بازی Doom Eternal به طور حتم یکی از مورد انتظارترین بازی‌های سال 2020 است. متاسفانه برای گیمرهای موبایل، تجربه این بازی و لذت بی‌حدوحصر آن غیرممکن است و به همین دلیل باید به فکر بازی‌هایی باشیم که در اندروید و iOS بتوانند این حس را تا حد زیادی به ما منتقل کنند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تعداد زیادی از بازی‌های گوگل پلی و اپ استور اپل را بررسی کنیم؛ نتیجه این جستجو پنج بازی مشابه Doom Eternal است که در این مقاله قرار است آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

بازی‌های شوتر اول شخص در گذشته بازی‌های قابل توجهی نبودند و کنترل‌های لمسی آن‌ها روی صفحه‌نمایش به اندازه کافی قابل اعتماد نبود، اما این روند در طول زمان تغییر کرد و با ظهور بازی‌های مثل کال آف دیوتی موبایل، این باور در ذهن مخاطبان شکل گرفت که در گوشی موبایل هم می‌توان از سبک شوتر و یک بازی حرفه‌ای در حد بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی لذت برد.

بازی Doom یکی از انواع خاص شوتر اول شخص است و با صحنه‌های اکشن سریع، جنگ و خون فراوان و مراحل عظیم و هوشمندانه، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

در ادامه پنج بازی مشابه Doom Eternal را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند جایگزین خوبی برای Doom Eternal در اندروید و iOS باشند.

پنج بازی مشابه Doom Eternal

Jydge

بازی مشابه Doom Eternal - یک

ژانر: اکشن، شوتر

بعد از دنیای خشن بازی Judge Dredd، بازی Jydge یک بازی شوتر از بالا به پایین است که بین لحظه‌هایی با تنش‌های کم و صحنه‌های وحشتناک و طغیان‌های خشن تعادل برقرار کرده است.

درست مثل مجموعه بازی‌های Doom، این بازی هم از موسیقی متن فوق‌العاده‌ای بهره برده است و مقدار زیادی جنگ و خون‌ریزی در آن دیده می‌شود. اسلحه‌هایی بی‌نظیر که با یک بار ماشه کشیدن، دشمن را به تکه‌هایی کوچک تقسیم می‌کند و صحنه‌ها و لحظه‌های دیوانه‌کننده‌ای دارد که گیمرها و طرفداران Doom Eternal را هم به وجد می‌آورد.

داستان و روند این بازی در مقایسه با Doom Eternal کندتر اتفاق میفتد، اما پیشنهاد می‌کنیم به عنوان بازی مشابه Doom Eternal این گزینه را امتحان کنید و از آن لذت ببرید.

Unkilled

بازی مشابه Doom Eternal - دو

ژانر: سه‌بعدی، شوتر

بازی Unkilled در حال حاضر یکی از بهترین بازی‌های زامبی اندروید در ژانر شوتر است که در استور بازی‌های موبایلی می‌توانید پیدا کنید. این بازی در واقع تمام مولفه‌هایی را که از این مدل بازی‌ها انتظار می‌رود دارد: اسلحه‌های فوق‌العاده، هدشات‌های دیوانه‌کننده و تعداد زیادی زامبی که باید کشته شوند.

البته ممکن است بگویید این بازی شباهت زیادی به بازی قبلی شرکت تولید‌کننده (MADFINGER Games) یعنی Dead Trigger دارد و باید بگوییم خیلی هم اشتباه نمی‌گویید و حرفتان کاملا درست است.

اما این بازی در اصل چیزی کم دارد و آن هم کنترل‌های خشک، گستردگی محتوا و ساختار مناسب برای موبایل است که البته همه آن‌ها در Unkilled حل شده و به همین دلیل عنوان بهترین بازی زامبی را به آن دادیم و به عنوان بهترین بازی مشابه Doom Eternal هم از آن یاد کردیم.

Dead Effect 2

بازی مشابه Doom Eternal - سه

ژانر: اکشن، شوتر

بازی Dead Effect 2 بیشتر شبیه Doom 3 است تا Doom Eternal، اما بدترین بازی دنیا نیست. سرعت آهسته‌تر و ماموریت‌های روایت محور، می‌تواند برای طرفداران این مجموعه بازی‌ها جذاب باشد. البته باید به خواندن متون طولانی و تمام کردن آن‌ها علاقه داشته باشید و تحملتان زیاد باشد.

اگر این مسئله را فراموش کنیم، به لطف وجود اسلحه‌های جذاب و متنوع و گیم‌پلی هیجان‌انگیز، این بازی لذت و هیجان لحظه به لحظه را تزریق می‌کند و فکر می‌کنیم این گزینه می‌تواند انتخاب مناسبی به عنوان بازی مشابه Doom Eternal باشد.

Wolfenstein 3D Classic Platinum

بازی مشابه Doom Eternal - چهار

فرقی نمی‌کند Wolfenstein یا Doom را انتخاب کنید، اما اکثر دهه شصتی‌ها و گیمرها می‌توانند با این نظریه موافقت کنند که هر دو بازی در زمان خودشان و برای سال‌ها کیفیت قابل قبولی داشتند و یکی از بهترین بازی‌های ویدیویی زمان خود بودند.

جدیدترین اتفاقی که درباره بازی رترو و قدیمی Wolfenstein افتاده این است که روی گوشی‌های موبایل هم عرضه شده و این بازی شوتر اول شخص، یکی از گزینه‌های فوق‌العاده‌ای است که به عنوان بازی مشابهDoom Eternal می‌توانید از آن لذت ببرید.

گرافیک بازی به اندازه Doom خوب و چشم‌گیر نیست و کنترل‌های بازی آنطور که باید دقیق و سریع عمل نمی‌کنند، اما با این حال این باز هم می‌تواند یک بازی جذاب و نوستالژیک روی پلتفرم موبایل باشد.

Doom Classic

بازی مشابه Doom Eternal - پنج

ژانر: رترو، شوتر

بله، این بازی ممکن است کمی تقلب به حساب بیاید، ولی اگر بتوانید بازی مشابه Doom Eternal را که در قالب مجموعه‌ای از Doom 1 و Doom 2 به استور بازی‌های موبایل عرضه شده نادیده بگیرید، واقعا ضرر کردید.

هر دو عنوان (بازی) با توجه به دورانی که عرضه شدند، به طرز تکان‌دهنده‌ای خوب عمل کردند و تحولی مبتکرانه در دنیای بازی‌ها بودند و در حال حاضر هم تعداد کمی از بازی‌ها می‌توانند مشابه بازیDoom Eternal یا تمام بازی‌های این مجموعه باشند.

اگر می‌خواهید هیجان و لذت بازی‌های شوتر اول شخص مثل مجموعه بازی‌های Doom را در موبایل تجربه کنید، این مقاله به شما کمک می‌کند. در این مقاله ما پنج بازی مشابه Doom Eternal را به شما معرفی کردیم که یکی از موفق‌ترین بازی‌ها در این ژانر بوده است. امیدواریم تعطیلات نوروز و روزهایی که در خانه هستید با این بازی‌ها سرگرم شوید و لذت ببرید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید