دلایل مختلفی برای تصمیم حذف کردن اکانت شبکه‌های اجتماعی توسط کاربران وجود دارد؛ برخی کاربران ممکن است به دلیل حفظ حریم خصوصی یا ناشناس باقی ماندن در شبکه‌های اجتماعی اقدام به حذف اکانت خود کنند. علت حذف کردن اکانت شبکه‌های اجتماعی شما هر چه که می‌خواهد باشد، باید بدانید روش‌های مختلفی برای حذف حساب کاربری وجود دارد که می‌توان به شیوه‌های سنتی تا ابزارهای مختلف اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم روش‌های پاک کردن اکانت اینستاگرام ، توییتر، فیسبوک و اسنپ چت را آموزش دهیم.

روش پاک کردن اکانت فیسبوک

روش پاک کردن اکانت فیسبوک

فیسبوک برای رهایی یافتن شما از حساب کاربری، دو راه حل پیشنهاد می‌دهد که می‌توان به غیرفعال کردن اکانت یا حذف کامل آن اشاره کرد. همانطور که پیداست، اولین راه‌حل غیرفعال کردن حساب کاربری است و نه حذف فنی آن، بنابراین می‌توانید در آینده اکانت خود را بازیابی کنید؛ این مسئله نشان می‌دهد اطلاعات شما در سرورها ذخیره خواهند ماند.

روش پاک کردن اکانت فیسبوک-1

برای غیرفعال کردن حساب فیسبوک خود باید بتوانید وارد تنظیمات (Settings) شوید و سپس اطلاعات حساب فیسبوک (Your Facebook Information) را انتخاب کنید. در ادامه گزینه Deactivation and Deletion را انتخاب نمایید تا بتوانید تنظیمات مربوط به غیرفعال سازی اکانت (Deactivate Account) را انجام دهید. برای شروع فرآیند روی Continue to Account Deactivation به منظور غیرفعال کردن حساب کاربری کلیک کنید.

غیرفعال کردن اکانت فیسبوک باعث غیرفعال شدن نمایه پروفایل و حذف شدن نام و تصاویر از پست‌های اشتراک‌گذاری شده می‌شود؛ در حقیقت سایر کاربران نمی‌توانند با جستجوی نام و اطلاعات فردی، شما را پیدا کنند، اما ممکن است نام شما هنوز در پست‌های سایر کاربران ظاهر شود. همچنین پیام‌هایی که برای دوستانتان ارسال کرده‌اید هم در دسترس قرار دارد.

بد نیست بدانید حساب مسنجر فیسبوک شما فعال خواهد بود، اما می‌توانید فیسبوک مسنجر را به صورت جداگانه غیرفعال کنید.

روش پاک کردن اکانت فیسبوک-2

روش دوم باعث می‌شود اکانت فیسبوک شما به طور کامل حذف شود؛ در حقیقت حساب کاربری شما دیگر غیر قابل بازگشت خواهد بود. برای حذف دائم حساب فیسبوک خود وارد تنظیمات شوید و از بخش Deactivation and Deletion باید گزینه Delete Account را انتخاب نمایید. در ادامه روی گزینه Continue کلیک کرده تا حذف انجام شود.

بد نیست بدانید فرآیند حذف کامل اکانت فیسبوک و اطلاعات شما، 90 روز طول خواهید کشید. شما نمی‌توانید از مسنجر فیسبوک هم استفاده کنید، اما امکان حذف برخی داده‌های خاص همانند پیام‌های ارسال شما به دوستانتان وجود ندارد.

روش پاک کردن اکانت توییتر

روش پاک کردن اکانت توییتر

پاک کردن اکانت توییتر نیازمند غیرفعال کردن آن است و با گذشت 30 روز، اکانت توییتر به صورت خودکار و برای همیشه حذف خواهد شد. شما باید برای پاک کردن اکانت توییتر روی نماد منوی سه نقطه در سمت چپ صفحه اصلی توییتر کلیک کرده و گزینه تنظیمات و حریم خصوصی را انتخاب نمایید. در قسمت پایین صفحه گزینه غیرفعال کردن اکانت (Deactivate your Account) را مشاهده خواهید کرد.

روش پاک کردن اکانت توییتر-1

پس از انجام اقدامات بالا، توییتر شما را وارد یک فهرست خواهد کرد تا بتوانید غیرفعال کردن حساب کاربری خود را تایید نهایی کنید و برای این کار، لازم است گزینه Deactivate را انتخاب نمایید.

بر اساس اعلام رسمی توییتر، کلیه داده‌های شما فقط به مدت 30 روز ذخیره خواهند شد تا بتوانید در صورت تمایل، آن‌ها را بازیابی نمایید و حساب کاربری خود را فعال کنید. در پایان 30 روز، حساب کاربری شما به طور کامل از توییتر و سرورهای آن حذف خواهد شد.

روش پاک کردن اکانت اینستاگرام

روش پاک کردن اکانت اینستاگرام

برای پاک کردن اکانت اینستاگرام به صورت دائمی باید از طریق مرورگر وب وارد حساب کاربری شوید و از لینک مربوط به حذف اکانت، استفاده کنید. در ادامه باید رمز عبور خود را مجددا وارد کنید. شما باید روی گزینه مربوط به حذف حساب کاربری کلیک کنید تا اکانت اینستاگرام خود را از روی سیستم عامل حذف نمایید.

روش پاک کردن اکانت اینستاگرام

این گزینه به طور دائم حساب کاربری شما را حذف می‌کند؛ لازم به ذکر است که هیچ راهی برای فعال کردن مجدد یا بازیابی حساب کاربری هم وجود ندارد.

روش پاک کردن اکانت اسنپ چت

روش پاک کردن اکانت اسنپ چت

شما می‌توانید حساب کاربری اسنپ چت خود را با استفاده از پرتال این شبکه اجتماعی، حذف کنید. این صفحه وب به شما اجازه می‌دهد داده‌ها و برنامه‌های خود را مدیریت کنید، اما مهم‌تر از آن، ارائه قابلیت پاک کردن اکانت اسنپ چت است.

به سادگی صفحه وب را باز کنید تا بتوانید وارد اسنپ چت شوید و گزینه Delete My Account را انتخاب کنید. این کار شما را وارد صفحه‌ای خواهد کرد که فرآیند غیر فعال‌سازی را توضیح می‌دهد. توجه داشته باشید که حذف شدن اکانت اسنپ چت همانند توییتر نیازمند گذشت ۳۰ روز است.

برای تایید درخواست پاک کردن اکانت اسنپ چت باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا بتوانید گزینه Continue را انتخاب نمایید.

روش پاک کردن اکانت اسنپ چت-1

وبسایت‌هایی برای حذف اکانت شبکه‌های اجتماعی

بر اساس اطلاعات موجود، وب سایت‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند به شما در حذف اکانت شبکه‌های اجتماعی کمک کنند. ما در ادامه وب سایت‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که می‌توانند در زمینه حذف حساب کاربری در شبکه‌های مختلف اجتماعی موثر باشند.

Deseat.me

وب سایت deseat

وبسایت Deseat.me از حساب گوگل یا Outlook استفاده می‌کند تا بتواند یک لیست جامع از شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها عضو هستید را ایجاد کند، سپس گزینه مرتب‌سازی و حذف حساب‌ها را در اختیارتان قرار خواهد داد.

بد نیست بدانید این وب سایت می‌تواند تمام حساب‌های کاربری متصل به ایمیل شما را که ممکن است فراموش کرده باشید، پیدا کند. همچنین به راحتی می‌تواند خبرنامه‌های مورد نظرتان را هم پیدا نماید.

توجه داشته باشید که داشتن دسترسی به ایمیل شما می‌تواند کمی باعث نگرانی در زمینه حریم خصوصی شود و ما توصیه می‌کنیم پس از حذف کردن کلیه حساب‌های کاربری موردنظرتان، دسترسی وب سایت به ایمیل خود را لغو نمایید. همچنین بهتر است آدرس ایمیل‌های حساس و مهم خود را در اختیار وب سایت Deseat.me قرار ندهید.

هنگامی که یک حساب کاربری را برای حذف شدن انتخاب کنید، Deseat.me درخواستی را به همین منظور و به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد کرد.

وب سایت deseat-1

لازم به ذکر است که امکان درخواست حذف تمام حساب‌های کاربری از طریق وبسایت غیرممکن است. وبسایت Deseat.me توجه خواهد کرد که آیا این گزینه در دسترس نیست و می‌تواند دستورالعمل‌هایی را برای حذف اکانت در یک سیستم عامل خاص را ارائه دهد یا خیر.

در صورتی که نمی‌خواهید از این وب سایت استفاده کنید، می‌توانید وب سایت‌های دیگری همانند JustDelete.me و AccountKiller.com را مورد استفاده قرار دهید. از آن جایی که به حساب‌های خاص شما دسترسی ندارند، در نتیجه نیازمند مجوز هم نیستند.

آیا حساب کاربری برخی شبکه‌های اجتماعی را نمی‌توان حذف کرد؟

بر اساس اعلام JustDeleteMe، پروفایل‌هایی وجود دارد که حذف آن‌ها غیرممکن است. خوشبختانه برای کاربران شبکه‌های اجتماعی که در حال حاضر وجود دارند، امکان حذف اکانت وجود دارد و غیر ممکن نیست. توجه داشته باشید اکثر وبسایت‌ها به دلیل مقررات عمومی حفاظت از داده اتحادیه ارو‍پا (GDPR) و سایر قوانین حفظ حریم خصوصی از حذف اکانت کاربری پشتیبانی می‌کنند.

بد نیست بدانید وبسایت‌هایی همانند پینترست و استیم که در گذشته قابلیت حذف اکانت را ارائه نمی‌دادند، هم اکنون دارای این قابلیت هستند.

در صورتی که پاک کردن اکانت شبکه‌های اجتماعی را یک مجازات سنگین می‌دانید، می‌توانید فقط از آن‌ها دوری کنید؛ این کار به شما کمک می‌کند بدون از دست دادن اطلاعاتتان، کمی استراحت کنید و هر زمان که تمایل داشتید، مجددا از شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید