درحالی که بازار گوشی‌های هوشمند راکد است، سهم بازار ساعت هوشمند بیشتر از قبل شده است. بر اساس اطلاعاتی که سازمان Strategy Analytics منتشر کرده، در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۴ میلیون ساعت هوشمند راهی بازار شده است. این آمار نشان می‌دهد که سهم بازار ساعت هوشمند نسبت به سال گذشته در همین زمان ۴۲ درصد بیشتر شده است.

همان طور که انتظار می‌رفت اپل بیشتر سهم بازار ساعت هوشمند را به خود اختصاص داده است. اپل ۴۷٫۹ درصد از سهم بازار ساعت‌های هوشمند را در اختیار دارد. این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۶٫۸ میلیون دستگاه اپل واچ راهی بازار کرده است. در مکان دوم هم شرکت سامسونگ قرار دارد. سامسونگ هم ۱۳٫۴ درصد سهم بازار ساعت هوشمند را به خود اختصاص داده است. این شرکت هم در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ بیش از ۱٫۹ میلیون ساعت راهی بازار کرده است. البته این شرکت کره‌ای یک رکورد دیگر هم از خود به جا گذاشته است. فروش ساعت‌های هوشمند سامسونگ در مقایسه با سال گذشته ۷۳ درصد بیشتر شده است. شرکت فیتبیت که چند وقت پیش توسط گوگل خریداری شد هم ۱۱ درصد این بازار را در اختیار دارد و در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ بیش از ۱٫۶ میلیون ساعت هوشمند فروخته است.

مطالب پیشنهادی
سهم بازار ساعت هوشمند

حالا باید منتظر باشیم و ببینیم که گوگل با شرکت فیتبیت به چه صورت می‌خواهند در این بازار فعالیت کنند. حضور گوگل در این بازار می‌تواند جذاب باشد. البته به نظر نمی‌رسد که گوگل و سامسونگ بتوانند به سهم بازار اپل دست پیدا کنند. اپل در این حوزه فعلا دست نیافتنی به نظر می‌رسد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید