اگر یکی از دستگاه‌های برند اپل (به خصوص آیفون یا آیپد) را داشته باشید، حتما می‌دانید که برای دانلود برنامه‌ها و بازی‌ها، فعال کردن Find My iPhone، فعال کردن iCloud و بک‌آپ گرفتن از گوشی نیاز به اپل آیدی (Apple ID) دارید. در واقع قلب تپنده این دیوایس‌ها که برای استفاده روزمره به آن نیاز دارید، اپل آیدی است. ساخت اپل آیدی برای عده‌ای مثل کابوس است و افراد سودجو از عدم آگاهی این عده استفاده می‌کنند و با دریافت هزینه برای آن‌ها اپل آیدی می‌سازند! کاری که خودتان در عرض ۵ دقیقه می‌توانید انجام دهید. فقط باید دقت کنید و مراحل ساخت اپل آیدی را دقیقا همانطور که در گیکیطور به شما آموزش می‌دهیم دنبال کنید.

ساخت اپل آیدی رایگان بدون نیاز به کارت اعتباری

ساخت اپل آیدی در همه جای دنیا رایگان است و کسی نباید برای ساخت اپل آیدی هزینه‌ای دریافت یا پرداخت کند. اما در ایران و به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌هایی که شرکت اپل وضع کرده است، ساخت Apple ID تا حدی دشوار است. در ادامه راه‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که بتوانید با آن‌ها اپل آیدی بسازید و از آن استفاده کنید.

هشدار

بعضی فروشگاه‌ها یا افراد با ایمیلی به جز ایمیل شخصی شما اقدام به ساخت اپل آیدی می‌کنند. هرگز این اجازه را به فرد ندهید. چرا که اطلاعات کاربری شما در اختیار این افراد قرار خواهد گرفت و اگر نیت بدی داشته باشند، می‌توانند به عکس‌ها، پیام‌ها، شماره‌های تماس و تمام اطلاعات موجود در حساب کاربری iCloud شما دسترسی پیدا کنند.

نکته

اطلاعاتی را که برای ساخت اپل آیدی وارد می‌کنید جایی ذخیره کنید یا از آن‌ها عکس بگیرید. در صورتی که پسوردتان را فراموش کنید یا نتوانید این اطلاعات را بازیابی کنید، برای همیشه اپل آیدی خود را از دست داده‌اید!

با وجود این محدودیت‌ها، جای نگرانی نیست و می‌توان از راه‌های دیگر اقدام به ساخت اپل آیدی کرد.

استفاده از آیفون و آیپد و همچنین آیتونز روش‌های جایگزین برای ساخت اپل آیدی آمریکا (رایگان) هستند که در ادامه آموزش می‌دهیم.

ساخت اپل آیدی با آیفون

برای ساخت اپل آیدی با استفاده از گوشی آیفون یا آیپد کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

  • تنظیمات (Settings) آیفون را باز کنید.
  • گزینه Sign in to your iPhone را انتخاب کنید.
ساخت اپل آیدی - ۱
  • گزینه ?Don’t have an Apple ID or forget it را انتخاب کنید.
ساخت اپل آیدی - ۲
  • در پنجره‌ای که باز می‌شود، گزینه Create Apple ID را انتخاب کنید.
ساخت اپل آیدی - ۳
  • در صفحه جدیدی که باز می‌شود نام، نام خانوادگی و تاریخ تولدتان را وارد کنید و Next (گوشه بالا سمت راست) را بزنید.
ساخت اپل آیدی - ۴

راهنمایی

برای اینکه تاریخ تولد میلادی خود را به درستی بنویسید، وبسایت Time.ir می‌تواند تاریخ شمسی را به میلادی تبدیل کند. همچنین توصیه می‌کنیم اگر دو تاریخ تولد دارید، تاریخ تولد شناسنامه‌تان را وارد کنید تا بعدها به مشکل برخورد نکنید و اطلاعات وارد شده را فراموش نکنید.

  • حالا مهم‌ترین قسمت ساخت اپل آیدی این است که ایمیل وارد کنید. این ایمیل در واقع اپل آیدی شماست و حتما باید ایمیلی را انتخاب کنید که به آن دسترسی دارید. در قسمت پایین باکس ایمیل، گزینه‌ای وجود دارد که از شما اجازه می‌گیرد اخبار و اطلاعیه‌های مختلف درباره اپل و محصولاتش را برای شما ارسال کند که اگر نمی‌خواهید ایمیلی دریافت کنید، این گزینه را غیرفعال کنید. اما توصیه می‌کنیم این گزینه را روی حالت پیش‌فرض (فعال) قرار دهید.
ساخت اپل آیدی - ۵
  • بعد از وارد کردن ایمیل گزینه Next را بزنید و یک رمز عبور برای خود انتخاب کنید و در باکس بعدی دقیقا همان را تایپ کنید.
ساخت اپل آیدی - ۶
  • حالا به قسمتی می‌رسید که آیفون از شما شماره تلفن می‌خواهد تا با پیامک یا تماس صوتی کد فعالسازی را برای شما بفرستد. شماره تلفن را وارد کنید و گزینه Continue را بزنید.
ساخت اپل آیدی - ۷
  • در مرحله بعد توافق‌نامه اپل را ملاحظه می‌کنید که باید حتما آن را تایید کنید، در غیراینصورت نمی‌توانید حساب کاربری خود را بسازید. بنابراین گزینه Agree را بزنید و بعد از آن وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید اطلاعات دیگر را وارد کنید.

نکته

اپل به کاربران ایرانی اجازه ساخت اپل آیدی با شماره تلفن ایران را نمی‌دهد. به همین دلیل بهتر است از شماره تلفن خارجی (یک آشنای معتبر در خارج از کشور یا شماره Google Voice یا خرید شماره‌های خارجی مجازی) استفاده کنید و حتما VPN آیفون را فعال کنید.

راهنمایی

دارندگان آیفون و آیپد می‌توانند با دریافت برنامه نصاب پرو و خرید اشتراک، برنامه 2SIM را دانلود کنند و با پرداخت هزینه ۳۰ هزار تومانی صاحب یک شماره تلفن خارجی دائمی شوند و از آن برای ساخت اپل آیدی یا فعالسازی برنامه‌های خارجی دیگر استفاده کنند.

ساخت اپل آیدی با استفاده از وبسایت اپل

بعد از دریافت شماره مجازی، وارد وبسایت applied.apple.com شوید.

ساخت اپل آیدی - ۸

در قسمت پایین صفحه گزینه Create your Apple ID را انتخاب کنید.

ساخت اپل آیدی - ۹

در صفحه جدیدی که باز می‌شود اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، ایمیل، رمز عبور انتخابی و شماره تماس است که در بالا درباره نحوه دسترسی به آن‌ها صحبت کردیم.

ساخت اپل آیدی - ۱۰
ساخت اپل آیدی - ۱۱

بعد از این مرحله، کدی شش رقمی به ایمیل شما ارسال می‌شود که باید آن را در پنجره مربوطه وارد کنید.

ساخت اپل آیدی - ۱۲

در مرحله بعد کدی شش رقمی به شماره مجازی شما ارسال می‌شود که باید آن را در پنجره مربوطه وارد کنید.

ساخت اپل آیدی - ۱۳

بعد از انجام تمام این مراحل، ساخت اپل آیدی با موفقیت انجام شده است و شما صاحب یک اپل آیدی خواهید شد.

ساخت اپل آیدی - ۱۴

بعد از پایان ساخت اپل آیدی ، باید از طریق گوشی یا آیپد وارد اپ استور (App Store) شوید، یک برنامه رایگان را انتخاب کنید، دکمه Get را بزنید و وقتی پنجره وارد کردن اپل آیدی و رمز عبور ظاهر شد، اطلاعات را وارد کنید و حساب کاربری خود را فعال کنید و از تمام مزایای داشتن یک اپل ایدی استفاده کنید.

نکته

سعی کنید برای استفاده از اپ استور و iCloud دو اپل آیدی جدا در نظر بگیرید که اطلاعاتتان در امان بماند و ایمیلی منحصرا برای داده‌های گوشی و برنامه Find My iPhone داشته باشید.

ساخت اپل آیدی با آیتونز (کامیپوتر، لپ‌تاپ)

ساخت اپل آیدی با آیتونز طولانی‌ترین راه است و به همین دلیل ما آن را به عنوان سومین و آخرین راه معرفی کردیم. در این روش باید نرم‌افزار آیتونز را روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود نصب کنید.

بعد از نصب و اجرای برنامه روی گزینه Agree‌ کلیک کنید.

ساخت اپل آیدی - ۱۵

در بالای صفحه گوشه سمت چپ روی گزینه Account و سپس Sign in کلیک کنید. همچنین اگر اولین باری باشد که آیتونز را نصب می‌کنید، روی گزینه Sign in to the iTunes Store کلیک کنید.

ساخت اپل آیدی - ۱۶

سپس پنجره‌ای باز می‌شود که برای ساخت حساب کاربری جدید است. برای ساخت اپل آیدی گزینه Create New Apple ID را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی که ظاهر شد، گزینه Continue را انتخاب کنید.

ساخت اپل آیدی - ۱۷

در صفحه بعدی که صفحه اصلی ساخت اپل آیدی است، ایمیل، پسورد و تکرار پسورد را بنویسید. کشور (ترجیحا آمریکا) را انتخاب کنید و باکس کوچکی را که کنار آن Terms & Conditions نوشته تیک بزنید تا با شرایط و سیاست‌های اپل موافقت کنید و به صفحه بعد بروید.

ساخت اپل آیدی - ۱۸

در صفحه بعد باید اطلاعات خود را تکمیل کنید. نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد میلادی و سوالات امنیتی را پر کنید و اگر می‌خواهید ایمیل اخبار و اطلاعیه‌های اپل را دریافت کنید، باکس انتهای صفحه را تیک بزنید.

ساخت اپل آیدی - ۱۹

در آخرین مرحله باید اطلاعات تکمیلی را وارد کنید که نوع پرداخت، آدرس و شماره تلفن است.

نکته

در قسمت روش پرداخت، حتما گزینه None را انتخاب کنید.

برای آدرس می‌توانید از آدرس خود اپل استفاده کنید یا به وبسایت‌های ارائه آدرس‌های فیک مثل Fake Address Generator بروید و روی دکمه Random Address کلیک کنید.

آدرس اپل که می‌توانید برای ساخت اپل آیدی از آن استفاده کنید.

دقت کنید که در این قسمت باید VPN داشته باشید و به سروری خارج از ایران (ترجیحا آمریکا) متصل شوید و گزینه‌های خواسته شده را با توجه به آدرسی که دادیم پر کنید.

Street: 1 Infinite loop

City: Cupertino

Province: CA

Zip Code: 95014-2083

Tel: 031-1298567

ساخت اپل آیدی - ۲۰

ساخت آپل آیدی با موفقیت انجام شد. حالا برای اینکه حساب کاربری شما فعال شود، باید ایمیلتان را باز کنید و کدی که برایتان آمده وارد کنید.

ساخت اپل آیدی - ۲۱

حالا می‌توانید از آیتونز، اپ استور و دیگر سرویس‌های مرتبط با اپل آیدی استفاده کنید.

ساخت اپل آیدی - ۲۲

امیدواریم آموزش ساخت اپل آیدی برای شما مفید بوده باشد. اگر سوالی داشتید یا در هر مرحله از ساخت اپل آیدی با مشکل مواجه شدید، برای ما کامنت بگذارید تا شما را راهنمایی کنیم.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید