اکثر متخصصان برای داشتن ارتباط حرفه‌ای و جستجوی فرصت‌های جدید به شبکه اجتماعی لینکدین مراجعه می‌کنند. اطلاع داشتن از روش‌های برجسته کردن نمایه کاربری را می‌توان به عنوان یکی از نکات مهم معرفی کرد و لازم به ذکر است که این مسئله می‌تواند باعث مطرح شدن پروفایل کاربری شما شود و در نهایت تاثیر بسیار زیادی در استخدام و پیدا شدن موقعیت‌های شغلی جدید داشته باشد. ما در این مقاله شما را با ترفندهای ارتقاء سطح پروفایل لینکدین آشنا خواهیم کرد.

1: عنوان خود را خاص کنید

همانطور که می‌دانید، میلیون‌ها کاربر در لینکدین فعالیت دارند و شما باید بتوانید پروفایل کاربری خود را در وضعیت خوبی قرار دهید. اینطور که پیداست، نخستین نکته مربوط به پروفایل لینکدین را می‌توان توجه به عناوین دانست. هنگامی که پروفایل شما در بخش جستجوی لینکدین نمایش داده شود، یک کارفرما بلافاصله عنوان را در زیر نام شما مشاهده خواهد کرد؛ این مسئله را می‌توان به عنوان یک عامل تعیین‌کننده برای موفقیت در جلب نظر مخاطبین به حساب آورد.

در صورتی که یک تولیدکننده محتوا هستید، نیازی نیست از واژه Freelance Writer استفاده کنید، اما به جای آن می‌توانید یک عنوان دقیق‌تر به کار ببرید که توانایی شما را به وضوح نشان دهد. استفاده از عنوان توصیفی همانند SEO Marketing CopyWriter with Experience Increasing Web Traffic می‌تواند نظر کارفرما را به خود جلب کند.

2: دریافت توصیه‌نامه لینکدین (Linkedin Recommendations)

توصیه‌نامه لینکدین می‌تواند یک راه عالی برای نشان دادن توانایی و قابل اعتماد بودن شما باشد. به عنوان مثال یکی از کارفرماهای قدیمی شما یا یکی از همکارانتان می‌تواند یک نظر درباره شما ارائه دهد و این توصیه برای مشاهده سایر افراد و مشتریان بالقوه نمایش داده می‌شود.

بهتر است هنگام ارسال درخواست توصیه‌نامه، ابتدا مدیر یا همکارانتان را آگاه کنید و در ادامه این کار را انجام دهید. هدف خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که حداقل سه توصیه‌نامه در پروفایل لینکدین خود داشته باشید تا بتوانید از نتایج مثبت آن بهره‌مند شوید.

3: به گروه‌های مرتبط با حرفه خود بپیوندید

یکی از بهترین راه‌های برقراری ارتباط با سایر متخصصان فعال در حوزه کاری شما را می‌توان از طریق گروه‌های لینکدین دانست. عضویت در یک گروه به شما امکان دسترسی به متخصصان و حتی مشتریان بالقوه را خواهد داد.

پروفایل لینکدین - 1

برای جستجوی یک گروه باید وارد نوار جستجوی لینکدین شوید. اصطلاح مورد نظرتان را وارد کنید تا نتایج برای شما نمایش داده شود. در صورتی که بخواهید نتایج را فقط با گروه‌ها فیلتر کنید، کافی است وارد منو شوید و با انتخاب گزینه More، روی Groups هم کلیک کنید تا فیلتر کردن انجام شود.

پس از عضویت می‌توانید از سایر متخصصان مشاوره بگیرید، ارتباطات جدیدی برقرار کنید و با پیوستن به گروه‌های مختلف در حوزه کاری خود، باعث شوید پروفایل لینکدین شما در میان کاربران محبوبیت زیادی پیدا کند.

4: یک داستان تعریف کنید

توجه داشته باشید یک لیست ساده و توضیحات مختصر در پروفایل لینکدین نمی‌تواند برای کسب موفقیت کافی باشد. بر اساس اطلاعات موجود، لینکدین دارای مکان‌های زیادی برای معرفی توانمندی‌های شما بوده و قطعا باید از آن‌ها به خوبی استفاده کنید.

ابتدا به خلاصه مشخصات خود نگاه کنید. سعی کنید توانمندی‌های خود را به صورت خلاصه بیان کنید تا شخصیت شما به خوبی نمایش داده شود. بهترین سوابق کاری و موفقیت‌های خود را بیان کنید، همچنین نباید در افزودن خلاقیت‌ها لحظه‌ای درنگ کنید.

شما باید بخش‌های مربوط به مهارت‌ها را جدی بگیرید و سوابق کاری خود را هم به خوبی تکمیل کنید، همچنین نباید از دریافت توصیه‌نامه به راحتی بگذرید. اطمینان حاصل کنید که باید به طور مداوم با یادگیری مهارت‌های جدید، دانش خود را افزایش دهید. برای نشان دادن توانایی‌های خود می‌توانید از ارزیابی مهارت لینکدین هم استفاده کنید.

آیا به زبان‌های بین‌المللی دیگری هم به غیر از زبان مادری تسلط دارید؟ شما می‌توانید این مورد حائز اهمیت را هم به لیست اضافه کنید. هم‌اکنون یک کارفرما به راحتی می‌تواند توانایی‌های شما را بشناسد و تصمیم‌گیری کند.

5: مطالب، فیلم‌ها و تصاویر را هم اضافه کنید

شما برای توصیف مهارت‌های خود در لینکدین، محدود به بیان آن‌ها در قالب متن نیستید. همچنین می‌توانید ارائه‌ها، ویدیو و تصاویر را به پروفایل خود اضافه کنید. بد نیست بدانید فایل‌های ویدیویی می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در معرفی شما و توانایی‌هایتان داشته باشند.

پروفایل لینکدین - 2

شما می‌توانید پیوند به مقاله‌ها، ژورنال‌ها یا پست‌های وبلاگ را انجام دهید. در صورتی که مقاله‌ای برای پیوند دادن در اختیار ندارید، می‌توانید مقالات خوبی بنویسید و آن‌ها را در لینکدین اشتراک‌گذاری کنید.

6: استفاده از کلمات کلیدی مناسب

کلمات کلیدی را می‌توان عبارت‌هایی دانست که کارفرما برای پیدا کردن نیروهای بالقوه از آن استفاده می‌کند. برای این که بتوانید کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنید، باید خود را به جای یک کارفرما قرار دهید تا بتوانید درک درستی از مسئله داشته باشید.

پروفایل لینکدین - 3

به عنوان مثال فرض کنید یک طراح گرافیک هستید که توانایی بالایی در طراحی برچسب محصولات دارید. شما باید از طراح گرافیک به عنوان کلمه کلیدی استفاده کنید. همچنین می‌توانید با جستجو میان سایر کاربرانی که در همین زمینه مشغول فعالیت هستند، کلمات کلیدی مرتبط بهتری بیابید.

استفاده از کلمات کلیدی در سراسر بخش‌های پروفایل لینکدین می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در نتایج جستجوی کارفرما داشته باشد، اما نباید از حد تعادل هم خارج شوید که زیاده‌روی در استفاده از کلمات کلیدی هم غیرطبیعی بوده و نتیجه معکوس به همراه خواهد داشت.

پس از آن که کلمات کلیدی را به پروفایل لینکدین اضافه کردید، باید به آرامی شاهد مشاهده مخاطبینی باشید که برای مشاهده پروفایل وارد صفحه کاربری می‌شوند. شما می‌توانید افرادی را که وارد صفحه کاربری می‌شوند، به راحتی مشاهده کنید.

7: فعال بودن در لینکدین

با لایک کردن، اشتراک‌گذاری و گذاشتن کامنت درباره پست‌ها، پروفایل کاربری خود را به کاربران نشان دهید. سایر کاربران لینکدین وضعیت ارسال نظر و لایک‌ها را خواهند دید که همین مسئله می‌تواند باعث ایجاد ارتباط شود.

شما می‌توانید وضعیت دیده شدن خود را با ارسال مکرر دیدگاه و لایک کردن پست‌ها، بهبود ببخشید. لینکدین فراتر از یک شبکه اجتماعی است و تأثیر به‌سزایی در اشتغال‌زایی دارد. شما می‌توانید با به کارگیری نکات بالا، پروفایل کاربری بسیار خوبی داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید