هشدار! دوست‌داران فیلم‌های ترسناک از خواندن این مقاله، یعنی هشت واقعیت ترسناک درباره عروسک واقعی آنابل شوکه خواهند شد.

اولین بار آنابل (Annabelle) را در فیلم ترسناک کانجورینگ (Conjuring) ملاقات کردیم. در این مقاله از منشأ آنابل قبل از آزاد شدن شیطان در اتفاقی ماوراءالطبیعه پرده برداشتیم.

اگرچه این فیلم داستانی است، اما در این مقاله هشت واقعیت ترسناک درباره عروسک آنابل گزارش شده است که کاملا واقعی است. با گیکیطور همراه باشید.

منشأ شر و شیطان در وجود آنابل

در سال 1970، زنی یک عروسک Raggedy Ann کهنه را از یک فروشگاه لوازم دست دوم به عنوان هدیه کریسمس برای دخترش، دونا، دانشجوی پرستاری در هارتفورد، کانکتیکات خریداری کرد. «دونا» عروسک را روی تخت خودش نگه می‌داشت. همه‌چیز کاملا طبیعی و عادی به نظر می‌رسید تا اینکه «دونا» آنابل را سر میز صبحانه و به آشپزخانه آورد؛ جایی که عروسک بازوهایش را صاف کرد و آن‌ها را روی میز گذاشت. از همان‌جا بود که همه چیز عجیب و عجیب‌تر شد. خیلی زود بعد از آن اتفاق، «دونا» و هم‌اتاقی‌اش «انجی» اغلب زمانی که به خانه آمده می‌آمدند، می‌دیدند آنابل روی مبل است، در اتاقی که «دونا» در آن را قفل کرده بود.

آنابل - 1

آنابل با استعداد

اگر برای استعداد عروسک‌ها مسابقه‌ای برگزار شود، آنابل در هر دسته‌بندی گوی رقابت را از سایرین می‌رباید. ایستادن، زانو زدن، چرخیدن روی یک پا، شناور شدن و حتی نشان دادن قطرات خون روی پوست و بدنش، تنها تعداد کمی از موهبت‌های شیطانی اوست. در اوج قدرت، آنابل ثابت کرده است نویسنده پرکاری بوده است و یادداشت‌های رمز‌آلود زیادی روی کاغذ پوستی از او به جای مانده است.

شبح یک دختر کوچک

پس از گذشت یک ماه از رفتارهای عجیب و غریب و ترسناک آنابل، «دونا» تصمیم می‌گیرد با کسی در این‌باره صحبت کند. روانپزشک به «دونا» و «انجی» گفت یک دختر 7 ساله به نام آنابل در ملکی که آن‌ها زندگی می‌کنند، به طرز فجیعی به قتل رسیده است. هم‌چنین روانپزشک گفت روح دختر در عروسک آنابل گرفتار شده و در آن زندگی می‌کند. آنابل با «دونا» و «انجی» ‌احساس راحتی می‌کرد. پرستاران جوان، که انسان‌های دلسوز و مهربانی بودند، تصمیم گرفتند آنابل را در خانه نگه دارند و با این روش از آسیب رسیدن به خودشان و خانه جلوگیری کنند.

«لو را نجات بده»

این کلمات که با دست‌خط کودکانه نوشته شده بودند، در واقع یادداشت اسرارآمیزی بود که «دونا» در آپارتمان خود پیدا کرد. «لو»، دوست «دونا» که نسبت به داستان‌های آنابل شک و تردید داشت، به نظر می‌رسید کاملا سالم است. اما خیلی زود و بعد از پیدا شدن یادداشت مرموز، «لو» از یک کابوس وحشتناک بیدار می‌شود و احساس خفگی می‌کند. «لو» با وحشتی که دارد به پایین تخت نگاه می‌کند و می‌بیند آنابل روی پاهای او خزیده و بالا آمده است. روز بعد، «لو» مورد حمله نیرویی نامرئی قرار می‌گیرد که در اثر این حمله، جای هفت زخم پنجه تیز روی سینه او باقی می‌ماند.

عروسک آنابل و شیطان‌شناس

پس از حمله به «لو»، «دونا» از کشیش و روحانی مورد اعتماد خود درخواست کمک می‌کند. «اد» و «لورن وارن» وارد داستان می‌شوند. خانواده «وارن» خیلی سریع به نتیجه نگران‌کننده‌ای رسیدند: «عروسک دونا توسط روح یک دختر جوان تسخیر نشده است، بلکه یک شیطان پلید و حیله‌گر است که روح دونا را هدف گرفته است. خانواده «وارن» از یک کشیش خواستند تا عملیات جن‌گیری را روی عروسک انجام دهند. بعد از آن «دونا» از خانواده «وارن» خواست عروسک را با خودشان ببرند. از آن‌جایی که پیش‌بینی می‌شد این کار غیرقانونی باشد، خانواده وارن از دخالت‌های ایالتی جلوگیری کردند و به خانه برگشتند. در مسیر برگشت به خانه، ماشین خانواده وارن مشکلات فراوانی پیدا کرد و موتور، ترمز و فرمان آن خراب شد و به همین دلیل «اد» مجبور شد ماشین را متوقف کند. او صندوق عقب را باز کرد و آنابل را با آب مقدس شستشو داد. بعد از این کار، آنابل بهتر رفتار کرد؛ دست‌کم برای مدتی کوتاه!

آنابل - 2

دشمنان آنابل

وقتی «اد وارن» داستان آنابل را برای یک کشیش بازگو کرد، کشیش آنابل را تحقیر می‌کند و به او می‌گوید «تو فقط یک عروسک کهنه هستی آنابل، تو نمی‌تونی به کسی صدمه بزنی!». «لورن» احساس کرد برای کشیش مشکلی پیش خواهد آمد و به او هشدار داد با دقت رانندگی کند. او بعدا با «لورن» تماس گرفت که به او بگوید به  خاطر مشکلی که در ترمزهای ماشینش پیش آمده بود، نزدیک بوده تصادف مرگباری داشته باشد.

به نفعتان است در محفظه را باز نکنید (Positively do not open)

یکی از بازدیدکنندگان موزه ماوراءالطبیعه اد و لورن وارن (Occult museum) با باز کردن محفظه‌ای که آنابل در آن نگه‌داری می‌شود و دست زدن به عروسک، قوانین را زیر پا گذاشت و ظاهرا به بدترین شکل ممکن مجازات شد. گفته می‌شود همان روز این مرد در تصادف موتور سیکلت از دنیا می‌رود. دوست‌دختر این فرد زنده می‌ماند، اما در اثر تصادف مجبور شد یک سال را در بیمارستان بگذراند تا جراحات وارده بهبود پیدا کند.

آنابل - 3

آنابل را ملاقات کنید

اگرچه ساخت فیلم آنابل باعث شد این شخصیت ترسناک یک عروسک نمادین سرامیکی داشته باشد، اما عروسک واقعی آنابل هنوز در همان جعبه محافظ در موزه «وارن» در مودوس (Moodus)، کانکتیکات نگه‌داری می‌شود. سبک زندگی بی‌حرکت و ساکن او از قدرت او کم نکرده است. طبق گفته‌های لورن، آنابل گاهی اوقات در اطراف موزه می‌چرخد و درباره بازدیدکنندگان بی‌حواس غرغر می‌کند.

حقایقی درباره آنابل

در این قسمت حقایق دیگری درباره آنابل را به شما می‌گوییم که شاید دانستن آن‌ها برایتان جالب باشد.

 • برخلاف عروسک ترسناک آنابل در فیلم کانجورینگ، آنابل در دنیای واقعی یک عروسک کهنه و ژنده‌پوش است.
 • آنابل در یک محفظه شیشه‌ای بزرگ نگه‌داری نمی‌شود، بلکه در خانه‌ای کوچک و چوبی با صلیبی در بالای آن محافظت می‌شود.
 • درست مثل فیلم آنابل، هشداری روی جعبه اصلی وجود دارد که به شما هشدار می‌دهد در محفظه را باز نکنید.
 • روی محفظه نگه‌داری آنابل در واقعیت و در فیلم، کارت تاروتی با عکس شیطان چسبانده شده است.
 • اگر از موزه ماوراءالطبیعه خانواده «وارن» بازدید کنید، موسیقی عجیبی مثل آهنگ‌های کلیسا پخش می‌شود که رعب و وحشت به جان شما می‌اندازد
 • کشیشی از هارتفورد، به دیدن خانواده «وارن» آمد و عروسک را در تمام اتاق روی زمین کشید و ادعا کرد خداوند از شیطان قدرتمندتر است. در راه برگشت به کلیسا، با یک تراکتور تصادف کرد.
 • کشیشی به طور مرتب در اتاقی که آنابل در آن نگه‌داری می‌شود، اعمال مذهبی انجام می‌دهد تا از بدی‌ها و اتفاقات شیطانی آنابل جلوگیری کند.
 • «لورن وارن» دوست نداشت به عروسک خیره شود، زیرا معتقد بود او به افراد زیادی صدمه زده است.
 • دختر «اد» و «لورن» با نام «جودی» می‌گوید والدینش او از او خواستند به عروسک اهمیت ندهد و هرگز به چشمان او خیره نشود.
 • «لورن» یک بار گفت شیطانی که در آنابل زندگی می‌کند، به دنبال جسمی واقعی است که از آن استفاده کند.
 • به گفته «تونی اسپرا» (Tony Spera)، داماد «اد» و «لورن»، عروسک آنابل چیزی است که در موزه «وارن» او بیش از همه از آن وحشت دارد.
 • «دونا» مثل یک دختربچه واقعی با آنابل رفتار می‌کرد و در واقعیت می‌توانید دست‌بندی را ببینید که روی مچ او بسته شده است.
آنابل - 5

در نهایت باید گفت، شخصی به داماد خانواده «وارن» میلیون‌ها دلار پول پیشنهاد کرده و خواسته عروسک واقعی آنابل را بخرد.

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید داستان آنابل واقعیت دارد؟

منبعBuzzFeed
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

3 دیدگاه‌ها

 1. کاملا اشتباه میکنید انابل از قبل توی یه موزه بوده و نگهداری شده اینا فقط اومدن داستان ترسناکی رو از انابل ساخته که شمت فکر میکنید واقعیه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید