کمپانی یونیورسال در هفته گذشته عملکرد خیلی خوبی داشت و بازخورد تماشاگران از کمدی +۱۷ سال این کمپانی با نام «پسران خوب» کاملا فراتر از انتظارها بود و توانست در صدر جدول باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ قرار بگیرد. حتی رتبه دوم هم که «هابز و شاو» است به کمپانی یونیورسال مربوط می‌شود. این هفته، پنج فیلم مهم اکران شدند که به‌جز «پسران خوب»، عملکرد خوبی از چهارتای دیگر ندیدیم. برای نمونه می‌توانیم به فیلم Blinded by the Light اشاره کنیم که به‌سختی توانست جزو ۱۰ فیلم پرفروش هفته گذشته قرار بگیرد و فیلم Where’d You Go, Bernadette هم نتوانست جایگاهی در جدول باکس آفیس به‌دست بیاورد. با گیکیطور همراه شوید تا به بررسی پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته گذشته بپردازیم.

فیلم «پسران خوب» (Good Boys) که جدیدترین اثر کمپانی یونیورسال محسوب می‌شود توانست در اولین هفته اکرانش، ۲۱ میلیون دلار فروش داشته باشد و در صدر جدول باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ قرار بگیرد. این فیلم نه‌تنها فروش خیلی خوبی داشت، بلکه با نظر مثبت منتقدان هم مواجه شد. در حال حاضر، در وب‌سایت RottenTomatoes امتیاز این فیلم ۸۹ درصد است و نظر تماشاگران هم در اولین روز اکران این فیلم در وب‌سایت CinemaScore با میانگین +B به جمع‌بندی رسید. بد نیست بدانید که بیش از نیمی از تماشاگران این فیلم را آقایان تشکیل داده‌اند و نزدیک به ۶۰ درصد از همه تماشاگران آن، افراد بالای ۲۵ سال بوده‌اند. فیلم کمدی «پسران خوب» که با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده است، عملکردی شبیه به فیلم Blockers داشت که ماه آوریل سال گذشته اکران شد و آن فیلم هم در اولین هفته اکرانش به فروش ۲۰٫۵ میلیون دلاری رسید. با توجه به این‌که درنهایت، میزان فروش Blockers در آمریکا از ۶۰ میلیون دلار عبور کرد، انتظار داریم که «پسران خوب» هم عملکردی کم‌وبیش مشابه با آن داشته باشد.

باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ 01

امسال اکثر فیلم‌ها، دنباله‌ای از فیلم‌های گذشته، بازسازی یا اقتباس بوده‌اند و «پسران خوب»، «ما» و «نفرین لیورونا» تنها فیلم‌هایی در سال ۲۰۱۹ بودند که توانستند جزو برترین‌های باکس آفیس قرار بگیرند و در هیچ‌کدام از این سه دسته نمی‌گنجند. به‌علاوه، عملکرد «پسران خوب» باعث شد تا یونیورسال به دومین استودیوی فیلم‌سازی تبدیل شود که فیلم‌هایش در سال ۲۰۱۹ مجموعا یک میلیارد دلار در آمریکا درآمد داشته‌اند.

در بازارهای بین‌المللی، «پسران خوب» در ۱۳ کشور اکران شد که این کشورها توانستند برای کمپانی سازنده، ۲٫۱ میلیون دلار درآمد داشته باشد. در بین همه این کشورها، انگلستان با فروش یک میلیون دلاری، بیشترین سهم را از درآمد بین‌المللی «پسران خوب» داشت. هفته آینده هم این فیلم در کشورهای فرانسه، آلمان، اسپانیا و اتریش اکران می‌شود و در ماه‌های آینده هم در استرالیا و مکزیک اکران خواهد شد.

اما رتبه دوم باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ در اختیار دنباله فرعی «سریع و خشن» به نام «هابز و شاو» (Hobbs & Shaw) قرار دارد که پس از دوهفته صدرنشینی، بالاخره به رتبه دوم رفت. فروش این فیلم در هفته گذشته ۴۴ درصد افت داشت و در ایالات‌متحده توانست ۱۴٫۱ میلیون دلار بفروشد. با این رقم، مجموع درآمد «هابز و شاو» در آمریکا به ۱۳۳٫۷ میلیون دلار رسید. در سینماهای بین‌المللی هم، این فیلم در هفته گذشته ۴۵٫۷ میلیون دلار درآمد داشت که ۱۵ میلیون دلار آن مربوط به اکرانش در کره جنوبی است. این رقم، یک رکورد جدید برای سری «سریع و خشن» در کره جنوبی محسوب می‌شود. در کل، فروش بین‌المللی این فیلم تا پایان هفته گذشته به ۳۰۳ میلیون دلار رسید تا کل فروش جهانی آن به ۴۳۷ میلیون دلار برسد.

باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ 02

«شیره شاه» (The Lion King) که هنوز هم پس از چندین هفته، برای کمپانی دیزنی درآمدزایی می‌کند، توانست در رتبه سوم باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ قرار بگیرد. این فیلم هفته گذشته ۱۱٫۹ میلیون دلار در آمریکا درآمد داشت تا مجموع فروش خانگی‌اش را به ۵۰۰ میلیون دلار نزدیک کند. حالا در فهرست «پرفروش‌ترین فیلم‌ها در آمریکا»، «شیر شاه» با عبور از «در جستجوی دوری» با مجموع فروش داخلی ۴۹۶ میلیون دلار، در رتبه چهاردهم قرار دارد. در سینماهای بین‌المللی هم، «شیر شاه» توانست در هفته گذشته ۳۳٫۸ میلیون دلار فروش داشته باشد تا کل فروش بین‌المللی آن به ۹۳۹٫۱ و کل فروش جهانی آن به ۱٫۴۳۵ میلیارد دلار برسد. حالا فیلم «شیر شاه» با پشت سر گذاشتن «انتقام‌جویان: عصر التران» به نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل شده است.

باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ 03

هفته گذشته، سونی انیمیشن «پرندگان خشمگین ۲» (The Angry Birds Movie 2) را اکران کرد که در مقایسه با شماره اول این فیلم، عملکرد ضعیف‌تری داشت. شماره اول این فیلم در هفته اول اکرانش توانست فروشی معادل ۳۸ میلیون دلار داشته باشد؛ درحالی‌که «پرندگان خشمگین ۲» فقط ۱۰٫۵ میلیون دلار در آمریکا فروش داشت و در رتبه چهارم باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ قرار گرفت. این انیمیشن امتیاز +B را از وب‌سایت CinemaScore کسب کرد و این در حالی است که بیش از نیمی از تماشاگران آن را خانم‌ها تشکیل می‌دادند و بیشتر تماشاگران هم افراد بالای ۲۵ سال بوده‌اند.

باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ 04

جمع‌بندی باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ را با فیلم ترسناک «داستان‌های ترسناک برای گفتن در تاریکی» (Scary Stories to Tell in the Dark) انجام می‌دهیم. این فیلم با افت فروش ۵۲ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، ۱۰ میلیون در ایالات‌متحده فروش داشت و توانست مجموع فروش خانگی خود را به ۴۰ میلیون دلار برساند. این رقم فقط ۱۰ روز پس از اکرانش به‌دست آمده است. در سینماهای بین‌المللی هم، «داستان‌های ترسناک» حدود ۵٫۶ میلیون دلار درآمد داشت تا جمع فروش بین‌المللی آن به ۱۴ میلیون دلار برسد. جمع این دو عدد نشان می‌دهد که این فیلم ترسناک که با بودجه ۲۵ میلیون دلاری ساخته شده است، تا به امروز نزدیک به ۵۵ میلیون دلار در سراسر جهان درآمد داشته است.

باکس آفیس هفته پنجم مرداد ۹۸ 05

خارج از پنج فیلم پرفروش این هفته، فیلم 47Meters Down: Uncaged هم هفته گذشته اکران شد که فقط ۹ میلیون دلار فروش داشت و کاملا کمتر از انتظارات ۱۵-۱۶ میلیون دلاری استودیوی سازنده بود. این فروش حتی در مقایسه با فروش قسمت اول این فیلم هم بسیار کم بود؛ برای مقایسه، قسمت اول این فیلم توانست ۴۴٫۳ میلیون دلار در آمریکا فروش داشته باشد. فیلم Uncaged در وب‌سایت CinemaScore هم امتیاز +C را به‌دست آورد که مهر تایید دیگری بر عملکرد ضعیف این فیلم است.

اما هفته آینده، کمپانی فاکس از فیلم Ready or Not پرده‌برداری می‌کند که روز چهارشنبه اکران خواهد شد و جمعه هم، دو فیلم از کمپانی‌های لاینزگیت و سونی یعنی Angel has Fallen و Overcomer اکران گسترده‌شان را آغاز می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید