سونی در جریان نمایشگاه توکیو گیم شو ۵۰ دقیقه گیم پلی دث استرندینگ را نشان داد. این گیم پلی یک ویدیوی ویرایش شده توسط «هیدئو کوجیما» سازنده بازی بود که خود او هم روی آن صحبت می‌کند. این ۵۰ دقیقه گیم پلی دث استرندینگ کلی اطلاعات جدید از این بازی به ما می‌دهد. از آنجایی که تمام صحبت‌های کوجیما روی این نمایش طولانی به زبان ژاپنی بود، وبلاگ پلی استیشن اطلاعات جدیدی از این گیم پلی منتشر کرد. در ادامه به بررسی ۵۰ دقیقه گیم پلی دث استرندینگ می‌پردازیم و درباره آن صحبت می‌کنیم.

آماده‌سازی بسیار مهم است

در ابتدا مشاهده کردیم  که «سم» قهرمان اصلی بازی برای انجام دادن یک مرحله آماده‌سازی‌هایی را انجام می‌دهد. او تجهیزات مختلفی را برمی‌دارد. آیتم‌هایی که سم حمل می‌کند تنها پشتش قرار نمی‌گیرند.. می‌توان یکسری از آیتم‌ها را روی بازوی او هم قرار داد. اینکه این آیتم‌ها روی عملکرد سم در محیط بازی تاثیر می‌گذارند هنوز مشخص نشده است. با این حال بهتر است که همیشه آیتم‌های مختلفی را قبل از انجام دادن ماموریت به همراه داشته باشید.

مسیر خاص خود را مشخص کنید

قبل از اینکه پایگاه را ترک کنید، سم می‌تواند نقشه را بررسی کند. او مسیرهای مختلف را نگاه خواهد کرد. برای رسیدن به مقصد کلی مسیر پیش روی خود خواهید داشت. این به بازیکنان بستگی دارد که کدام مسیر را انتخاب می‌کنند. بازیکنان می‌توانند مسیر خاص خود را انتخاب کنند. مسیری که می‌تواند پر از کوه باشد یا یک مسیر کاملا مسطح باشد.

شما تنها کسی نیستید که این دنیا را جست‌وجو می‌کند

در حالی که کاملا مطمئن هستیم که در طول بازی هیچ ارتباط مستقیمی با دیگر بازیکنانی که این بازی را تجربه می‌کنند نخواهید داشت، به آیتم‌ها و وسایلی برمی‌خورید که توسط افراد دیگر به‌جا مانده‌اند. این آیتم‌‌ها نشانه‌های مشخصی از حضور افراد دیگر در بازی خواهند بود. افرادی که مانند شما از این مسیرها عبور کرده‌اند. هنوز مشخص نیست که کاربرد این آیتم‌‌ها در بازی چه خواهد بود؛ اما همین که حس کنید افراد دیگری هم در بازی حضور دارند، اتفاق جذابی است.

خودتان را درمان کنید

مسئولیت سم هم به دوش شما است. در ۵۰ دقیقه گیم پلی دث استرندینگ به این موضوع اشاره شد که بازیکنان می‌توانند سم را درمان کنند. سم می‌تواند روی علف‌ها استراحت کند و حتی چرت بزند. او حتی می‌تواند وارد چشنه‌های آب گرم هم بشود یا با سازدهنی خود آهنگی بنوازد.

در حال حرکت

با توجه به آیتم‌هایی که سم در اختیار دارد، او می‌تواند مسیرهای مختلفی را طی کند. او  از یک «استخوان‌بندی بیرونی» یا (Exoskeleton) برخوردار است. این موضوع باعث شده که سم بتواند چیزهای بسیار سنگینی را حمل کند و حتی سریع‌تر بدود. این استخوان‌بندی بیرونی باعث شده که سم با این وسایلی که به همراه دارد بتواند پرش‌های بسیار بلندی هم انجام دهد. این قابلیت را هم دارد که کامیون‌های دشمنان را هم بدزدد و با آن‌ها به مسیر خود ادامه دهد. امکان موتور سواری و بالا رفتن از نردبان را هم دارد.

خودتان را سبک کنید

سم این امکان را خواهد داشت که بتواند از یک حمل کننده سیار که روی هوا معلق است استفاده کند. سم با این کار سبک‌تر حرکت می‌کند و حمل‌کننده هم به‌راحتی دنبال او می‌آید. با این روش می‌توانید آیتم‌های خود را سریع‌تر به مقصد برسانید و حتی می‌توانید آیتم‌های بیشتری هم جمع کنید.

حمل‌کننده‌ای که سم را هم می‌برد

در بخش دیگری از ویدیوی ۵۰ دقیقه گیم پلی دث استرندینگ سم را مشاهده خواهید کرد که سوار همان حمل‌کننده وسایل شده است. حمل‌کننده توانایی حمل سم را هم دارد و می‌تواند قهرمان بازی را با سرعت به مکان‌های مختلف ببرد.

گرفتار نشوید

در نیمه دوم این ویدیو، سم خود را در خطر مشاهده می‌کند. سنسور او شروع به فعالیت کردن می‌کند و سم متوجه می‌شود که اتفاقات بدی قرار است رخ دهد. او سعی می‌کند که از دست BTها قرار کند، اما سرانجام گرفتار آن‌ها می‌شود و مجبور می‌شود که با دشمنان بیشتری مبارزه کند. اگر فرار کردن جزو گزینه‌ها شما نباشد، باید مبارزه کنید. اینجاست که می‌توانید وسایل خود را زمین بگذارید تا بتوانید سریع دشمنان را از بین ببرید. سم در مبارزه‌ها از یکسری نارنجک و بمب‌های مختلف استفاده می‌کند که ضد BTها هستند. حتی سم یک تفنگ ضد BTهم دارد که از فاصله دور می‌تواند از آن‌ استفاده کند. زمانی که همه دشمنان را از بین بردید، نباید فراموش کنید که آیتم‌هایی که روی زمین گذاشته‌اید را بردارید.

ارتباط بامعنا برقرار کنید

همان‌طور که گفتیم سم در دنیای Death Stranding تنها نیست. او چند تا از آیتم‌ها را به مقصد رساند و در یک پایگاه بسیار بزرگ توانست با فردی که به‌صورت هولوگرافی نشان داده شد، صحبت کند. زمانی که آیتم‌های مختلف را به پایگاه‌های متفاوت می‌رسانید، پاداش هم دریافت می‌کنید. ارتباط برقرار کردن با این پایگاه‌ها یکی از اصلی‌ترین المان‌های بازی به‌حساب می‌آید و قلب ماجراجویی‌های بازی است.

۵۰ دقیقه گیم پلی دث استرندینگ

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید