سورپرایز! برای کسانی که می‌خواهند قبل از کاربران دیگر واچ‌او‌اس 6.2 را روی اپل واچ خود داشته باشند، خبر خوشی داریم. راهی وجود دارد که بتوانید نصب WatchOS 6.2 بتا 5 را حتی بدون داشتن حساب کاربری مختص دولوپرها روی اپل واچ انجام دهید. با گیکیطور همراه باشید تا به شما بگوییم چطور باید این کار را بکنید!

جدیدترین سیستم‌عامل اپل برای ساعت‌های هوشمند، یعنی WatchOS 6.2 ، در مقایسه با نسخه‌های قبلی سلامت‌محورتر و مستقل‌تر است. همین مسئله باعث شده تعداد زیادی از کاربران اپل واچ خواهان نصب WatchOS 6.2 و ارتقای سیستم‌عامل گجت هوشمندشان باشند. کسانی که دولوپر هستند و اپل حساب کاربری مخصوصی را در اختیار آن‌ها قرار داده است، می‌توانند به راحتی WatchOS 6.2 بتا 5 را روی اپل واچ خود نصب کنند. اما کسانی که دولوپر نیستند چه؟ باید صبر کنند تا اپل نسخه اصلی آن را عرضه کند؟ خیر، آن‌ها می‌توانند با طی کردن مراحلی که در این مقاله به آن‌ها می‌گوییم، WatchOS 6.2 بتا 5 را حتی بدون حساب کاربری توسعه‌دهنده‌ها روی اپل واچ خود نصب کنند.

پیش از شروع نصب WatchOS 6.2 بتا 5 ، باید حواستان به چند نکته باشد. برای مثال، آیا اپل واچ شما با جدیدترین نسخه واچ‌او‌اس سازگار است؟ آیا بعد از به‌روزرسانی سیستم‌عامل به نسخه جدید، می‌توانید دوباره آن را به حالت اول برگردانید؟ پیش از هر کاری تمام جوانب آن را بسنجید و هر چیزی که لازم است بدانید.

نصب WatchOS 6.2 بتا 5 روی اپل واچ بدون داشتن حساب کاربری دولوپرها

الزامات و مقررات

  • اول از همه، سازگاری دستگاه خود را بررسی کنید. سیستم عامل WatchOS 6.2 بتا 5 روی تمام اپل‌واچ‌های سری 1، 2، 3، 4 و 5 سازگار است.
  • دوم، وقتی ساعت هوشمند خود را به‌روزرسانی کنید، دیگر نمی‌توانید به نسخه WatchOS 5.3 برگردید. در صورتی که بخواهید سیستم‌عامل اپل واچ را دانگرید کنید، باید به یکی از اپل استورها یا یکی از دفاتر فروش مجاز اپل مراجعه کنید که البته در ایران هیچ‌کدام از آن‌ها وجود ندارد!
  • آیفونی که اپل واچ خود را با آن همگام‌سازی کردید، باید iOS 13 داشته باشد. اگر سیستم‌عامل شما قدیمی‌تر است باید نسخه iOS 13.4 بتا 5 را روی آیفون خود دانلود و نصب کنید.
  • حتما مطمئن شوید دستگاه شما به یک شبکه WiFi قوی متصل شده و اپل واچ باید حداقل 50 درصد شارژ باتری داشته باشد.

بعد از بررسی و اطمینان کامل از موارد بالا، می‌توانید نصب WatchOS 6.2 بتا 5 روی اپل واچ را آغاز کنید.

قدم اول: مرورگر سافاری را روی آیفون باز کنید و به این آدرس (Betaprofiles.com) بروید.

قدم دوم: صفحه را اسکرول کنید تا به گزینه Watch OS Beta Profile برسید، روی آن ضربه بزنید.

نصب WatchOS 6.2 - یک

قدم سوم: حالا، پنجره‌ای باز می‌شود و باید گزینه Allow را انتخاب کنید تا پروفایل بتا را دانلود کنید.

نصب WatchOS 6.2 - دو

قدم چهارم: در این مرحله، اپلیکیشن Watch App باز می‌شود. بعد از آن باید روی گزینه نصب (Install) در قسمت بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید، رمز عبور آیفون خود را وارد کنید، روی گزینه نصب (Install) گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و سپس برای آخرین بار روی Install این بار در پایین صفحه ضربه بزنید تا مراحل نصب پروفایل کامل شود.

نصب WatchOS 6.2 - سه

قدم پنجم: حالا روی گزینه Restart روی صفحه پاپ‌آپی که باز می‌شود ضربه بزنید تا اپل واچ ریبوت شود. وقتی این پروسه به طورکامل طی شد، روی Done ضربه بزنید.

نصب WatchOS 6.2 - چهار

بعد از انجام این مراحل می‌توانید تمام به‌روزرسانی‌ها را مثل تاریخ عرضه نسخه اصلی دانلود کنید و نصب WatchOS 6.2 بتا 5 هم از این قاعده مستثنی نیست.

نحوه نصب WatchOS 6.2  بتا 5 روی اپل واچ

مطمئن شوید اپل واچ روی استند شارژر است و 50 درصد یا بیشتر شارژ دارد. آیفون را نزدیک ساعت قرار دهید.

قدم اول: اپلیکیشن Watch App را روی آیفون باز کنید.

نصب WatchOS 6.2 - پنج

قدم دوم: حالا روی My Watch ضربه بزنید و مسیر زیر را دنبال کنید:

General → Software Update

نصب WatchOS 6.2 - شش

قدم سوم: حالا می‌توانید دستور نصب WatchOS 6.2 بتا 5 را ببینید. برای ادامه مسیر زیر را دنبال کنید:

Download and Install → iPhone passcode → Terms & Conditions

در آخرین مرحله روی گزینه Agree ضربه بزنید.

نصب WatchOS 6.2 - هفت

حالا، فرآیند دانلود و نصب WatchOS 6.2 بتا 5 شروع می‌شود و مثل هر زمان دیگری باید صبر کنید تا این پروسه کامل شود و با موفقیت به پایان برسد.

تمام شد! شما توانستید بدون نیاز به اینکه دولوپر باشید یا حساب کاربری خاصی داشته باشید، جدیدترین سیستم‌عامل اپل واچ را پیش از عرضه جهانی نسخه اصلی نصب کنید.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید