به جای استفاده از پخش‌کننده‌های موسیقی قدیمی و دست و پا گیر، بهتر است آیفون خود را به یک پخش‌کننده موزیک تبدیل کنید و تمام آهنگ‌های مورد علاقه‌تان را هر جا که می‌خواهید با خود ببرید. اگر تا به حال یاد نگرفتید چطور باید از آیتونز به آیفون موزیک انتقال بدهید، این راهنما برای شماست. با گیکیطور همراه باشید تا با روش‌های انتقال آهنگ به آیفون از طریق آیتونز آشنا شوید و ببینید انجام این کار چقدر راحت است.

انتقال موزیک به آیفون را شروع کنید

قبل از اینکه روش های انتقال آهنگ به آیفون از طریق آیتونز را به شما یاد بدهیم، موارد زیر را بررسی کنید و از صحت آن‌ها مطمئن شوید:

  • آیتونز را به روز (آپدیت) نگه دارید

قبل از اینکه آیفون را به کامپیوترتان وصل کنید، آخرین نسخه نرم‌افزار iTunes را از وبسایت اپل دانلود و نصب کنید. البته اگر نسخه قدیمی هم روی سیستم نصب باشد، به محض باز کردن صفحه آیتونز پیغامی ظاهر می‌شود و از شما می‌خواهد برنامه خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید. همچنین می‌توانید با کلیک کردن روی منوی Help و انتخاب گزینه Check for Updates به صورت دستی نرم‌افزار را مجبور کنید آپدیت‌های جدید را بررسی کند. اگر کامپیورتان مک‌بوک است، روی تب منوی iTunes کلیک کنید و سپس Check for Updates  را بزنید. وقتی مطمئن شدید آیتونز آپدیت است، برنامه را ببندید.

نکته مهم!

یادتان باشد آیتونز قابلیت همگام‌سازی یک‌طرفه دارد. به این معنی که آهنگ‌هایی که روی آیفون باشند اما روی آیتونز نباشند، حذف خواهند شد.

آیفون را متصل کنید

برای انتقال آهنگ به آیفون از طریق آیتونز، آیفون خود را به کامپیوتر وصل کنید و علامت آیفون را در آیتونز انتخاب کنید.

۱. برای اتصال آیفون به کامپیوتر، از کابل آیفون استفاده کنید و آن را به کامپیوتر خود متصل کنید، این کابل همان کابل شارژ USB است که در جعبه همه آیفون‌ها قرار دارد.

۲. نرم‌افزار آیتونز را اجرا کنید.

۳. در قسمت بالا و سمت چپ پنجره آیتونز، روی نشان آیفون کلیک کنید، این نشان دقیقا کنار منوی رسانه (media menu) قرار دارد.

انتقال آهنگ به آیفون - 0

انتقال آهنگ به آیفون از طریق آیتونز با روش خودکار

ساده‌ترین راه برای انتقال موزیک به آیفون از طریق آیتونز، استفاده از روش خودکار است:

۱. در پنجره آیتونز که بعد از اتصال، آیفون شما را نشان می‌دهد، در سمت چپ پنجره، روی منوی Music کلیک کنید.

۲. حتما دقت کنید قسمت Sync Music فعال باشد و علامت تیک کنار آن انتخاب شده باشد. اگر این گزینه غیرفعال بود آن را فعال کنید.

۳. برای اینکه بتوانید تمام آهنگ‌های خود را انتقال بدهید، گزینه Entire music را انتخاب کنید.

انتقال آهنگ به آیفون - 1

۴. اگر ترجیح می‌دهید فقط آهنگ‌هایی را که می‌خواهید از آیتونز انتخاب کنید، بنابراین باید گزینه پایینی یعنی Selected playlists, artist, albums, and genres را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید پلی‌لیست‌ها، خوانندگان، آلبوم‌ها و سبک‌های مختلف موسیقی را که در گنجینه آیتونز خود دارید، انتخاب کنید. در هر کدام از آن‌ها بچرخید و هر آهنگی را که خواستید به گوشی خود انتقال بدهید.

انتقال آهنگ به آیفون - 2

۵. در نهایت، برای اینکه انتقال آهنگ به آیفون از طریق آیتونز به روش خودکار انجام شود، روی دکمه Apply کلیک کنید تا فرآیند انتقال کامل شود.

انتقال آهنگ به آیفون - 3

۶. صبر کنید تا آیتونز کار انتقال آهنگ به آیفون را تمام کند و بعد کابل و گوشی را جدا کنید.

راه‌اندازی حالت دستی برای انتقال آهنگ به آیفون در آیتونز

اگر نمی‌خواهید آیتونز به صورت خودکار انتقال آهنگ به آیفون شما را انجام دهد، می‌توانید نرم‌افزار آیتونز را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید تا انتقال به صورت دستی صورت بگیرد. این روش به شما امکان می‌دهد کنترل بیشتری روی همگام‌سازی و انتقال آهنگ به آیفون خود داشته باشید. قبل از اینکه این کار را انجام دهید، باید حالت پیش‌فرض خودکار را غیرفعال کنید. برای این کار لطفا مراحل زیر را طی کنید:

۱. در کنار منوی بالایی صفحه اصلی آیتونز، روی گزینه Summary که در پنل سمت چپ قرار گرفته، کلیک کنید.

انتقال آهنگ به آیفون - 4

۲. گزینه Manually manage musicرا انتخاب کنید تا از این به بعد هر نوع همگام‌سازی و انتقال با فرمان شما انجام شود. در نهایت گزینه Apply را بزنید تا تنظیمات و تغییراتی که دادید، ذخیره شود.

انتقال آهنگ به آیفون از طریق آیتونز با روش دستی

حالا که حالت خودکار انتقال آهنگ به آیفون را در آیتونز غیرفعال کردید، می‌توانید به صورت دستی این کار را انجام بدهید و آهنگ‌ها یا پلی‌لیست‌هایی که می‌خواهید روی آیفون کپی کنید، انتخاب کنید. مراحل زیر را دنبال کنید تا سریع و راحت یاد بگیرید چطور باید آهنگ‌های مورد نظرتان را انتخاب و روی آیفون کپی کنید:

۱. در قسمت چپ پنجره آیتونز، قسمتی به نام Library قرار دارد. زیر این قسمت، روی گزینه Songs کلیک کنید. همچنین می‌توانید Albums، Artists یا Genres را انتخاب و بعد در هر کدام از آن‌ها آهنگ یا ویدیوی مورد نظر خود را پیدا کنید.

۲. در این قسمت می‌توانید خیلی راحت آهنگ مورد نظرتان را از صفحه اصلی آیتونز بگیرید و بکشید (drag and drop) و به آیفون خود ببرید (سمت چپ، زیر قسمت Devices). اگر تعداد آهنگ‌هایی که می‌خواهید انتقال بدهید زیاد است و نمی‌خواهید آن را به صورت دستی جابجا کنید، دکمه [CTRL] را نگه دارید (برای مک‌بوک دکمه [command] را نگه دارید و بعد آهنگ‌هایی را که می‌خواهید، انتخاب کنید؛ این کار به شما اجازه می‌دهد گروهی از آهنگ‌ها را یک جا و با یک حرکت انتقال بدهید.

انتقال آهنگ به آیفون - 5

3. به عنوان یک روش جایگزین برای انتقال آهنگ به آیفون با روش دستی، از پلی‌لیست‌های آیتونز استفاده کنید. ساخت پلی‌لیست‌ها بسیار ساده و راحت است و در زمان صرفه‌جویی می‌شود. اگر قبلا پلی‌لیستی از آهنگ‌های محبوبتان درست کردید، کافی است کل پلی‌لیست را یک‌جا و با روشی که در بالا گفتیم به آیفون خود انتقال دهید.

نکاتی درباره آیتونز

  • اگر پیش از خواندن این مقاله آیتونز را نصب کردید و متوجه شدید اجرا نمی‌شود یا در اجرا شدن آن مشکلی وجود دارد، بهتر است آن را به طور کامل حذف و دوباره نصب کنید و یا آیتونز را به آخرین نسخه ارتقا بدهید.
  • آیتونز اطلاعات مهمی درباره آیفونتان در اختیارتان قرار می‌دهد. یکی از این اطلاعات فضای باقی‌مانده آیفون است. به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه انتقال آهنگ به آیفون را شروع کنید، از فضای خالی روی گوشی مطمئن شوید تا بتوانید از حافظه گوشی به طور بهینه استفاده کنید و در حین عملیات انتقال آهنگ با کمبود فضا مواجه نشوید.

اگر این مطلب برایتان مفید بود، ما را در جریان بگذارید تا خوشحال شویم 🙂

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید