بیشتر کودکان ترجیح می‌دهند به جای اینکه چیزی یاد بگیرید، تفریح و بازی کنند. با این حال، این روزها که به دلیل شیوع ویروس کرونا اکثرا در خانه هستیم و کودکان نیز به مدرسه نمی‌روند، بهتر است به فکر سرگرم‌کردن و آموزش آن‌ها باشیم. در این مقاله بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید را به شما معرفی می‌کنیم که به طور همزمان هم آموزش است و هم سرگرمی. با ما همراه باشید!

برای والدینی که می‌خواهند زمان استفاده فرزندانشان از گوشی و تبلت پربارتر باشد، در این مقاله بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید را معرفی می‌کنیم که کودکان از بازی کردن لذت ببرند و در عین حال مهارت‌های مختلفی یاد بگیرند.

بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید

Khan Academy Kids

بازی های آموزشی کودکانه اندروید - 1

بازی Khan Academy Kids یکی از بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید است. در این بازی‌ها کودکان می‌توانند با شخصیت‌های حیوانی رنگارنگ، مهارت‌های خواندن، نوشتن و حل مسئله را با نقاشی، قصه‌گویی و بسیاری از فعالیت‌های سرگرم‌کننده دیگر بیاموزند.

این بازی برای کودکان شش سال و کمتر مناسب است. هر کودکی شخصیت منحصربه‌فرد و مسیر یادگیری مخصوص به خود را دارد. آن‌ها می‌توانند از مجموعه کتاب‌ها و فیلم‌ها در هر زمان و با توجه به سرعت یادگیری خود استفاده کنند. در حین یادگیری، کودکان پاداش‌های سرگرم‌کننده و جذابی دریافت می‌کنند و بنابراین می‌توانند با یکی از بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید اوقات خوشی را سپری کنند.

یکی از بهترین ویژگی‌های این بازی، رایگان بودن آن است و هیچ پرداخت درون‌برنامه‌ای یا تبلیغی ندارد.

ABC Kids – Tracing and Phonics

بازی های آموزشی کودکانه اندروید - 2

بازی ABC Kids به طور کامل روی کمک به شناخت و ترسیم حروف تمرکز دارد. میزبان این بازی یک شیر خوش‌اخلاق است که در کنار سایر حیوانات رقصان و خوشحال، کودکان را به بازی‌های متنوعی هدایت می‌کنند تا هم نوشتن و شناخت حروف را یاد بگیرند و هم سرگرم شوند.

آموزش حروف با روش‌های مختلفی انجام می‌شود، فرقی نمی‌کند نوشتن از روی حرف باشد یا وصل کردن حروف کوچک به حروف بزرگ. این بازی قطعا یکی از بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید است که برای مراحل اولیه آموزش طراحی شده است. در این بازی حالت ویژه و مفیدی هم برای والدین وجود دارد که می‌توانند پیشرفت فرزندشان را زیر نظر داشته باشند و اگر می‌خواهند کودک روی بخش یا بخش‌های خاصی تمرکز داشته باشد، آن‌ها را فعال و بقیه را غیر فعال کنند.

Algorithm City

بازی های آموزشی کودکانه اندروید - 3

بازی Algorithm City یکی دیگر از بازی های آموزشی کودکانه اندروید است که مقدمات و اصول برنامه‌نویسی را در بیش از 50 مرحله به کودکان آموزش می‌دهد و آن‌ها را برای آینده‌ای روشن آماده می‌کند. این بازی برای کودکان با سن بیشتر طراحی شده است. هدف این است که پنگوئن کوچکی را در مراحل مختلف و از میان موانع هدایت کنند و به نقطه پایان برسانند و در این مسیر تمام سکه‌ها را جمع‌آوری کنند. این کار با انتخاب اعمال و اقدامات مختلف از طریق یک رابط گرافیکی ساده اتفاق میفتد.

در این بازی یک منحنی یادگیری صاف وجود دارد که با پیشرفت بازی و در هر مرحله، دشوارتر می‌شود. اگرچه فقط مجموعه محدودی از کارکردها در اختیار کودک قرار دارد، اما باید یاد بگیرد چطور کدهای کارآمد بنویسد تا بالاترین امتیاز را کسب کند. بازی Algorithm City یکی از بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید و مقدمه‌ای عالی و هوشمندانه برای برنامه‌نویسی است.

Star Walk Kids 2.0

بازی های آموزشی کودکانه اندروید - 4

فضا، مرز نهایت ما انسان‌هاست. هیچ‌چیز شبیه هیجان بودن در فضا نیست و این بازی که یکی از بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید است به کودکان اجازه می‌دهد منظومه شمسی و جهان گسترده‌تری را کشف کنند که با انیمیشن‌ها و صداهای باکیفیت ارائه می‌شود. در این بازی کودکان در مورد سیارات،‌ صورت‌های فلکی، ستاره‌های دنباله‌دار و … یاد می‌گیرند.

Math Land

بازی های آموزشی کودکانه اندروید - 5

یکی دیگر از بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید، بازی Math Land است که در آن کودکان باید کنترل یک دزد دریایی کوچک به نام «ری» را به دست بگیرند. او نمی‌تواند الماس‌هایی که توسط «مکس» خبیث دزدیده شده را پیدا کند. الماس‌ها در جزایر مختلف پراکنده شده‌اند و کودکان باید مسائل ریاضی را حل کنند تا دوربین دزد دریایی را پیدا و دریانوردی کنند.

در این بازی انواع مسائل و معادلات ریاضی مطرح می‌شود و کودکان با مقوله جمع، تفریق، ضرب و تقسیم آشنا می‌شوند و سطح دشواری آن با توجه به سن کودک تنظیم می‌شود. برای آزاد کردن تمام جزایر باید هزینه‌ای پرداخت کنید، اما معماهای باکیفیت و تجربه جذاب این بازی ارزش پولی که پرداخت می‌کنید دارد.

Logic Land

بازی های آموزشی کودکانه اندروید - 6

منطق به اندازه ریاضی و علوم مهم است و از سن کم باید آن را به کودکان آموخت. یکی دیگر از بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید Logic Land است که می‌تواند در این زمینه کمک فراوانی کند. تمام بازی‌های این محصول برای بهبود استدلال منطقی، هوش فضایی و تقویت حافظه طراحی شده است.

این بازی‌ها شامل شناسایی موارد عجیب و غریب، تکمیل یک دنباله، محاسبه تعداد بلوک‌ها در یک شکل و مواردی از این قیبل است. هر بار که یک بازی با موفقیت به اتمام برسد، به کودکان پاداش داده می‌شود و دو شخصیت بازی یعنی «جک» و «آلیس» می‌توانند به جزایر بعدی در بازی بروند.

Sesame Street Alphabet Kitchen

بازی های آموزشی کودکانه اندروید - 7

دو شخصیت Cookie Monster و Elmo، محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی هستند که همه عاشق آن‌ها می‌شوند. کودکان می‌توانند به هر دوی آن‌ها در آشپزخانه ملحق شوند تا کلمات سه یا چهار حرفی بسازند. آن‌ها می‌توانند کوکی‌های خود را با تزئینات رنگارنگ و خوشمزه تزئین کنند و سپس آن‌ها را با شخصیت‌های بازی به اشتراک بگذارند.

در طول راه، کودکان مهارت‌های سواد‌آموزی خود را تقویت می‌کنند. در حین پخت، کاراکترهای Sesame Street به کودکان می‌آموزند چگونه کلمات را بیان کنند، معنی آن‌ها را یاد بگیرند و کاربرد مصوت‌ها را در کلمات مختلف بشناسند. اگر می‌خواهید نسخه کامل یکی از بهترین بازی های آموزشی کودکانه اندروید را برای فرزند خود تهیه کنید، باید مبلغی هزینه کنید.

Play and Learn Science

بازی های آموزشی کودکانه اندروید - 8

بازی Play and Learn یکی دیگر از بازی های آموزشی کودکانه اندروید است و درباره این است که علم چه تاثیری در زندگی روزمره ما دارد. کودکان می‌توانند آزمایش کنند، راه‌حل‌های مهندسی به کار ببرند و درباره مسائلی مثل دما و سایه‌ها بیاموزند. بازی‌ها و فعالیت‌های زیادی در این بازی وجود دارد که ساعت‌ها کودکان را مشغول نگه می‌دارد.

Shaun Learning Games for Kids

بازی های آموزشی کودکانه اندروید - 9

کودکان نسل جدید و حتی والدین آن‌ها گوسفند دوست‌داشتنی به نام «Shaun» و دوستانش را می‌شناسند. در این بازی که یکی از بازی های آموزشی کودکانه اندروید است، آن‌ها تلاش می‌کنند تا یادگیری، یک تجربه فوق‌العاده سرگرم‌کننده برای کودکان باشد. این بازی برای کودکان سه تا هشت سال طراحی شده است و می‌تواند با توجه به نیاز کودک تنظیم شود.

تعداد زیادی بازی در این محصول وجود دارد و موضوعاتی مثل ریاضی، جهت‌ها، حافظه و خلاقیت را پوشش می‌دهد. کودکان می‌توانند در طول بازی به خودشان استراحت بدهند و اجازه بدهند خلاقیتشان هنگام نقاشی کشیدن، رنگ کردن و ترسیم صحنه‌های مختلف بارور شود.

Chess for Kids

بازی های آموزشی کودکانه اندروید - 10

شطرنج بازی کردن، مهارت‌های حل مسئله، تشخیص الگوها، تمرکز و قابلیت‌های دیگر را در کودک بهبود می‌بخشد. به همین دلیل است که این ورزش در همه سنین محبوب است و همه به دنبال یادگیری آن هستند.

بازی Chess for Kids یکی دیگر از بازی های آموزشی کودکانه اندروید است که به طور خاص برای کودکان طراحی شده است. این بازی رنگی است و یادگیری آن آسان است و کودکان نمی‌توانند بدون اجازه والدین با دوستان دیگر چت کنند یا آن‌ها را به فهرست دوستان خود اضافه کنند. این بازی به کودکان اجازه می‌دهد با کودکان دیگر در سراسر جهان شطرنج بازی کنند و در سطوح مهارتی مختلف با ربات‌ها مقابله کنند. با یک بار پرداخت در این بازی، می‌توانید معماها و فیلم‌های آموزشی را هم فعال کنید، اما نسخه رایگان هم کاملا عالی است و می‌توان به همان بسنده کرد.

امیدواریم کودکان شما از بازی های آموزشی کودکانه اندروید لذت ببرند و یک یا چند مهارت را تقویت کنند. هدف بازی‌های آموزشی برای کودکان دقیقا همین است که از طریق بازی و سرگرمی چیزی به آن‌ها یاد بدهند.

منبعMakeUseOf
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید