حتما تا امروز بارها پیش آمده بخواهید گوشی خود را برای مدتی (حتی چند دقیقه) به کسی بدهید و از اضطراب و استرس اینکه عکس‌ها، پیام‌ها یا دیگر اطلاعات شخصی شما را ببیند، قلبتان ایستاده و نگران بوده‌اید. برای اینکه این مشکل را برای همیشه حل کنید، بهتر است یاد بگیرید حالت مهمان در اندروید (Guest Mode) را فعال کنید.

با فعال کردن حالت مهمان در اندروید ، دیگر لازم نیست نگران قرض دادن گوشی خود به کسی باشید و لیست مخاطبان (Contacts)، پیام‌ها (Messages) یا عکس‌هایتان برای همیشه محافظت می‌شود.

نکته

دستورالعمل‌هایی که در این مقاله به شما می‌گوییم برای اندرویدهای ۵ (Lollipop) و بالاتر قابل اجراست. بعضی از دیوایس‌های اندرویدی از حالت مهمان یا قابلیت ایجاد چند حساب کاربری پشتیبانی نمی‌کنند.

حالت مهمان در اندروید چیست؟

فعال کردن حالت مهمان در اندروید یک حساب کاربری موقت ایجاد می‌کند که فقط دسترسی به اپلیکیشن‌های ضروری مثل Gmail، Google Chrome و Google Maps را به کاربر دیگر می‌دهد. کاربر مهمان نمی‌تواند به لیست مخاطبان، پیام‌ها، عکس‌ها یا هر چیز دیگری در ارتباط با اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشد. تماس‌های تلفنی، پیام‌های دریافتی و اعلان‌ها هم بلاک می‌شوند.

کاربر مهمان می‌تواند از گوگل پلی برنامه دانلود کند، اما باید وارد یک حساب کاربری دیگر شود و از شیوه‌های پرداخت پیش‌فرض استفاده کند. اگر اپلیکیشن روی دستگاه شما نصب شده باشد، به پروفایل مهمان منتقل خواهد شد. کاربران مهمان می‌توانند هر زمان خواستند به حساب کاربری شما وارد شوند، اما اگر گوشی اندرویدی شما توسط پین کد یا پسورد محافظت شده باشد، دیگر نمی‌توانند به جز حالت مهمان در اندروید از حالت دیگری استفاده کنند.

نحوه فعال کردن حالت مهمان در اندروید

مراحل فعال کردن حالت مهمان به گوشی، کارخانه تولیدکننده و نسخه اندروید شما بستگی دارد. برای فعال‌سازی حالت مهمان در اندروید در بیشتر گوشی‌ها یا تبلت‌های اندرویدی مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. بالای صفحه را به سمت پایین بکشید.

۲. روی آیکون Profile در نوار اعلان‌ها ضربه بزنید.

حالت مهمان در اندروید - ۱

۳. روی Guest ضربه بزنید تا حالت مهمان در اندروید فعال شود.

حالت مهمان در اندروید - ۲

حالت مهمان اندروید به چه شکل است

حالت مهمان در اندروید تنها چند اپلیکیشن دارد. اگر قسمت اپلیکیشن‌ها را باز کنید، تمام اپلیکیشن‌های پیش‌فرض اندروید را می‌بینید که از قبل روی دستگاه نصب بوده است، اما هیچ‌کدام از اپلیکیشن‌هایی که خودتان دانلود کردید نشان داده نمی‌شوند.

حالت مهمان در اندروید - ۳

راهنمایی

در بعضی از گوشی‌های هوشمند، می‌توانید روی نوار تنظیمات کنار حالت مهمان در اندروید ضربه بزنید تا دریافت تماس در حالت مهمان را فعال کنید.

خارج شدن از حالت مهمان در اندروید

برای خارج شدن از حالت مهمان در اندروید ، بالای صفحه را به سمت پایین بکشید تا نوار اعلان‌ها ظاهر شود. بعد گزینه Owner یا Remove Guset را انتخاب کنید.

  • اگر گزینه Owner را انتخاب کنید، باز هم می‌توانید هر زمان که خواستید وارد گزینه مهمان شوید.
  • اگر Remove Guest را انتخاب کردید و حساب کاربری مهمان پاک شد، تمام تنظیمات و برنامه‌های دانلود شده حساب کاربری مهمان هم پاک می‌شود. در این حالت گوشی به طور خودکار به حساب کاربری اصلی برمی‌گردد و اگر پین کد یا پسورد برای گوشی تنظیم کرده باشید، برای بازگشت به حالت طبیعی از شما رمز می‌خواهد.
حالت مهمان در اندروید - ۴

نحوه اضافه کردن کاربر مهمان در اندروید

اگر کارتان به صورتی است که باید گوشی‌تان را به کسی بدهید، می‌توانید حالت مهمان در اندروید را به طور دائمی فعال کنید و یک حساب کاربری مهمان دائمی بسازید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. صفحه را از سمت بالا به پایین بکشید.

۲. روی آیکون Profile در نوار اعلان‌ها ضربه بزنید.

حالت مهمان در اندروید - ۵

۳. روی Add user ضربه بزنید.

حالت مهمان در اندروید - ۶

۴. کاربر جدید باید وارد حساب کاربری گوگل شود یا یک حساب کاربری جدید بسازد.

نکته

تمام اپلیکیشن‌هایی که کاربر مهمان نصب می‌کند با روش پرداخت پیش‌فرض پرداخت می‌شود و هر عکس یا فایل دیگری که با گوشی شما بگیرد، در فولدر مجزایی ذخیره می‌شود. کاربر جدید همچنین می‌تواند حساب کاربری خود را رمزگذاری کند. با استفاده از نوار اعلان می‌توانید هر زمان که خواستید بین حساب‌های کاربری مختلف جابجا شوید.

فعال کردن حالت مهمان در اندروید روی دیوایس‌های اندرویدی مختلف

اگر مراحل بالا با دستگاه اندرویدی شما سازگاری نداشت، احتمالا بتوانید از مسیر زیر این کار را انجام بدهید:

Settings > Users > Guest or Settings > System > Advanced > Multiple Users

همچنین می‌توانید در تنظیمات گوشی یا تبلت خود دنبال Users یا Guest باشید.

حالت مهمان در اندروید - ۷

حالت مهمان در اندروید و حساب‌های کاربری متعدد روی تمام دیوایس‌های اندرویدی فعال نیست، اما اپلیکیشن‌های متعددی وجود دارند که بتوانید امنیت و حریم شخصی خود را کنترل کنید و اپلیکیشن‌ها یا فایل‌های خاصی را از دسترس کاربران دیگر خارج کنید. فولدر امن سامسونگ هم امنیت زیادی را برای دیوایس‌های سامسونگ گلکسی فراهم می‌کند. دیوایس‌های دیگر حالت حریم شخصی دارند که اپلیکیشن‌ها، فایل‌ها و فولدرهای خاصی را مخفی می‌کند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

اگر مطالبی که در این مقاله گفته شد برای شما مفید بود، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید