خرد کردن آب‌نبات‌ها کار سختی است! در این مقاله هر چیزی که درباره بازی کندی کراش ساگا (Candy Crush Saga) باید بدانید به شما می‌گوییم.

بازی کندی کراش ساگا (Candy Crush Saga) یکی از بازی‌های پازلی بسیار موفق و یکی از بهترین بازی های اندروید و iOS و تولید کمپانی King است که دو مشتق و تعداد زیادی بازی‌های دیگر دارد که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند. این بازی بسیار ساده است و به همین دلیل یکی از بهترین گزینه‌ها برای پر کردن اوقات فراغت و زمان‌های دورکاری در منزل است و تمام کاربران اندروید و iOS می‌توانند از آن استفاده کنند.

اگر به تازگی وارد دنیای بازی کندی کراش ساگا شده‌اید و می‌خواهید بدانید آیا این بازی ارزش دانلود کردن دارد یا نه، در این مقاله می‌توانید تمام اطلاعات مورد نیازتان را کسب کنید!

هدف بازی کندی کراش ساگا

بازی کندی کراش - 1

بازی کندی کراش ساگا بسیار آسان است. در هر مرحله با رسیدن به هدفی که برای شما در نظر گرفته شده است، پیروز می‌شوید. این هدف معمولا با تعداد حرکات مشخصی که مجاز به انجام آن هستید، محدود شده است.

بسیاری از سطوح اولیه فقط از شما می‌خواهد امتیاز مشخصی کسب کنید، اما با پیشرفت در بازی، باید اهداف دیگری مثل پاکسازی ژله‌ها یا جمع‌کردن فندق و آلبالو را هم تجربه کنید.

امتیاز جمع کردن در بازی کندی کراش ساگا

بازی کندی کراش - 2

در این بازی با خرد کردن آب‌نبات‌ها امتیاز کسب می‌کنید. گیم‌پلی بازی به گونه‌ای است که حداقل سه نوع آب‌نبات یکسان را در یک ردیف قرار می‌دهید و بعد از اینکه آب‌نبات‌ها خرد شدند، امتیاز کسب می‌کنید. هر چه تعداد آب‌نبات‌های یکسانی که کنار هم قرار می‌دهید بیشتر باشد و تعداد بیشتری آب‌نبات خرد کنید، امتیاز شما بالاتر می‌رود.

روش پاکسازی ژله‌ها و موانع دیگر

پاکسازی ژله‌ها و موانع دیگر در بازی کندی کراش ساگا (Candy Crush Saga) هم به سادگی خرد کردن آب‌نبات‌هاست و وقتی آب‌نبات‌ها دور یک مانع یا ژله را خرد کنید، آن‌ها هم خرد و ناپدید می‌شوند.

با پیشرفت بازی و ورود به مراحل بالاتر بازی، موانعی سر راهتان قرار می‌گیرند که به بیش از یک حرکت و خرد کردن تعداد بیشتری آب‌نبات نیاز دارند.  

آب‌نبات‌های ویژه

بازی کندی کراش - 3

وقتی چهار آب‌نبات یا بیشتر را با هم ترکیب می‌کنید، یک آب‌نبات ویژه و خاص دریافت می‌کنید که می‌توانید آن‌ها را با آب‌نبات‌های دیگه ترکیب کنید تا قابلیت‌های باورنکردی به دست بیاورید. این آب‌نبات‌های هیجان‌انگیز به شما کمک می‌کنند، با یک حرکت تعداد زیادی آب‌نبات را خرد کنید.

حتی می‌توانید دو آب‌نبات ویژه را هم با هم ترکیب کنید، حتی اگر یکسان نباشند. با این کار چند اتفاق هیجان‌انگیز با هم رخ می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم سعی کنید تا جایی که می‌توانید از این روش استفاده کنید تا سریع‌تر مرحله را تمام کنید و امتیاز بیشتری هم کسب کنید.

جان‌ها در بازی کندی کراش ساگا

بازی کندی کراش - 4

اگر نتوانید هدف مورد نظر یک مرحله را کامل کنید، یکی از جان‌های شما کم می‌شود. در بازی کندی کراش ساگا، 5 جان به شما داده می‌شود و هر باری که ببازید، یک جان از شما کم می‌شود و 30 دقیقه طول می‌کشد تا جان از دست رفته جایگزین شود.

وقتی تمام جان‌های شما تمام شد، حداقل تا نیم‌ساعت نمی‌توانید بازی کنید تا یکی از جان‌های شما جایگزین شود. اگر در بازی شمش طلا داشته باشید، می‌توانید جان اضافه دریافت کنید که البته تعداد محدودی شمش طلا به شما داده می‌شود و بعد از آن باید پول خرج کنید که در ایران این مسئله کمی سخت است.

واحد پولی (Currency)

بازی کندی کراش - 5

فقط یک واحد پولی پرمیوم در بازی کندی کراش ساگا وجود دارد و آن طلاست. می‌توانید با استفاده از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای و با پول واقعی طلا بخرید و البته این کار در ایران کمی سخت است.

استراتژی

بازی کندی کراش ساگا، هم به نوعی بازی استراتژیک است، هم به شانس و اقبال ربط دارد. هر مرحله به طور رندوم و اتفاقی طراحی می‌شود، بنابراین اگر یک مرحله را دو بار پشت سر هم بازی کنید، هم چینش آب‌نبات‌ها فرق دارد، هم شما نتیجه متفاوتی می‌گیرید.

البته نکته بالا به این معنی نیست که ترفندها و نکاتی برای بهتر بازی کردن وجود نداشته باشد! پس سعی کنید ترفندها و روش‌های هک کردن مراحل این بازی را یاد بگیرید و یا در مقالات بعدی با ما همراه باشید تا تمام فوت و فن بازی کندی کراش ساگا را به شما بگوییم.

حقایق جذاب درباره بازی کندی کراش ساگا (Candy Crush Saga)

بازی کندی کراش - 6
  • بازی کندی کراش ساگا در سال 2012 روی پلتفرم موبایل متولد شد و در مدت شش ماه توانست شماره 1 بازی‌های موبایل شود و فقط در دسامبر 2012، حدود 10 میلیون بار دانلود شد.
  • در سال 2019، تعداد مرحله‌های بازی کندی کراش ساگا به 5000 مرحله رسید.
  • از سال 2012 که این بازی به گوگل پلی و اپل استور اضافه شده است، کاربران 73 میلیارد ساعت یا 8.3 میلیون سال را در این بازی گذراندند.
  • بازی کندی کراش ساگا در هفت قاره و از جمه قطب جنوب بازی می‌شود.
  • گیمرها در این بازی 167 میلیون مایل را طی کردند. این مقدار مساوی است با 5 بار سفر از زمین به مریخ! به عبارت دیگر تعداد آب‌نبات‌هایی که در این بازی خرد شدند، بسیاااااار زیاد است.

اگر تا به حال این بازی را امتحان نکردید، وقت آن رسیده کندی کراش ساگا را دانلود کنید و به خانواده بزرگ این بازی در جهان بپیوندید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید