تقریباً چیزی نزدیک به دو ماه از عرضه دث استرندینگ برای کنسول پلی‌استیشن 4 می‌گذرد اما به‌نظر می‌رسد که هیدئو کوجیما از همین لحظه به فکر طرح‌ و ایده‌ی اثر بعدی خود افتاده و در حال حاضر روی آن کار می‌کند. این باعث می‌شود تا ما و همه‌ی طرفداران صبر کنیم تا ببینیم این کارگردان پرطرفدار ژاپنی برای کار جدید خود چه ایده‌ی خاص و دیوانه‌واری را در نظر گرفته است. هر چند پیش‌بینی کارهای کوجیما چندان آسان نیست اما احتمالاً می‌توانیم از همین الان حدس‌هایی بزنیم.

کوجیما از آن دست کارگردانانی است که همیشه در توییتر فعالیت زیادی دارد و طرفداران را در جریان سرگرمی‌ها و فعالیت‌های خود می‌گذارد. اخیراً، او در صفحه‌ی شخصی‌اش در توییتر با ارسال یک پست و تصویر اشاره کرده است که درحالی که ظاهراً کسی در استودیو نبوده است، مشغول فکر روی طرح و ایده‌ی کار بعدی خودش است. در این پست، تصویری از میز کار او در استودیو هم دیده می‌شود. هرچند معمولاً طرفدارن وی در چنین تصاویری به‌دنبال سرنخ‌های ریز و درشتی می‌گردند، این تصویر به‌گونه‌ای است که واقعاً نمی‌توان از آن سرنخ‌ خاصی دریافت کرد و در مورد پروژه‌ی بعدی این بازی‌ساز ژاپنی سخن گفت. با این حال می‌توانیم بهفمیم که کار او بر روی اثر جدیدش به همین زودی شروع شده است.

‌پست کوجیما در توییتر

درست است که این تصویر چیز خاصی برای گفتن ندارد اما همان‌طور که در بالا نیز اشاره کردم، حداقل با مصاحبه‌های قبلی کوجیما می‌توان حدس‌هایی در مورد اثر بعدی او زد. کوجیما مدتی قبل در مصاحبه‌ای اشاره کرده بود که ساخت دنباله‌ای برای بازی Death Stranding امر بعیدی نیست و احتمال آن وجود دارد اما اگر قرار باشد چنین چیزی عملی شود، باید همه‌چیز دوباره از صفر آغاز گردد. همچنین او در گذشته اعلام کرده بود علاقه دارد که یک اثر ترسناک خلق کند. چیزی که بسیاری از طرفداران و دوست‌داران صنعت بازی‌های ویدیویی هم مشتاق آن هستند؛ چرا که همچنان مزه‌ی خوش و تجربه‌ی فوق‌العاده دموی قابل بازی P.T در ذهنشان باقی مانده است. البته، کوجیما بعد از ساخت بازی دث استرندینگ حتی اعلام کرد که استودیوی آن‌ها دوست دارد در ادامه به ساخت فیلم هم روی آورد که این ادعا حدس‌های ما را بهم می‌زند. مشخص نیست که اثر بعدی کوجیما چه خواهد بود اما شکی نیست که هر چه باشد، عده‌ی زیادی از همین الان در انتظار آمدن اخبار بیش‌تری از آن هستند تا ببینند خالق سری متال گیر سالید این بار برایشان چه چیزی را به ارمغان خواهد آورد.

بازی Death Stranding هم‌اکنون برای کنسول پلی‌استیشن 4 در دسترس است و قرار است در تابستان 2020 برای رایانه‌های شخصی هم عرضه شود.

نظر شما چیست؟ به‌نظرتان پروژه‌ی بعدی کوجیما چه خواهد بود؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید