اگر به ارتباطات ایمن علاقه‌مند هستید، احتمالا نام تلگرام، پیام‌رسان مبتنی بر ابر و سرویس VOIP را شنیده‌اید. تلگرام به کاربران این امکان را می‌دهد تا به صورت ناشناس پیام، عکس، ویدئو و فایل صوتی و سایر فایل‌ها را ارسال کنند. در این مقاله نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام را به شما آموزش می‌دهیم.

بیشتر بخوانید: ده برنامه پیام رسان برتر سال 2020 ؛ محدودیت‌ها را فراموش کنید

علی‌رغم همه مزایا و محاسن، تلگرام یک برنامه ارتباطی ایمن نیست. پیام‌ها فقط در سمت گیرنده رمزگذاری می‌شوند و کارشناسان رمزنگاری، معماری امنیت برنامه را نقد کرده‌اند. مثلا تمام مخاطبین و پیام‌ها همراه با کلیدهای رمزگشایی‌شان ذخیره می‌شوند و برنامه تلگرام، هیچ رمزگذاری انتهایی برای پیام‌ها ندارد. همچنین، مشخص شده است که پروتکل رمزنگاری سفارشی تلگرام دارای مشکلات امنیتی قابل توجهی است. به همین دلیل بهتر است برای امنیت بیشتر، نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام را یاد بگیرید تا دیگران شماره شما را پیدا نکنند و نتوانند مزاحم شوند.

به دلایل بالا، عده زیادی ترجیح می‌دهند به صورت ناشناس پیام بدهند و نحوه مخفی کردن شماره در تلگرام خود را یاد بگیرند. در این مقاله به صورت قدم به قدم و کاربردی به شما آموزش می‌دهیم چطور شماره خود را در تلگرام مخفی کنید.

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام برای ارسال پیام‌های امن

وقتی در تلگرام ثبت نام می‌کنید، باید به برنامه اجازه برقراری و دریافت تماس با تلفن خود را بدهید و همچنین شماره تلفن خود را به برنامه بدهید. متاسفانه، اگر بخواهید با شماره اصلی و دائمی خود در تلگرام ثبت نام کنید، باید این اطلاعات را در اختیار برنامه قرار دهید و اگر به امنیت خود اهمیت بدهید، قطعا مهم است روش مخفی کردن شماره در تلگرام را یاد بگیرید.

با این حال، تلگرام از این شماره برای ارتباط برقرار کردن با شما استفاده نمی‌کند و آن را در اختیار دیگران قرار نمی‌دهد. نام کاربری حساب شما تنها چیزی است که کاربر دیگر می‌بیند و نشان‌دهنده هویت شماست.

مخفی کردن شماره در تلگرام - ۱

کاربران دیگر تلگرام فقط در صورتی شماره شما را می‌بینند که شما را در فهرست مخاطبین خود داشته باشند و شماره شما را ذخیره کرده باشند. این افراد، دوستان، همکاران، افراد خانواده، فامیل و تمام کسانی هستند که خودتان با میل و خواسته خودتان شماره‌تان را با آن‌ها به اشتراک گذاشته باشید. اما برای مخفی کردن شماره در تلگرام باید مراحل زیر را انجام دهید.

مخفی کردن شماره در تلگرام یک سیستم ساده است که حریم خصوصی را حفظ می‌کند. یعنی تا زمانی که شماره شخص را به مخاطبین تلفن خود اضافه نکنید، تنها چیزی که او می‌بیند نام کاربری تلگرام شماست. با این وجود راه ساده‌ای برای مخفی کردن شماره در تلگرام وجود دارد. برای انجام آن، این مراحل را دنبال کنید:

۱. تلگرام را باز کنید و روی تنظیمات (Settings) که در گوشه پایین سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید.

۲. روی گزینه Privacy and Security ضربه بزنید.

مخفی کردن شماره در تلگرام - ۲

۳. روی گزینه Phone number ضربه بزنید.

۴. اگر می‌خواهید مخاطبین شما شماره‌تان را ببینند، گزینه My Contacts و اگر نمی‌خواهید هیچ‌کس شماره شما را ببیند، گزینه Nobody را انتخاب کنید.

این کار باعث مخفی کردن شماره در تلگرام می‌شود و دیگر هیچ‌کس از طریق برنامه تلگرام نمی‌تواند شماره شما را ببیند. این نکته را در ذهن داشته باشید که شماره تلفن شما همچنان در حساب کاربری‌تان وجود دارد، فقط از دید دیگران مخفی شده است.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید