کندی کراش ساگا (Candy Crush Saga) ذاتا یک بازی معمایی است که اصطلاحا به آن match three می‌گویند، یعنی باید حداقل سه آب‌نبات با رنگ‌های مشابه را کنار هم قرار دهید تا آن‌ها را نابود کنید و امتیاز بگیرید. یاد گرفتن این بازی بی‌نهایت آسان است، اما کندی کراش ساگا گزینه‌های جذاب دیگری را هم به بازی اضافه می‌کند تا هیجان و چالش آن بیشتر شود. بنابراین اگر می‌خواهید مراحل سخت‌تر این بازی را رد کنید، باید آموزش بازی کندی کراش ساگا را بخوانید و اصول و مقدمات آن را یاد بگیرید.

با ما همراه باشید! 😊

بیشتر بخوانید: ترفندهای بازی کندی کراش ساگا ؛ مثل یک حرفه‌ای بازی کن!

علاوه بر ایده اصلی تطبیق سه آب‌نبات که ذات و ماهیت بازی کندی کراش ساگاست، تطبیق بیش از سه آب‌نبات در ترکیب‌های خاص بسیار جذاب و دوست‌داشتنی است و نتایج خارق‌العاده‌ای دارد. در آموزش بازی کندی کراش ساگا یاد می‌گیرید قرار دادن بیش از سه آب‌نبات کنار هم، به جای از بین بردن کامل آن‌ها، یکی از سه آب نبات ویژه و قدرتمند را می‌سازد که به شما کمک می‌کنند از پس مراحل سخت بربیایید.

آب‌نبات‌های مختلف در کندی کراش ساگا

آموزش بازی کندی کراش ساگا - ۱

آب‌نبات راه راه

اولین گزینه در آموزش بازی کندی کراش ساگا، آب‌نبات راه راه (Stripped Candy) است که یکی از ساده‌ترین گزینه‌هایی است که می‌توانید آن را بسازید.

 • این آب‌نبات تمام خطوط افقی یا عمودی را پاک می‌کند.
 • با کنار هم قرار دادن چهار آب‌نبات به صورت افقی یا عمودی می‌توانید آن را بسازید.
 • با آب‌نبات راه راه و آب‌نبات‌های دیگر یک ترکیب درست کنید و از آن استفاده کنید.

آب‌نبات بسته‌بندی شده

آب‌نبات بسته‌بندی شده (Wrapped Candy) راهی عالی برای خلاص شدن از ژله‌ها، شکلات‌ها و بیسکوییت‌های مشکل‌ساز است. آموزش بازی کندی کراش ساگا را دنبال کنید تا ببینید چطور باید آن را بسازید.

 • تمام آب‌نبات‌های اطرافش را نابود می‌کند.
 • پنج آب‌نبات را به شکل T یا L کنار هم قرار دهید.
 • از این آب‌نبات در یک ترکیب استفاده کنید.

آب‌نبات بمب رنگی

یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های آموزش بازی کندی کراش ساگا همین قسمت است. آشنایی با آب‌نبات بمب رنگی که می‌تواند قسمت زیادی از آب‌نبات‌ها را پاک کند.

 • تمام آب‌نبات‌ها با یک رنگ مشخص را از بین می‌برد.
 • پنج آب‌نبات را در یک ردیف افقی یا عمودی کنار هم قرار دهید.
 • آن را به سمت آب‌نبات کناری (چهار جهت) بکشید تا تمام آب‌نبات‌ها با آن رنگ از بین بروند.

در این قسمت از آموزش بازی کندی کراش ساگا ، حواستان به روش‌های ساخت این الگوها باشد. با این کار راحت‌تر می‌توانید مراحل سخت را پشت سر بگذارید.

آموزش بازی کندی کراش ساگا ؛ ترکیبات هیجان‌انگیز و نابودگر

آب‌نبات‌های خاص، یعنی سه آب‌نباتی که در آموزش بازی کندی کراش ساگا به شما معرفی کردیم، برای رد کردن مراحل سخت عالی هستند، اما می‌توانید با این سه آب‌نبات هم ترکیبات جذابی بسازید که اثر قدرتمندتری دارند و واقعا هیجان‌انگیز هستند. یکی از مهم‌ترین ترفندها این است که بدانید هر ترکیب دقیقا چه کاری انجام می‌دهد و در هر مرحله چطور می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و مراحل سخت را به راحتی پشت سر بگذارید.

آموزش بازی کندی کراش ساگا - ۲

در ادامه آموزش بازی کندی کراش ساگا به شما یاد می‌دهیم این ترکیب‌ها چطور کار می‌کنند.

 • آب‌نبات راه راه + آب‌نبات بسته‌بندی شده: به جای پاک کردن یک ردیف افقی یا عمودی یا پاک کردن هشت آب‌نبات، این ترکیب به شما کمک می‌کند سه ردیف افقی یا عمودی را پاک کنید.
 • آب‌نبات راه راه + بمب رنگی: دومین ترکیب بی‌نهایت قدرتمند همین گزینه است. این ترکیب باعث می‌شود تمام آب‌نبات‌های هم‌رنگ آب‌نبات راه راه شما، راه راه شود و همه با هم فعال شوند.
 • بمب رنگی + بمب رنگی: این ترکیب قدرتمندترین ترکیب در بازی کندی کراش ساگاست. این ترکیب تمام کندی‌های روی صفحه را پاک می‌کند و یک مجموعه جدید از کندی‌ها را به شما می‌دهد.

در قسمت بعدی آموزش بازی کندی کراش ساگا ترکیب‌های دیگری را معرفی می‌کنیم که شاید قدرت موارد بالا را نداشته باشند، اما بالاخره جایی به درد می‌خورند.

 • بمب رنگی + آب‌نبات بسته‌بندی شده: تمام آب‌نبات‌هایی که با رنگ کندی بسته‌بندی شده شما مطابقت دارند، به آب‌نبات بسته‌بندی شده تبدیل می‌شوند و همه با هم منفجر می‌شوند. این ترکیب ضعیف‌ترین ترکیب بمب رنگی است، اما با این حال از خود بمب رنگی قوی‌تر است.
 • دو آب‌نبات بسته‌بندی شده: این ترکیب هشت کندی اطرافشان را نابود می‌کنند و بعد از اینکه آب‌نبات‌های جدید جایگزین شدند، باز هم هشت کندی را نابود می‌کنند.
 • دو آب‌نبات راه راه: هر دو ردیف افقی و عمودی را با هم نابود می‌کنند.

حالا که یاد گرفتید آب‌نبات‌های خاص و ترکیب آن‌ها چه کارهایی می‌توانند انجام دهند، در قسمت بعدی آموزش بازی کندی کراش ساگا با ما همراه باشید تا بدانید چطور باید این آب‌نبات‌های خاص را درست کنید.

ساخت بمب‌های رنگی

بمب‌های رنگی بی‌نهایت قدرتمند هستند، بنابراین مهم است که همیشه به دنبال ساخت این گزینه باشید. ساخت آن‌ها خیلی سخت نیست، اما اغلب به راحتی هم در صفحه بازی قرار نمی‌گیرند. در آموزش بازی کندی کراش ساگا و ساخت بمب رنگی با ما همراه باشید.

۱. به دنبال چهار کندی یک رنگ کنار هم باشید که فقط با یک آب‌نبات از یک رنگ دیگر جدا شدند.

۲. آب‌نبات پنجم را به چهار آب‌نبات دیگر اضافه کنید.

آموزش بازی کندی کراش ساگا - ۳

نکته

ردیف پنج‌تایی آب‌نبات‌ها می‌توانند افقی یا عمودی باشند. این ترکیب بزرگ‌ترین سازه‌ای است که در بازی می‌سازید و به همین دلیل قدرت زیادی دارد.

ساخت آب‌نبات راه راه

ساده‌ترین ترکیب همین گزینه است. تنها کاری که باید بکنید این است که چهار آب‌نبات هم‌رنگ را کنار هم قرار دهید. همان‌طور که در ابتدای آموزش بازی کندی کراش ساگا توضیح دادیم‌، جهت افقی یا عمودی کنار هم قرار دادن این آب‌نبات‌ها در جهت آب‌نبات راه راه تاثیر دارند. پس حواستان به نیازتان باشد و بر اساس آن سازه را تشکیل دهید.

آموزش بازی کندی کراش ساگا - ۴

ساخت آب‌نبات بسته‌بندی شده

سخت‌ترین سازه در بازی همین گزینه است. چون باید از الگوی خاصی پیروی کنید تا آب‌نبات بسته‌بندی شده ساخته شود. این آب‌نبات هم از پنج کندی تشکیل می‌شود، اما حتما باید الگوی T یا L داشته باشد.

آموزش بازی کندی کراش ساگا - ۵

بسیار خوب، به پایان آموزش بازی کندی کراش ساگا رسیدیم. شما کدام یک از این مهره‌ها و ترکیبات را می‌شناختید؟ این بازی را تا چه مرحله‌ای رفتید؟ به ما بگویید و نظرات خود را با ما و گیمرهای دیگر به اشتراک بگذارید.

منبعLife Wire
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید