توییتر را می‌توان یکی از شبکه‌های اجتماعی قدرتمند دانست که جوامع و گروه‌های مختلفی در آن فعالیت دارند. تمام این گروه‌ها به صورت دائمی با یکدیگر ارتباط دارند و یکی از راه‌های گفتگو میان آن‌ها هم دایرکت یا ارسال پیام خصوصی در توییتر است. در این مقاله قصد داریم روش ارسال پیام خصوصی در توییتر و سایر موارد مرتبط با آن را به شما توضیح دهیم.

دایرکت توییتر چیست؟

ارسال پیام در توییتر - 1

اصطلاحا ارسال پیام مستقیم در توییتر را DMs یا Direct Messages می‌نامند که به صورت خصوصی هستند و مربوط به پیام‌هایی است که بین شما و سایر کاربران تبادل می‌شود. همچنین می‌توانید از این قابلیت برای ارسال پیام میان خود و یک گروه کوچک که به لیست مربوطه اضافه شده‌اند هم استفاده کنید.

شما می‌توانید از طریق دایرکت توییتر با مردم صحبت کنید، GIF ارسال کنید یا حتی تصاویری به پیام‌های خود اضافه نمایید. توییتر یک فروم بسیار عمومی است. در صورتی که یک کاربر با حساب پابلیک (Public) باشید، سایر کاربران می‌توانند پست‌های شما را ببینند و بنابراین قابلیت دایرکت توییتر می‌تواند بسیار جذاب باشد.

در صورتی که مخاطبین خود را نشناسید، قطعا ممکن است رفتار مناسبی مشاهده نکنید. اما در صورتی که ارتباط شما با دوستان و آشنایانتان باشد، قطعا برای شما جذاب خواهد بود.

روش دریافت و ارسال پیام خصوصی در توییتر

ارسال پیام در توییتر - 2

شما می‌توانید پیام‌های مستقیم توییتر خود را با روش‌های مختلف ارسال کنید. در صورتی که شما از توییتر در مرورگر دسکتاپ استفاده می‌کنید، باید وارد پروفایل شوید و روی نماد پاکت نامه کلیک کنید. در ادامه می‌توانید وارد صندوق ورودی شوید و با جستجوی نام کاربر مخاطب خود، یک پیام جدید ارسال کنید.

اگر از برنامه توییتر در گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید، کافی است روی نماد پاکت نامه موجود در گوشه سمت راست قسمت پایین ضربه بزنید و در ادامه گزینه New Message را انتخاب کنید؛ ظاهر این گزینه باید مشابه یک پاکت نامه به همراه علامت جمع (+) باشد.

بد نیست بدانید امکان ارسال مستقیم پست‌ها به عنوان یک پیام دایرکت از طریق برنامه توییتر یا وبسایت مرورگر با انتخاب نماد آپلود موجود در سمت راست قسمت پایین هر پست وجود دارد.

ارسال پیام در توییتر - 3

پس از آن روی گزینه Send via Direct Message در پنجره پاپ‌آپ کلیک کنید. در ادامه می‌توانید با جستجوی نام کاربری مخاطبتان، پیام را ارسال نمایید.

باید توجه داشته باشید که در صورت وجود موارد زیر، امکان ارسال پیام خصوصی در توییتر برای کاربران وجود ندارد:

  • آن‌ها شما را فالو نکرده‌اند.
  • آن‌ها تنظیماتی را فعال کرده باشند که به دنبال آن، هیچ کاربری نتواند پیام مستقیم ارسال کند.
  • در صورتی که شما توسط کاربر موردنظرتان بلاک شده باشید، امکان ارسال پیام مستقیم وجود نخواهد داشت.

در صورتی که برای نخستین بار به یک کاربر پیام ارسال می‌کنید و او هم دریافت پیام خصوصی از کاربران ناشناس را قبول کرده، پیام شما در باکس مخصوص ارائه درخواست‌ها ذخیره می‌شود و به صورت مستقیم در صندوق ورودی نمایش داده نخواهد شد.

اگر می‌خواهید پیام مستقیم را از کاربران ناشناس دریافت کنید، باید اطمینان حاصل کنید که گزینه مخصوص دریافت پیام شما فعال است.

روش حذف پیام مستقیم توییتر

ارسال پیام در توییتر - 4

بد نیست بدانید امکان مخفی کردن پیام‌های توییتر برای شما وجود دارد. بر اساس اعلام وبسایت The Verge، کلیه پیام‌های حذف شده تا چند سال توسط توییتر نگه‌داری می‌کرده است.

یادتان باشد مخاطب شما هنوز یک نسخه از پیام‌ها را در اختیار دارد و تمام پیام‌ها باقی خواهند ماند، مگر آن که به صورت دستی و با Twitter DM delete اقدام به حذف پیام‌ها نمایید.

برای حذف پیام‌های توییتر از طریق مرورگر باید روی مکالمات در Inbox کلیک کرده و پس از انتخاب پیام موردنظرتان، گزینه Delete For You را انتخاب کنید.

حذف کردن پیام‌های توییتر از طریق برنامه گوشی همراه ساده بوده و کافی است وارد صندوق ورودی شوید و پس از انتخاب پیام مورد نظرتان، گزینه حذف کردن را تایید کنید.

برای حذف کردن کامل یک مکالمه هم باید پس از ورود به وبسایت توییتر از طریق مرورگر، وارد صندوق ورودی شوید و روی یکی از مکالمات کلیک کنید. در ادامه لازم است روی نماد i که در سمت راست قسمت بالای مکالمه قرار دارد کلیک کرده تا گزینه Leave Conversation را انتخاب نمایید.

هنگامی که گزینه ترک مکالمه را انتخاب کنید، یک پیغام هشدار ظاهر می‌شود و به شما اعلام می‌کند مخاطب هنوز یک نسخه از پیام‌ها را در اختیار خواهد داشت. شما باید مجددا گزینه Leave را انتخاب کنید تا مکالمه از صندوق ورودی حذف شود.

توجه داشته باشید که شما می‌توانید به منظور حذف تمام مکالمات خود از طریق برنامه گوشی هوشمند روی یکی از مکالمات در صندوق ورودی ضربه زده و در ادامه هم باید نماد i موجود در گوشه سمت راست قسمت بالای مکالمه را انتخاب کنید تا بتوانید گزینه Delete را انتخاب کنید. باز هم تاکید می‌شود کماکان مخاطبین یک نسخه از مکالمه را در اختیار خواهند داشت.

چه اتفاقی برای InboxCleaner توییتر افتاد؟

ارسال پیام در توییتر - 5

در سال 2010 میلادی شاهد قابلیتی بودیم که می‌توانست تمام پیام‌های مستقیم توییتر را پاک کند و با نام InboxCleaner شناخته می‌شد؛ ابزاری که به شما در مدیریت صندوق ورودی توییتر کمک می‌کرد تا بتوانید پیام‌های موردنظر خود را پاک کنید.

کاربران از InboxCleaner برای دسترسی به حساب‌های کاربری استفاده می‌کردند و به صورت رایگان هم در دسترس قرار داشت. همچنین نیازی هم به ثبت‌نام نبود. از طریق InboxCleaner می‌توانید توییتر را سازماندهی کرده یا روی یک دکمه کلیک کنید تا تمام پیام‌های خود را حذف نمایید.

متاسفانه دیگر به نظر نمی‌رسد این ابزار سازگار باشد و اینطور که پیداست از سال ۲۰۱۷ میلادی غیرفعال بوده است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم پیام‌های توییتر را به صورت دستی حذف کنید. با این که امکان دارد کمی طول بکشد، اما نتیجه آن موفقیت‌آمیز خواهد بود.

توییتر را می‌توان یک ابزار عالی برای ارتباط شما با سایر افراد دانست. شما می‌توانید از سیستم ارسال پیام مستقیم در توییتر هم استفاده کنید، اما باید از روش‌های حذف آن مطلع باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید