گاهی به دلیل مشکلات نرم‌افزاری یا متاسفانه مشکلات سخت‌افزاری ممکن است با قطع شدن صدای آیفون روبرو شده باشید. اگر هیچ صدایی از آیفون خود نمی‌شوید، می‌توانید چند راه حل را امتحان کنید. این مشکل ممکن است به دلیل نقصی عمومی و جهانی باشد یا ممکن است بعد از نصب یک برنامه اتفاق بیفتد. البته گاهی هم ممکن است در اثر ضربه یا زمین خوردن آیفون باشد که در این مورد فقط پیشنهاد می‌کنیم آن را به یک تعمیرگاه مجاز بسپارید تا مشکل را حل کنند. امروز در گیکیطور 12 راه برای رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون را به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانند کاربردی باشند.

دوازده راه برای حل مشکل قطع شدن صدای آیفون

راه حل شماره یک:

قطع شدن صدای آیفون - 1

اسپیکرهای آیفون را آزمایش کنید. مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Sounds & Haptics

نکته: در بعضی مدل‌های آیفون که سیستم‌عامل قدیمی‌تر دارند، به جای Sounds & Haptics فقط گزینه Sounds را خواهید دید.

در قسمت زیرمجموعه Ringers and Alerts اسلایدر را به سمت راست بکشید تا شدن صدای آیفون زیاد شود. اگر صدایی شنیدید یعنی اسپیکرهای آیفون کار می‌کند. اگر صدایی نشنیدید، ممکن است قطع شدن صدای آیفون شما به دلیل اشکالات سخت‌افزاری باشد. با نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌های مجاز اپل تماس بگیرید.

راه حل شماره دو:

قطع شدن صدای آیفون - 2

دکمه سمت چپ گوشی که برای فعال یا غیرفعال کردن صدای آیفون (Ring/Silent Switch) است امتحان کنید. وقتی دکمه به سمت عقب گوشی باشد، رنگ نارنجی ظاهر می‌شود و نشان می‌دهد که گوشی شما روی حالت بی‌صدا (Silent) قرار دارد. دکمه را به سمت صفحه‌نمایش فشار دهید تا تنظیمات صدا به حالت طبیعی برگردد و اگر مشکل قطع شدن صدای آیفون را دارید، رفع شود.

راه حل شماره سه:

قطع شدن صدای آیفون - 3

گزینه «Do Not Disturb» را خاموش کنید. این گزینه صداها و هشدارهای زیادی را قطع می‌کند. اگر مشکل قطع شدن صدای آیفون دارید، این گزینه را چک کنید و اگر فعال بود، آن را غیرفعال کنید. برای این کار، مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Do Not Disturb > Off

راه حل شماره چهار:

قطع شدن صدای آیفون - 4

تنظیمات بلوتوث را بررسی و یا آن را به طور کامل غیرفعال کنید. وقتی آیفون شما به یک دیوایس صوتی بلوتوثی مثل اسپیکر بلوتوثی یا هدفون متصل باشد، صدا از آن دیوایس پخش می‌شود و فکر می‌کنید با مشکل قطع شدن صدای آیفون روبرو شده‌اید. بلوتوث را خاموش کنید تا بتوانید صدای پخش شده را از آیفون بشنوید.

راه حل شماره پنج:

دکمه‌های شدت صدا را وقتی در یک برنامه هستید تنظیم کنید. گاهی ممکن است صدا در یک اپلیکیشن خیلی کم باشد و با نشنیدن آن فکر کنید با قطع شدن صدای آیفون مواجه شدید. یکی از اپلیکیشن‌ها مثل اپل موزیک (Apple Music) یا Podcasts یا هر برنامه دیگری که صدا دارد باز کنید. از دکمه‌های مکانیکی کنار آیفون استفاده کنید تا صدا را کم یا زیاد کنید.

حتی ممکن است تنظیمات صدا در اپلیکیشن مورد نظر با مشکل مواجه شده باشد. برنامه موزیک یا پادکست را باز کنید، سپس به صفحه‌ای بروید که دکمه Play/Pause در آن قرار دارد. اسلایدر تنظیم صدا را تغییر بدهید تا صدا کم یا زیاد شود.

راه حل شماره شش:

تنظیمات صدای برنامه‌های شخص ثالث را بررسی کنید. بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث تنظیمات صدا را به صورت سفارشی و قابل تنظیم ارائه می‌دهند. برای مثال، بعضی از بازی‌ها برای صدا، موسیقی، جلوه‌های صوتی، صدای محیط و موارد دیگر، تنظیمات جداگانه‌ای دارند.

در یکی از این برنامه‌ها، به دنبال تنظیمات صوتی باشید. تمام گزینه‌های بی‌صدا را قطع کنید و صدای دستگاه را زیاد کنید. اگر صدای بازی یا موسیقی را شنیدید، یعنی با مشکل قطع شدن صدای آیفون مواجه نیستید و گوشی شما سالم است.

راه حل شماره هفت:

تنظیمات اعلان‌های برنامه‌های مختلف را بررسی کنید. اگر می‌خواهید صدای اعلان‌ها را بشنوید ولی با قطع شدن صدای آیفون روبرو هستید، تنظیمات صدای اعلان‌های آیفون برای برنامه‌ای خاص را بررسی کنید. بعضی برنامه‌ها، مثل Reminders و Messages به شما این امکان را می‌دهند تا صدای اعلان‌ها را انتخاب کنید. اگر تنظیمات شما روی گزینه None است، تمام هشدارها و صداها قطع خواهد بود ولی قطع شدن صدای آیفون مشکل شما نیست. گزینه بی‌صدا را غیرفعال و صدای هشداری برای برنامه انتخاب کنید.

راه حل شماره هشت:

قطع شدن صدای آیفون - 5

هدفون را امتحان کنید. هدفون‌های فابریک که هنگام خرید آیفون در جعبه دستگاه بوده را پیدا کنید. برای مدل‌های قدیمی‌تر آیفون، هدفون را به جک 3.5 میلی‌متری و در مدل‌های جدیدتر آن را به درگاه لایتنینگ (همان درگاهی که کابل شارژ هم به آن وصل می‌شود) متصل کنید. هنگام استفاده از برنامه‌هایی که صدا دارند، از هدفون استفاده کنید و ببینید صدایی می‌شنوید یا مشکل قطع شدن صدای آیفون مربوط به برنامه یا تنظیمات دیگر است.

راه حل شماره نه:

دستگاه خود را ری‌استارت کنید. یعنی آن را به طور کامل خاموش و بعد از چند دقیقه دوباره روشن کنید. اگر هنوز با مشکل قطع شدن صدای آیفون روبرو هستید، باید روش‌های دیگر را امتحان کنید.

راه حل شماره ده:

قطع شدن صدای آیفون - 6

به‌روزرسانی سیستم‌عامل آیفون را بررسی کنید. ممکن است قطع شدن صدای آیفون یک مشکل همگانی و نرم‌افزاری باشد و به‌روزرسانی iOS مشکل صدا را برطرف کند. برای بررسی وجود آپدیت‌های جدید، مسیر زیر را دنبال کنید:

بررسی به‌روز بودن سیستم‌عامل iOS:

Settings > General > Software Update

راه حل شماره یازده:

قطع شدن صدای آیفون - 7

از به‌روز بودن برنامه‌ها اطمینان حاصل کنید. در بعضی موارد نادر ممکن است قطع شدن صدای آیفون به خاطر قدیمی بودن نسخه برنامه یا خطای برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌ها باشد. برای بررسی اینکه برنامه‌ها به‌روز هستند و نیازی به آپدیت ندارند، مسیر‌ زیر را دنبال کنید:

App Store > Updates

اگر تمام برنامه‌ها یا برنامه مورد نظر شما در قسمت اپلیکیشن‌هایی که اخیرا به‌روزرسانی شده‌اند (Updated Recently) قرار دارند، هیچ به‌روزرسانی جدیدی وجود ندارد.

راه حل شماره دوازده:

تمام تنظیمات آیفون را ریست کنید. اگر هیچ‌یک از مراحل بالا مشکل قطع شدن صدای آیفون شما را برطرف نکرد، تمام تنظیمات آیفون را به حالت اولیه و تنظیمات کارخانه برگردانید. این روش تنظیمات صدا، صفحه‌نمایش و شبکه را به حالت اولیه برمی‌گرداند. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > General > Reset > Reset All Settings

در نهایت تکرار می‌کنیم اگر گوشی شما ضربه خورده یا از دستتان افتاده است، قطع شدن صدای آیفون احتمالا به دلیل مشکلات سخت‌افزاری است. در این حالت بهتر است گوشی را به نمایندگی یا تعمیرگاه مجاز گوشی‌های آیفون ببرید و کار تعمیر اسپیکر و یا قطعات سخت‌افزاری دیگر را به آن‌ها بسپارید.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید