یکی از مهم‌ترین تغییراتی که اپل در نسخه جدید سیستم‌عامل موبایل خود یعنی iOS 13 ایجاد کرده است، اضافه شدن «حالت تاریک» (Dark Mode) محسوب می‌شود. حالت تاریک با این‌که مورد جدید در دنیای گوشی‌های موبایل نیست، ولی در سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی در بین کاربران گوشی‌های هوشمند دست پیدا کرده است؛ حتی توسعه‌دهندگان هم سعی کرده‌اند که این قابلیت را به اپلیکیشن‌هایشان اضافه کنند. حالا اگر شما هم جزو طرفداران «حالت تاریک» هستید، احتمالا از آخرین آپدیت اینستاگرام استقبال خواهید کرد.

دلیل این موضوع این است که در جدیدترین آپدیت این اپلیکیشن که دیروز منتشر شد، حالت تاریک به اینستاگرام اضافه شده است. حالت تاریک اینستاگرام به این صورت است که فقط با انتخاب یک گزینه از منوی تنظیمات اپلیکیشن، می‌توانید آن را تاریک کنید. در این حالت، رابط کاربری اپلیکیشن از ترکیبی به رنگ‌های مشکی و خاکستری مزین می‌شود که برای جلوگیری از خستگی چشم بسیار مفید است.

مطالب پیشنهادی

حالت تاریک اینستاگرام چند مزیت دارد: اول این‌که اگر کار کردن با محیط اپلیکیشن در شب راحت‌تر می‌شود و چشم را خسته نمی‌کند و حتی در مدل‌هایی که از نمایشگرهای امولد استفاده می‌کنند، مصرف باتری کاهش پیدا می‌کند. دلیل این موضوع به نوع عملکرد نمایشگرهای امولد مربوط می‌شود؛ در این نمایشگرها، پیکسل‌هایی که قرار است رنگ مشکی را نشان دهند به‌طور کامل خاموش می‌شوند و این موضوع تاثیر زیادی در کاهش مصرف باتری دارد.

اگر از گوشی‌های اپل استفاده می‌کنید و سیستم‌عامل گوشی‌تان را به نسخه iOS 13 به‌روزرسانی کرده‌اید، از همین امروز می‌توانید حالت تاریک اینستاگرام را آپدیت کردن این اپلیکیشن فعال کنید.


یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید