شاید باورکردنی نباشد اما Dreams یکی از آثاری بود که در کنفرانس معرفی اولیه کنسول PS4 برای اولین بار به نمایش در آمد. Dreams در گذر زمان تغییرات فراوانی به خود دید و به‌نوعی دوبار پروسه ساختش دوباره آغاز شد و در نهایت به ایده‌ای نهایی رسید که بسیار جاه‌طلبانه‌تر و بزرگ‌تر از ایده‌ی اولیه است.

پس از چند ماهی که این اثر در حالت ارلی اکسس (دسترسی زودهنگام) قرار داشت و با قیمتی کمتر قابل خریداری بود، اکنون مشخص شد که نسخه‌ی کامل بازی قرار است در تاریخ 14 فوریه 2020 (25 بهمن 1398) توسط شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی برای کنسول نسل هشتمی پلی‌استیشن 4 عرضه شود. این خبر، توسط مدیا مولکول، سازنده‌ی خوشنام بازی، در جریان رویداد State of Play اعلام شد.

Dreams

Dreams را هم می‌توان یک بازی خواند و هم آن را به‌عنوان یک ابزار برای خلق کردن بازی، موسیقی، فیلم و هر چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند، شناخت. اثری که می‌تواند در گذر زمان و با پشتیبانی طولانی مدت مدیا مولکول و سونی نتیجه‌ای رویایی و فوق‌العاده رقم بزند. میزان آزادی که بازیکنان برای خلق کردن در دسترس دارند بسیار زیاد است. در همین مدت کوتاه ارلی اکسس هم بعضی از بازیکنان ساخته‌های بسیار جذابی را خلق کردند اما با عرضه‌ی نسخه‌ی کامل و همکاری بازیکنان با هم، می‌توانیم شاهد ساخته‌هایی باورنکردنی باشیم.

ابی هپه، مدیر ارتباطات استودیو مولکول، در پستی در بلاگ پلی‌استیشن نوشت:

از زمانی که دسترسی زودهنگام بازی شروع شد، ما ظهور خالقان ماهری را دیده‌ایم که شخصیت‌ها و سری‌های بدیع و اصیل خود را خلق کرده‌اند، توانسته‌اند طرفداران خود را پیدا کنند، محتواهایی همه‌گیر و ژانرهایی جدید بسازند و با دیگران در سراسر دنیا همکاری کنند. مهم‌تر از آن، ما در این مدت دریمز را با نظراتی که از سوی کاربران گرفته‌ایم به‌روزرسانی کرده‌ایم، تجربه را بهبود بخشیده‌ایم و ساختن و پیدا کردن محتوای جذاب را آسان‌تر از همیشه کرده‌ایم.

ما همچنین بر روی چیزهای کاملاً جدیدی شامل نحوه‌ی کاملاً جدید معرفی [مخاطب] به بازی، آموزش‌های بیش‌تر، ابزار پیشرفته‌تر، محتوای بیش‌تر و در آخر یک بخش کمپین با عنوان Art’s Dream کار کرده‌ایم که بازیکنان را در زمان عرضه تحت تاثیر قرار دهد. Art’s Dream توسط ما در بازی ساخته شده تا احتمالات پایان‌ناپذیر را در Dreams نشان دهد. این بخش، ژانرهای جدید، شخصیت‌هایی شگفت‌انگیز را در خود دارد و عشق و علاقه‌ی ما موسیقی را هم به‌شدت نشان می‌دهد.

در پایان، او اشاره کرد که برای بعد از عرضه بازی هم چیزهای بسیار جالبی برنامه‌ریزی شده است که البته فعلاً از آن‌ها سخنی گفته نمی‌شود و بعداً در وقت جدا به آن پرداخته خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید