در چند روز گذشته شاهد انتشار گزارش‌هایی بودیم که نشان می‌داد ریچارد یو، مدیر عامل هواوی معتقد است غول تکنولوژی چین می‌تواند حتی با وجود تحریم‌های ایالات متحده آمریکا به بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند در سراسر جهان تبدیل شود، اما به نظر می‌رسد تبدیل شدن به شماره یک جهان با تحریم‌های فلج‌کننده آمریکا، کمی دور از ذهن است.

رن ژنگفی (Ren Zhengfei) ، مدیر و بنیان‌گذار هواوی در مصاحبه با CNN اظهار داشت:

هواوی می‌تواند بدون گوگل هم به بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان تبدیل شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا هواوی دارای برنامه پشتیبان است، گفت:

ما در حال تهیه راهکاری به منظور مقابله با این وضعیت هستیم.

احتمالا رن ژنگفی به سیستم عامل هارمونی اشاره می‌کند که در ماه آگوست و در کشور چین معرفی شد. مدیر شرکت هواوی اظهار داشت که نمی‌داند آیا گوگل به صورت آگاهانه دریافت مجوز تجارت با هواوی را رد کرده است یا خیر؟! این پاسخ زمانی نمود بیشتری پیدا می‌کند که برخی شرکت‌ها موفق به دریافت مجوز تجارت با غول تکنولوژی چین شده‌اند. به عنوان مثال مایکروسافت مجوز صادرات نرم افزار به هواوی را از بخش بازرگانی ایالات متحده آمریکا دریافت کرد و به لطف این مجوز، مایکروسافت می‌تواند ویندوز 10 را برای قرارگیری در نوت بوک‌های جدید هواوی، یعنی MateBook D عرضه کند.

تقریبا شش ماه از اجرای قانون ممنوعیت فعالیت شرکت‌های آمریکایی با هواوی می‌گذرد و گوشی‌های این شرکت چینی فاقد سرویس‌های گوگل هستند که برای اکثر کاربران، یک ویژگی ضروری به حساب می‌آیند و می‌توان گفت بدون سرویس‌های گوگل، گوشی های هواوی در بدو ورود به بازارهای جهانی حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

هواوی میت 30 پرو

اظهارات رن ژنگفی نشان می‌دهد به آینده و بازگشت شرکت هواوی بسیار خوشبین است. او در مصاحبه خود افزود:

مدتی طول خواهد کشید تا مجددا هواوی وارد بازارهای بین‌المللی شود.

بر اساس گفته رن ژنگفی، ممکن است بازگشت هواوی به عرصه‌های جهانی به زمانی معادل ۲ سال نیاز داشته باشد. او حتی گفت باید به سراغ گزینه‌های جایگزین رفت و اگر این اتفاق بیفتد، قطعا بسیاری از مشکلات و وابستگی‌های فعلی حل خواهند شد. او در ادامه گفت امیدوار است ایالات متحده آمریکا بتواند تصمیم درستی بگیرد و بداند که چه چیزی می‌تواند برای شرکت‌های آمریکایی خوب باشد.

با این که هنوز نمی‌دانیم هواوی قصد دارد چه اقداماتی را برای ورود به بازارهای جهانی، آن هم بدون گوگل انجام دهد، اما استراتژی فعلی هواوی بر روی افزایش تلاش‌ها برای کسب موفقیت در بازار چین بوده و به لطف افزایش فروش در بازار داخلی، غول تکنولوژی چین توانسته نسبت به سایر شرکت‌ها در مقیاس جهانی عملکرد بهتری از خود نشان دهد.

منبعGizmochina
کارشناس نرم‌افزار و علاقه‌مند به دنیای تکنولوژی، گیم و سئو با بیش از ۵ سال سابقه کار در زمینه تولید محتوای سئو محور و مسلط به زبان انگلیسی؛ تولید محتوا بخشی از زندگی من است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید