برنامه Samsung Find My Mobile تا حد زیادی شبیه Google Find My Device و Find My iPhone عمل می‌کند و دستگاه شما را روی نقشه نشان می‌دهد و ابزارهای قدرتمندی دارد که برای پیدا کردن گوشی از آن استفاده می‌کند. ردیابی گوشی سامسونگ با استفاده از این برنامه به شما کمک می‌کند اگر گوشی خود را گم کردید، آن را پیدا کنید و اگر دزدیده شده، آن را از سارق پس بگیرید.

در گیکیطور با ما همراه باشید تا ردیابی گوشی سامسونگ با استفاده از Samsung Find My Mobile را به شما آموزش دهیم.

آموزش ردیابی گوشی سامسونگ با استفاده از Samsung Phone Locator

اگر تا به حال هیچ‌وقت از سرویس Find My Mobile استفاده نکردید، باید پیش از شروع، با سیاست‌های سامسونگ (Terms of Service) موافقت کنید. بعد از راه‌اندازی ساده و سریع این سرویس، می‌توانید ردیابی گوشی سامسونگ خود را آغاز کنید و موقعیت آن را روی نقشه ببینید.

نکته

سرویس Samsung Find My Mobile فقط در صورتی قابل استفاده است که گوشی روشن باشد. اگر دستگاه خاموش شود، باید صبر کنید تا کسی گوشی را روشن کند. اگر باتری گوشی‌تان تمام شده باشد، باید از روش‌های قدیمی برای ردیابی گوشی سامسونگ خود استفاده کنید.

۱. از هر کامپیوتری که به اینترنت متصل می‌شود، وبسایت https://findmymobile.samsung.com را باز کنید. با باز شدن صفحه وبسایت می‌توانید ابزار آنلاین سامسونگ برای پیدا کردن موقعیت گوشی گمشده را ببینید. اگر تا به حال از این ابزار استفاده نکردید، باید لاگین کنید.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۱

نکته

اگر قبلا از این کامپیوتر برای ردیابی گوشی سامسونگ خود استفاده کرده باشید، بلافاصله و به طور خودکار موقعیت گوشی را نشان می‌دهد.

۲. بعد از انتخاب گزینه Sign in به صفحه ورود به حساب کاربری سامسونگ هدایت می‌شوید. اگر حساب کاربری سامسونگ دارید، ایمیل یا شماره تلفنی که برای ساخت اکانت ثبت کردید وارد کنید و سپس رمز عبور را بزنید.

اگر حساب کاربری سامسونگ ندارید، با اکانت جیمیلی که گوشی خود را با آن همگام‌سازی کرده‌اید هم می‌توانید وارد شوید. اگر حساب کاربری سامسونگ یا جیمیل ندارید، همین الان و پیش از خواندن ادامه مقاله یک حساب کاربری سامسونگ یا جیمیل برای خود بسازید و گوشی سامسونگ خود را با آن همگام‌سازی کنید که هم بک‌آپ گرفتن و ذخیره اطلاعاتتان بدون مشکل انجام شود، هم در صورت نیاز، ردیابی گوشی سامسونگ امکان‌پذیر باشد.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۲

۳. اگر قبلا هرگز از این سرویس استفاده نکردید، باید ابتدا با سیاست‌های حریم شخصی سامسونگ موافقت کنید، اجازه دهید موقعیت گوشی شما را مشخص کند و چند مورد از مقررات قانونی را بپذیرید. اگر با همه این موارد موافق هستید، گزینه Agree را بزنید.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۳

۴. اگر حساب کاربری سامسونگ را در گوشی هم فعال کرده یا با جیمیل همگام‌سازی کرده باشید، سرویس Find My Mobile بلافاصله کار ردیابی گوشی سامسونگ را شروع می‌کند و موقعیت گوشی گم‌شده یا دزدیده‌شده را روی نقشه نشان می‌دهد.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۴

نکته

سرویس Samsung Find My Mobile تمام گوشی‌هایی که با این حساب کاربری همگام‌سازی شده باشند را به خاطر می‌سپارد، اما فقط موقعیت دستگاهی را نشان می‌دهد که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید.

۵. بعد از اتمام ردیابی گوشی سامسونگ ، اگر گوشی نزدیک بود و نمی‌توانستید آن را پیدا کنید، گزینه Ring را انتخاب کنید، سپس دوباره Ring را بزنید تا سرویس Samsung Find My Mobile گوشی شما را به زنگ زدن وادار کند و بتوانید آن را پیدا کنید. در این حالت گوشی شما با بلندترین صدای ممکن زنگ می‌زند، حتی اگر گوشی روی حالت بی‌صدا باشد.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۵

۶. همچنین می‌توانید از Find My Mobile بخواهید حواسش به گوشی شما باشد و تا زمانی که آن را پیدا کنید یا پس بگیرید، ردیابی گوشی سامسونگ شما را متوقف نکند. برای این کار، در منوی ابزار از راه دور، گزینه Track Location را انتخاب کنید، سپس گزینه Start را بزنید.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۶

نکته

سرویس Find My Mobile هر ۱۵ دقیقه یک بار به‌روزرسانی می‌شود. همچنین اعلانی روی گوشی شما داده می‌شود که نشان می‌دهد موقعیت گوشی در حال ردیابی است.

استفاده از Samsung Phone Locator برای حفظ امنیت گوشی

اگر بعد از ردیابی گوشی سامسونگ خود متوجه شدید جای آن امن است و تا زمانی که بتوانید به آن‌جا برسید و گوشی را بگیرید، مشکلی برای گوشی پیش نمی‌آید، چند لحظه زمان بگذارید و کارهای امنیتی انجام دهید و خیالتان را به طور کامل راحت کنید. کارهای زیادی هست که می‌توانید انجام دهید. در میان آن‌ها گزینه‌ای وجود دارد که می‌توانید حالت صرفه‌جویی انرژی را فعال کنید تا باتری گوشی تمام نشود. همچنین در صورتی که فکر می‌کنید ممکن است بدترین اتفاق برای گوشی‌تان بیفتد، پس از ردیابی گوشی سامسونگ ، گزینه تهیه نسخه پشتیبان از محتوای گوشی را انتخاب کنید و اگر گوشی را گم کردید و باید دنبال آن بگردید، گزینه قفل کردن از راه دور (Lock) را انتخاب کنید.

۱. در منوی تنظیمات از راه دور گزینه Lock را انتخاب کنید. اگر بعد از ردیابی گوشی سامسونگ این گزینه را انتخاب کنید، به شما می‌گوید گوشی قفل است یا نه و می‌توانید گوشی را قفل و از دسترس خارج کنید. همچنین اطلاعات ضروری برای تماس را هم روی صفحه گوشی نمایش می‌دهد تا اگر کسی گوشی را پیدا کرد، بتواند با شماره یا اطلاعات دیگر روی گوشی تماس بگیرد و آن را به صاحبش برگرداند. غیرفعال کردن روش‌های بیومتریک برای باز کردن قفل گوشی، توقف استفاده از Samsung Pay و جلوگیری از خاموش کردن دستگاه توسط فرد دیگر، از جمله گزینه‌هایی است که می‌توانید بعد از ردیابی گوشی سامسونگ توسط Find My Mobile انجام دهید و خیالتان را راحت کنید. برای فعال کردن موارد امنیتی، تمام گزینه‌ها را انتخاب کنید و سپس دکمه Next را بزنید.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۷

۲. بعد از اینکه گوشی خود را پس گرفتید یا پیدا کردید، گزینه‌ای برای شما فراهم است که یک پین کد به شما می‌دهد و می‌توانید قفل دستگاه را باز کنید. همچنین می‌توانید پیامی آماده کنید و آن را روی صفحه‌نمایش گوشی قرار دهید تا هر کس آن را پیدا کرد، بتواند با استفاده از پیام شما، ردیابی گوشی سامسونگ را راحت‌تر کند و گوشی را به شما پس بدهد. اگر بخواهید، می‌توانید شماره تماسی روی صفحه‌نمایش گوشی قرار دهید تا اگر کسی آن را پیدا کرد، با شماره مورد نظر شما تماس بگیرد و گوشی را به دست شما برساند.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۹

۳. اگر گوشی شما دزدیده شده و امیدی به ردیابی گوشی سامسونگ خود ندارید یا به هر دلیلی دیگر نمی‌توانید آن را پس بگیرید، گزینه هسته‌ای و اورژانسی برای پاک کردن تمام اطلاعات شما از روی گوشی وجود دارد. برای این کار گزینه Erase Data را انتخاب کنید، سپس Factory data reset را بزنید. اگر از Samsung Pay استفاده می‌کنید، باید تمام اطلاعات آن را هم پاک کنید تا کسی نتواند از کارت‌های اعتباری شما خرید کند.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۸

مدیریت گوشی با Samsung Find My Mobile

بعد از ردیابی گوشی سامسونگ ، گزینه‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای مدیریت گوشی و عملکرد آن از راه دور استفاده کنید. برای مثال، اگر نگران از دست دادن پیام‌های مهم خود هستید، می‌توانید از طریق کامپیوتر به تماس‌ها و پیام‌های اخیر خود دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید طول عمر باتری را افزایش دهید و هر از گاهی گزینه Ring را فعال کنید تا بتوانید بفهمید گوشی شما کجاست.

۱. گزینه Retrieve Calls/Messages را انتخاب کنید.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۱۰

۲. صفحه بعدی که باز می‌شود، توضیحی درباره نحوه عملکرد این ویژگی در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر می‌خواهید ۵۰ تماس یا پیام آخر خود را بازیابی کنید، گزینه Retrieve را انتخاب کنید. یک دقیقه صبر کنید و سپس فهرستی از تمام کسانی که با آن‌ها تماس گرفتید یا به آن‌ها پیام دادید، روی صفحه ظاهر می‌شود.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۱۱

۳. سرویس ردیابی گوشی سامسونگ یعنی Samsung Find My Mobile سطح باتری گوشی را در منوی ابزار مدیریت از راه دور نمایش می‌دهد. اگر باتری گوشی در حال اتمام بود و نگران خاموش شدن گوشی پیش از پیدا کردن آن هستید، می‌توانید طول عمر باتری را از راه دور افزایش دهید. تنها کاری که باید بکنید، انتخاب گزینه Extend Battery Life و سپس Extend است تا بتوانید از این ویژگی استفاده کنید.

ردیابی گوشی سامسونگ - ۱۲

سخن پایانی

امیدواریم هیچ‌وقت مجبور نباشید از سرویس ردیابی گوشی سامسونگ استفاده کنید و همیشه در امنیت کامل باشید. اما اگر به دلیل گم یا دزدیده شدن گوشی باید از Samsung Find My Mobile استفاده کنید، فراموش نکنید گزینه‌ها و ویژگی‌های درست را بشناسید و از این مقاله استفاده کنید.

همین امروز به فکر فردا باشید و یک حساب کاربری سامسونگ یا جیمیل بسازید و گوشی سامسونگ خود را با آن همگام‌سازی کنید تا ردیابی گوشی سامسونگ شما غیرممکن نشود و بتوانید گوشی خود را پس بگیرید.

اگر سوالی داشتید یا برای پیدا کردن گوشی خود راهنمایی خواستید، در قسمت کامنت‌ها با ما در ارتباط باشید.

منبعLife Wire
فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید