پس از تحریم هواوی توسط آمریکا و عدم پشتیبانی گوگل از این شرکت، بالاخره سیستم عامل هواوی معرفی شد. سیستم عامل هواوی «هارمونی» نام دارد و به‌تازگی در همایش توسعه‌دهندگان هواوی در چین معرفی شد. «ریچارد یو» مدیرعامل این شرکت درباره سیستم عامل هواوی می‌گوید که این سیستم عامل از سال ۲۰۱۷ در حال توسعه بوده است. اولین محصولاتی که با سیستم عامل هواوی راهی بازار می‌شوند هم برای شرکت آنر خواهند بود.

سیستم عامل هواوی معرفی شد

هدف از ساخت سیستم عامل هواوی این بوده است که این به‌صورت «متن‌باز» توسعه پیدا کند تا بتوان آن را روی دستگاه‌‌های مختلف نصب کرد. این سیستم‌عامل را می‌شود روی تلویزیون‌، تبلت، لپ‌تاپ و حتی اتومبیل نصب کرد. سیستم عامل هارمونی جزو سیستم‌‌های عامل‌ مبتنی بر ریزهسته است و به همین دلیل، منابع بسیار کمی مصرف می‌کند. این سیستم‌عامل بسیار سریع خواهد بود و تاخیر نخواهد داشت. هارمونی به همراه TEE یا Trusted Execution Environment عرضه می‌شود تا از امنیت بالایی برخوردار باشد. کامپایلر از زبان‌های برنامه‌نویسی بزرگ همچون C++، C، جاوا، جاوا اسکریپت و کاتلین پشتیبانی می‌کند.

ریچارد یو می‌گوید که هارمونی می‌تواند جایگزین اندروید باشد. با این حال هواوی همچنان به استفاده از سیستم‌عامل گوگل برای گوشی‌های خود ادامه می‌دهد؛ چراکه کاربران با آن راحت‌تر هستند. سیستم عامل هواوی از تمام اپلیکیشن‌های اندروید و اپلیکیشن‌هایی که بر اساس HTML5 و لینوکس ساخته شده‌اند، پشتیبانی می‌کند. هدف از توسعه هارمونی این است که این به یک سیستم‌عامل جهانی تبدیل شود. کیت توسعه هارمونی برای شرکت‌های همراه هواوی فرستاده شده تا آن‌ها بتوانند به‌سرعت اپلیکیشن تولید کنند. انتظار می‌رود که در طول روزها‌ی آینده اطلاعات بیشتری از این سیستم‌عامل منتشر شود.


منبع: GSMArena

علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید