ذخیره کردن فایل‌های ویدیویی یوتیوب در آیفون ایده خوبی است، اما تماشای آفلاین را نمی‌توان کار ساده‌ای دانست و نیازمند پرداخت هزینه است. در صورتی که قصد پرداخت هزینه دارید، می‌توانید در یوتیوب برای حساب کاربری پریمیوم ثبت نام کنید تا تمام فایل‌های ویدیویی را بدون تبلیغات تماشا کرده و فیلم‌ها را برای مشاهده آفلاین، دانلود کنید، اما هنوز هم مجبور هستید فیلم‌ها را در برنامه یوتیوب تماشا نمایید. در صورتی که بخواهید فایل‌های ویدیویی را ذخیره و تماشا کنید، چه اقداماتی را باید انجام دهید؟ ما در گیکیطور قصد داریم روش دانلود ویدیو از یوتیوب را آموزش دهیم.

روش دانلود ویدیو از یوتیوب در گالری عکس‌های آیفون

برنامه‌های آیفون اجازه دانلود ویدیو از یوتیوب را به صورت مستقیم به شما خواهند داد، اما متاسفانه دوام زیادی ندارند. خوشبختانه می‌توانید این مشکل را با یک ترفند ساده حل کنید.

ابتدا برنامه رایگان Documents by Readdle را نصب کنید؛ این برنامه با یک مرورگر وب به صورت یکپارچه در دسترس قرار دارد و دانلود و انتقال فایل‌های ویدیویی را آسان‌تر می‌کند. در ادامه فایل ویدیویی یوتیوب را که تصمیم دارید دانلود کنید، مجددا بررسی نمایید. برای انجام این کار می‌توانید از برنامه رسمی یوتیوب استفاده کنید؛ فایل ویدیویی را باز کرده و روی گزینه اشتراک‌گذاری (Share) ضربه بزنید تا بتوانید لینک پیوند را کپی کنید.

پس از انجام این کار وارد برنامه شوید. در ادامه روی نماد موجود در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید و مرورگر داخلی را باز کنید. هم اکنون باید وارد وبسایتی شوید که بتواند فایل‌های ویدیویی را از یوتیوب دانلود کند و می‌توان یکی از بهترین وبسایت‌ها را هم BitDownloader معرفی کرد.

ذخیره فایل ویدیویی یوتیوب در آیفون

قسمت Enter the Video Link را فشار دهید تا گزینه مربوط به قرار دادن لینک فایل ویدیویی یوتیوب ظاهر شود. در ادامه گزینه Paste را انتخاب کرده و روی گزینه Download ضربه بزنید. پس از یک لحظه وبسایت اقدام به تولید لینک دانلود برای ویدیو خواهد کرد. شما باید روی گزینه دانلود که در کنار بخش تعیین کیفیت قرار دارد، ضربه بزنید.

در مرحله بعدی بخش جدیدی را برای ذخیره فایل مشاهده خواهید کرد. در صورتی که تمایل دارید نام فایل ویدیویی را کوتاه‌تر کنید، وقت آن رسیده است. مکان ذخیره‌سازی پیش فرض را برای دانلود فایل انتخاب کنید، اما نیازی به این کار نیست، زیرا مکان مناسبی برای ذخیره فایل در نظر گرفته شده است. در صورتی که می‌خواهید دانلودهای بعدی را هم در پوشه موردنظر قرار دهید، نیاز نیست اقدام خاصی انجام دهید. در حالی که منتظر هستید، باید روی گزینه دانلود در نوار ابزار پایین ضربه بزنید تا پیشرفت کار را بررسی کنید.

در ادامه کافی است ویدیو را به پوشه Camera Roll گوشی آیفون انتقال دهید. شما باید روی نماد پوشه موجود در سمت چپ قسمت پایین ضربه بزنید تا از مرورگر وب خارج شوید و وارد فایل منجر شوید.

در ادامه فولدر Downloads را باز کنید و روی نماد Ellipsis که در پایین فایل‌های دانلود شده جدید وجود دارد، ضربه بزنید تا امکان انتخاب گزینه Move وجود داشته باشد. در صفحه مربوطه باید فولدر Photos را در قسمت پایین My Files مشاهده کنید. به منظور بررسی آن، کافی است روی تصاویر ضربه بزنید و سپس گزینه Move را در سمت راست قسمت بالا انتخاب کنید.

شما موفق شدید؛ برنامه Photos را از طریق تلفن باز کنید و ویدیوهای جدید دانلود شده را مشاهده نمایید که در کنار جدیدترین تصاویر شما ظاهر خواهند شد. در صورتی که وارد بخش Media Type شوید، تمام فایل‌ها را در برگه مخصوص آلبوم‌ها مشاهده خواهید کرد.

سایر روش‌ها برای دانلود ویدیو از یوتیوب در آیفون

توجه داشته باشید که روش ذکرشده، تنها راه دانلود ویدیو از یوتیوب نیست و همان‌طور که گفته شد، حساب کاربری پریمیوم یوتیوب مزایای زیادی دارد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای این حساب کاربری را می‌توان دانلود آفلاین ویدیو برای تماشا دانست. در صورتی که بخواهید فایل‌های ویدیویی را در آیفون به صورت آفلاین مشاهده کنید، قطعا پرداخت هزینه ماهیانه ارزشمند است. هم‌چنین این کار یک فعالیت رسمی بوده و کار غیرقانونی انجام نشده است.

در صورتی که تمایل به پرداخت هزینه ندارید، می‌توانید از Youtube Downloader در دسکتاپ استفاده کنید و فایل‌ها را از طریق کابل USB یا حتی از روش‌های بی‌سیم به آیفون انتقال دهید.

شما با استفاده از این روش‌ها می‌توانید دانلود و ذخیره ویدیو از یوتیوب را در آیفون انجام دهید، بنابراین برای تماشای فیلم به یوتیوب وابسته نخواهید بود. روش استفاده از گالری عکس‌ها بهترین گزینه برای دانلود ویدیو از یوتیوب است، زیرا باعث می‌شود آن‌ها به راحتی در دسترس قرار گیرند.

منبعMakeUseOf
کارشناس نرم‌افزار و علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، گیم و سئو با بیش از ۵ سال سابقه کار در زمینه تولید محتوای سئو محور و مسلط به زبان انگلیسی؛ تولید محتوا بخشی از زندگی من است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید