پس از جدا شدن «شان لیدن» از سونی، این شرکت «هرمن هالست» رییس استودیوی بازی‌سازی «گوریلاگیمز» را به عنوان رییس بخش سرگرمی‌های خود معرفی کرد. وظیفه هرمن هالست هم اکنون مدیریت ۱۴ استودیوی بازی‌سازی شرکت سونی در سرتاسر دنیا خواهد بود. با انتخاب شدن هرمن هالست به عنوان رییس جدید بخش‌ سرگرمی‌های سونی، سه عضو ارشد استودیوی گوریلا گیمز هم ارتقا سمت پیدا کردند.

در ادامه این تحولات در شرکت سونی، «شوهی یوشیدا» رییس استودیوهای سونی هم از سمت خود برکنار شده و اکنون روی استودیوی مستقل کوچک‌تری تمرکز می‌کند.

هرمن هالست

جیم رایان رییس بخش پلی استیشن شرکت سونی در گفت‌وگویی با سایت Gamesindustry.biz به این موضوع اشاره کرد که هرمن هالست یکی از بزرگ‌ترین رهبران حوزه ویدیو گیم به حساب می‌آید. او گفت:

او همیشه با علاقه‌ خاصی تیم‌های مختلف را رهبری کرده و افراد آن تیم‌ها را به نیروهای خلاق و بسیار با تجربه‌ای تبدیل کرده است. من شک ندارم که هرمن می‌تواند رهبر خوبی برای پلی استیشن باشد.

سونی اعلام کرده که هالست از هم اکنون کار خود را در سمت جدید شروع کرده است. تغییرات در شرکت سونی آن هم درست قبل از عرضه کنسول پلی استیشن 5 کمی نگران کننده است.

استودیوی بازی‌سازی گوریلا گیمز که هالست از آنجا شناخته می‌شود، قبلا بازی‌هایی مانند مجموعه Killzone و Horizon: Zero Dawn را ساخته است. این استودیو موتور بازیسازی خود که «دسیما» نام داشت را در اختیار استودیوی کوجیما پروداکشنز قرار داد و بازی دث استرندینگ با این موتور ساخته شد. در حال حاضر سه نفر از افراد کلیدی استودیوی گوریلا گیمز به عنوان رییس این استودیو شناخته می‌شوند.

هرمن هالست درباره این موضوع می‌گوید:

من رابطه بسیار نزدیکی با پلی استیشن و کل استودیوهای جهانی سونی از سال ۲۰۰۱ تا امروز داشتم. من برای تمام افراد بااستعداد و خلاقی که در این استودیوها کار می‌کنند، احترام زیادی قائل هستم.

منبعGamesindustry
علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید