رقیب تازه و قدرتمند موجب شده تا همچنان این عنوان محبوب جایگاه پرفروش‌ترین بازی هفته را برای خود داشته باشد. مانند هفته‌ی گذشته، در رتبه‌ی دوم هم بازی FIFA 20 قرار دارد که همچنان به فروش بسیار خوب خود در انگلستان ادامه می‌دهد. دو بازی Star Wars: Jedi Fallen Order و Mario Kart 8: Deluxe هم به‌ترتیب در جایگاه‌های سوم و چهارم لیست پرفروش‌ترین‌ بازی‌های هفته قرار دارند. Luigi’s Mansion 3 یکی دیگر از انحصاری‌های سوییچ، رتبه‌ی پنجم را از آن خود کرده است. در واقع، به‌طرز جالبی هر پنج بازی پرفروش‌ هفته بدون تغییر نسبت به هفته‌ی قبلی در جایگاه خود ایستاده‌اند.

با انتشار آخرین گزارش فروش و جدول هفتگی سال، اکنون می‌توان برخی از نتایج به‌دست آمده از گزارش‌های سال 2019 را بررسی کرد. طبق آمار، فروش فیزیکی بازی‌ها در سال 2019 نسبت به سال 2018 با چیزی حدود 20 درصد کاهش مواجه شده است. این نشان می‌دهد که میل خرید دیجیتالی بازی‌ها روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

لیست ده بازی پرفروش آخرین هفته‌ی سال 2019 میلادی در انگلستان به شرح زیر است:
  1. Call of Duty: Modern Warfare
  2. FIFA 20
  3. Star Wars Jedi: Fallen Order
  4. Mario Kart 8 Deluxe
  5. Luigi’s Mansion 3
  6. Grand Theft Auto 5
  7. Borderlands 3
  8. Just Dance 2020
  9. Pokemon Sword
  10. Crash Team Racing Nitro-Fueled

نظر شما چیست؟ آیا کال اف دیوتی مدرن وارفار می‌تواند جایگاه خود را در هفته‌ی بعد هم حفظ کند؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید