چیزی به عرضه بازی Gears of War 5 یا همان Gears 5 برای ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی باقی نمانده است. به‌تازگی هم مشخص شد که روند ساخت بازی به‌پایان رسیده و بازی راهی مرحله تکثیر شده است. این بازی ازجمله عنوان‌هایی است که گیمرهای ایکس باکس حساب ویژه‌ای روی آن باز کرده‌اند. بالاخره بازی‌ای منتشر می‌شود که کمی سروصدا به راه می‌اندازد. در این مطلب قصد داریم درباره گیرز 5 صحبت کنیم و هر چیزی که درباره آن می‌دانیم را با شما در میان بگذاریم.

تاریخ عرضه Gears 5

بازی گیرز ۵ قرار است در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۹ یا ۱۹ شهریورماه برای ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی راهی بازار می‌شود. البته اگر اشتراک ایکس باکس گیم پس التیمیت را داشته باشید، می‌توانید این بازی را در تاریخ ۶ سپتامبر یا ۱۵ شهریورماه تجربه کنید.

پیش‌خرید Gears 5

با پیش‌خرید Gears 5 هم می‌توانید آیتم‌های بیشتری در اختیار داشته باشید. دو نسخه برای پیش‌خرید وجود دارند. یکی نسخه استاندارد بازی و یکی نسخه Ultimate Edition. افرادی که اشتراک ایکس باکس گیم پس دارند به نسخه استاندارد بازی دسترسی خواهند داشت و آیتم‌های در نظر گرفته شده برای پیش‌خرید نسخه استاندارد را دریافت می‌کنند. افرادی که نسخه Ultimate Edition را خریداری کنند هم مضامین پیش‌خرید این نسخه را در اختیار خواهند داشت.

مضامین پیش‌خرید نسخه استاندارد Gears 5

 • بازی اصلی به همراه DLC که Terminator Dark Fate نام دارد. این DLC در تاریخ ۱۶ سپتامبر یا ۲۵ شهریورماه عرضه می‌شود.

مضامین پیش‌خرید نسخه آلتیمیت Gears 5

 • بازی اصلی به همراه DLC که Terminator Dark Fate نام دارد.
 • ۳۰ روز بوست
 • دسترسی زودهنگام به بازی
 • DLC مخصوص شخصیت‌ها که برای نسخه التیمیت در نظر گرفته شده است. این DLC هم در تاریخ ۱۶ سپتامبر یا ۲۵ شهریورماه عرضه می‌شود.

گیم‌پلی Gears 5

در گیم‌پلی این بازی که در نمایشگاه E3 2019 به نمایش درآمد، شخصیت کیت را مشاهده کردیم که بین انجام‌وظیفه به یاران خود و مبارزه با دشمنان همیشگی‌اش گرفتار شده است. شعار بازی گیرز 5 هم Bound By Blood است که به خوبی به ارتباط کیت با این دو موضوع اشاره می‌کند. در کنار این موضوع که بخش داستانی جدیدی برای بازی در نظر گرفته شده است، چند حالت چندنفره و Co-Op هم در زمان عرضه در اختیار گیمرها قرار می‌گیرد. مایکروسافت گفته که در نمایشگاه گیمزکام امسال بازیکنان می‌توانند این قسمت را از نزدیک تجربه کنند.

بخش چندنفره Gears 5

بخش چندنفره Gears 5

بازی‌های Gears of War بدون بخش چندنفره و Co-Op نمی‌شوند. دو حالت جدید به نام آرکید و Escape Mode به بازی اضافه شده است. حالت‌های King of the Hill و Escalation هم همچنان در بازی وجود دارند. حتی Bootcamp هم در بازی وجود دارد تا بتوانید مهارت‌های خود را در آن تقویت کنید.

 • حالت آرکید یکی از سناریوهای جدید بخش چندنفره به‌حساب می‌آید. در این حالت قدرت‌های حمله‌ای (Passive) به قهرمان بازی داده می‌شود و یکسری آیتم‌های خاص هم در اختیار او قرار می‌گیرد. حتی مسیر ارتقا قدرت‌های مشخصی هم دارد. سیستم مهارت در این قسمت جدید شده و بازیکنان می‌توانند جمجمه‌ها را با قدرت‌های مختلف برای سلاح‌ها عوض کنند. با کشتن دشمنان یا مشارکت در کشتن دیگر بازیکنان می‌توانید جمجمه به‌دست بیاورید. این قدرت جدید را بیندازید  یا بمیرید، دیگر آن قدرت را از دست می‌دهید و از ابتدا باید آن را بخرید.
 • حالت Escape هم یک سناریوی Co-Op است که در Gears 5 آن را برای بار اول مشاهده می‌کنید. در این حالت سه بازیکن در کنار هم قرار می‌گیرند و در قالب یک تیم باید ماموریت خود را به‌پایان برسانند. این حالت شبیه بتل رویال است، اما کاملا متفاوت ساخته شده است. تیم سه‌نفره باید از جایی فرار کنند و دشمنان را از بین ببرند. هرکدام از شخصیت‌ها یک قدرت خاص دارند که می‌توانند از آن برای از بین بردن دشمنان استفاده کنند. قدرت‌های حمله‌ای و دفاعی (Offensive) مختلفی که باید از آن‌ها استفاده کنید.
 • در حالت Escatation هم با کلی سلاح مختلف مواجه می‌شوید. چهار المان‌ مختلف در این حالت وجود دارند و سیستم استفاده از سلاح‌ها هم کاملا جدید شده‌اند. می‌توانید سلاح‌ها را در مکان‌های مختلف قرار دهید تا دسترسی به بهتری به آن داشته باشید. می‌توانید سلاح‌های خود را ارتقا دهید یا حتی سلاح دشمن را از کار بیندازید. حتی می‌توانید در حال بازی کردن هم سلاح‌های خود را ارتقا دهید.

خرید درون برنامه در Gears 5

بازی از سیستمی به نام The Tour of Duty System بهره می‌برد. در این سیستم هر روز چالش‌هایی را پشت‌سر خواهید داشت و مدال‌های مختلف دریافت می‌کنید. می‌توانید قدرت‌‌های مختلف آزاد کنید و به پول داخل بازی دسترسی داشته باشید. پول داخل بازی Iron نام دارد و به وسیله آن می‌توانید آیتم‌های ظاهری بخرید. در بازی لوت باکس هم قرار دارد. لوت باکس در Gears 5 با نام Supply Drop شناخته می‌شود و خیلی راحت هم به دست می‌آیند. آیتمی که در این بسته قرار دارد اصلا مشخص نیست و اگر آن را از قبل داشته باشید، تبدیل به پول داخل بازی می‌شود یا می‌توانید از آن به عنوان آیتمی برای ارتقا قدرت دیگر سلا‌ح‌ها استفاده کنید. با پول واقعی هم می‌توانید شخصیت‌های بیشتری برای بخش چند نفره بازی بخرید.

قبل از بازی کردن Gears 5 حتما Gears 4 را بازی کنید

سازندگان بازی اعلام کرده‌اند که اگر چالش‌های خاصی را در Gears 4 به پایان برسانید، در بازی Gears 5 آیتم‌هایی را به عنوان جایزه دریافت می‌:نید.

 • اگر به لول ۱۰ برسید، ۲۵۰ واحد پول Iron کسب می‌کنید.
 • ۱۰ دور مختلف در حالت PvP پیروز شوید تا بتوانید یک حرکت آخر جذاب با Lancer خود اجرا کنید.
 • سه مسابقه Horde را تا دو ۲۵ یا ۵۰ ادامه دهید. با این کار سه روز بوست دریافت می‌کنید.
 • کسب تمام اچیومنت‌های مجموعه بازی‌های Gears of War باعث می‌شود که ست کامل یک سلاح طلایی را دریافت کنید.
 • تمام کردن بخش داستانی Gears4 هم باعث می‌شود که یک دست لباس طلایی برای کیت در اختیار داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید