در حالی که برنامه‌های اندروید به صورت عادی در macOS پشتیبانی نمی‌شوند، اما اجرای برنامه‌های اندروید روی مک کار دشواری به حساب نمی‌آید. فقط دانلود برنامه‌ها کافی نیست، زیرا باید قبل از شروع کار با مک، یک شبیه‌ساز اندروید را انتخاب و نصب کنید. شبیه‌ساز اندروید یک نرم‌افزار بوده که به طور موثر باعث می‌شود برنامه‌ها و محیط کاربری سیستم عامل اندروید در مک اجرا شود. ما در این مقاله قصد داریم روش اجرای برنامه‌های اندروید روی سیستم عامل macOS را آموزش دهیم.

اجرای برنامه های اندروید روی سیستم عامل macOS - 2

انتخاب یک شبیه‌ساز اندروید

هنگامی که صحبت از شبیه‌سازهای اندروید می‌شود، گزینه‌های زیادی در دسترس قرار دارند. قطعا شما به دنبال یک شبیه‌ساز اندروید هستید که دارای امکانات زیادی باشد و بتواند مشکلات شما را به خوبی حل کند. در صورتی که از مک برای توسعه اندروید استفاده می‌کنید، احتمالا باید ابزارهای بهتری در اختیار داشته باشید.

در این مقاله روش تنظیم شبیه‌ساز محبوب اندروید یا بهتر بگوییم، Bluestacks را مورد بررسی قرار خواهیم داد؛ این نرم افزار را می‌توان به عنوان یکی از بهترین و قدیمی‌ترین شبیه‌سازهای اندروید معرفی کرد که در سیستم عامل مک قابل استفاده بوده و کماکان در حال دریافت به‌روزرسانی است. نصب و استفاده از برنامه Bluestacks کار راحتی بوده و توانایی زیادی نمی‌خواهد.

اجرای برنامه های اندروید روی سیستم عامل macOS - 3

یکی از ویژگی‌های Bluestacks را می‌توان محبوبیتی دانست که سبب شده تا اطلاعات و راه حل مشکلات پیرامون آن توسط افراد زیادی مطرح و آموزش داده شود، بنابراین در صورتی که با نصب Bluestacks یا یک برنامه دچار مشکل شدید، به راحتی می‌توانید روش حل آن را پیدا کنید.

نصب و راه‌اندازی برنامه با Bluestacks

برای اجرای برنامه های اندروید روی سیستم عامل macOS نیازمند برنامه Bluestacks هستید. البته باید توجه داشته باشید که به منظور نصب این شبیه‌ساز اندروید هم باید macOS Sierra ،High Sierra ،Mojave یا Catalina را در اختیار داشته باشید. همچنین دستگاه شما باید دارای ۴ گیگابایت رم و ۴ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی باشد. در صورتی که سیستم مک شما قدیمی است، امکان دارد کارت گرافیک به اندازه کافی قدرتمند نباشد تا بتواند برنامه‌های اندروید را اجرا کند.

بد نیست بدانید برنامه Bluestacks می‌تواند برنامه‌های اندروید را به راحتی از گوگل پلی دانلود کند. در صورتی که حساب کاربری گوگل در اختیار ندارید، کافی است قبل از نصب آن‌ها، یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.

اجرای برنامه های اندروید روی سیستم عامل macOS - 4

اگر سیستم شما دارای حداقل قابلیت‌ها برای نصب شبیه‌ساز اندروید است، باید مراحل زیر را یکی پس از دیگری دنبال کنید:

  • ابتدا وارد صفحه دانلود برنامه Blustacks شوید، سپس روی فایل نصب دانلود شده با فرمت dmg. دو بار کلیک کنید.
  • هنگامی که برنامه باز شد، روی لوگوی برنامه Bluestacks کلیک کرده تا فرآیند کار آغاز شود.
  • شما باید روی گزینه Install Now کلیک کنید که در قسمت پایین پنجره برنامه نمایش داده می‌شود.
  • در صورتی که یک پنجره Extension Blocked Block System مشاهده کردید، باید روی دکمه Open Security & Privacy کلیک کنید.
  • این کار باید یک منوی تنظیمات حریم خصوصی سیستم را باز کند. در قسمت پایین باید روی دکمه Allow کلیک کنید.

پس از انجام کلیه این فرآیندها، نصب برنامه به خودی خود ادامه پیدا خواهد کرد. پس از نصب برنامه Bluestacks، اجرای برنامه های اندروید روی سیستم عامل macOS بسیار ساده خواهد بود.

اجرای برنامه های اندروید روی سیستم عامل macOS - 5

هنگامی که Bluestacks فعال است، می‌توانید از صفحه اصلی برنامه وارد گوگل پلی شوید. در ادامه می‌توانید دانلود برنامه‌های خود را آغاز کنید. پس از دانلود برنامه‌ها و با کلیک کردن روی نماد آن‌ها در صفحه اصلی، می‌توانید کلیه موارد مورد نظرتان را اجرا کنید.

اجرای برنامه‌های اندروید با Bluestacks

توجه داشته باشید اپل هیچ نقشی در ساده کردن اجرای برنامه های اندروید روی سیستم عامل macOS ندارد، اما با کمک شبیه ساز اندروید می‌توانید برنامه‌های مورد علاقه خود را به راحتی نصب و مورد استفاده قرار دهید.

همانطور که گفته شد، گزینه‌های زیادی به عنوان شبیه ساز اندروید در دسترس قرار دارند که در میان آن‌ها، برنامه Bluestacks توانسته موفقیت‌های بسیار خوبی را به دلیل کارایی بالا به دست آورد. شما پس از نصب این برنامه می‌توانید کلیه برنامه‌های اندروید مورد علاقه خود را به راحتی از گوگل پلی دانلود کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید