هفته گذشته، هفته عجیبی برای کمپانی برادران وارنر بود؛ از طرفی قسمت دوم فیلم ترسناک «آن» توانست برای دومین هفته متوالی، در صد جدول باکس آفیس قرار بگیرد، ولی در سمت دیگر، اثر جدید این کمپانی یعنی فیلم «گلدفینچ» یکی از ناموفق‌ترین و شکست‌خورده‌ترین اکران‌های تاریخ برادران وارنر را تجربه کرد. درنهایت فیلم «شیادان» به پرفروش‌ترین اکران تاریخ پنج‌ساله استودیوی STXfilms تبدیل شد. با گیکیطور در بررسی باکس آفیس هفته چهارم شهریور همراه شوید.

فیلم ترسناک «آن: بخش دوم» (It: Chapter Two) با فروش هفتگی ۴۰٫۷ میلیون دلار در آمریکا توانست برای دومین هفته متوالی در صد جدول باکس آفیس قرار بگیرد.

این فیلم در مقایسه با هفته گذشته با افت فروش ۵۵ درصدی مواجه شده بود، ولی باوجوداین، مجموع فروش خانگی آن به ۱۵۳ میلیون دلار رسید. این عدد فقط ۱۰ روز پس از اکران فیلم به‌دست آمده است. به‌علاوه، فیلم ترسناک «آن: بخش دوم» در سینماهای بین‌المللی هم در هفته گذشته ۴۷ میلیون دلار درآمد داشت و حالا کل فروش جهانی این فیلم به ۳۲۳٫۳ میلیون دلار می‌رسد. در میان همه بازارهای بین‌المللی، انگلستان با فروش ۱۶٫۵ میلیون دلار، بیشترین سهم را از فروش بین‌المللی این فیلم دارد. بد نیست بدانید که قسمت دوم «آن» هنوز در کشور ژاپن اکران نشده است. هر دو قسمت از فیلم «آن» تاکنون مجموعا ۱٫۰۲ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. در ادامه می‌توانید، آخرین تریلر فیلم «آن: بخش دوم» را ببینید:

اما به رتبه دوم باکس آفیس هفته چهارم شهریور می‌رسیم، جایی که اثر جدید استودیوی STXfilms با عنوان «شیادان» (Hustlers) قرار دارد. این فیلم با اکران بسیار موفق ۳۳٫۲ میلیون دلاری، به پرفروش‌ترین اکران استودیوی سازنده تبدیل شد. پیش‌ازاین، فیلم «مادران بد» (Bad Moms) در سال ۲۰۱۶ با اکران ۲۳٫۸ میلیون دلاری، پرفروش‌ترین اکران استودیوی STXfilms محسوب می‌شود. همچنین فیلم «شیادان» پرفروش‌ترین اکران «جنیفر لوپز» محسوب می‌شود که پیش‌ازاین، رکوردش در دست فیلم Monster-in-Law (سال ۲۰۰۵) قرار داشت. با توجه به این‌که نزدیک‌ترین فیلم‌ها به «شیادان»، Girls Trip و Bad Moms هستند و هر دو توانستند بیش از ۱۱۰ میلیون دلار درآمد داشته باشند، انتظار داریم که «شیادان» هم بتواند به‌راحتی از فروش ۱۱۰ میلیون دلاری عبور کند. در سینماهای بین‌المللی هم، «شیادان» در ۱۵ کشور اکران شد که توانست مجموعا ۴٫۴۶ میلیون دلار از آن‌ها درآمد داشته باشد.

فیلم «شیادان» پیش از اکرانش، در فستیوال فیلم تورنتو به نمایش درآمد و با نظر مثبت منتقدان مواجه شد. این فیلم توانست در وب‌سایت RottenTomatoes به میانگین امتیاز ۸۸ درصد برسد. بد نیست بدانید که چیزی حدود ۶۷ درصد از تماشاگران این فیلم را، خانم‌ها تشکیل داده‌اند که بیشتر آن‌ها، بیش از ۲۵ سال سن داشتند. تماشاگران روز اول اکران «شیادان» در وب‌سایت CinemaScore امتیاز -B را به آن داده‌اند.

اثر جدید کمپانی لاینزگیت با نام «انجل سقوط کرده است» (Angel Has Fallen) با افت فروش ۲۶٫۵ درصدی در مقایسه با هفته گذشته، توانست ۴٫۴ میلیون دلار فروش داشته باشد و در رتبه سوم باکس آفیس هفته چهارم شهریور قرار بگیرد. حالا، مجموع فروش این فیلم در آمریکا از مرز ۶۰ میلیون دلار هم عبور کرد و به رکورد جدیدی در مقایسه با قسمت‌های قبلی‌اش دست پیدا کرد.

باکس آفیس هفته چهارم شهریور 03

کمپانی یونیورسال با فیلم کمدی «پسران خوب» (Good Boys) توانست رتبه چهارم باکس آفیس هفته چهارم شهریور را به‌دست آورد. این فیلم در هفته گذشته ۴٫۲۶ میلیون دلار درآمد داشت تا بتواند مجموع فروش خانگی‌اش را به ۷۳ میلیون دلار برساند. «پسران خوب» که با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده است، این هفته در سینماهای بین‌المللی ۱٫۸ میلیون دلار فروش داشت تا کل فروش جهانی‌اش را به ۹۱ میلیون دلار برساند.

اما جمع‌بندی باکس آفیس هفته چهارم شهریور را با فیلم «شیر شاه» (The Lion King) انجام می‌دهیم که با فروش ۳٫۵ میلیون دلاری در هفته گذشته، مجموع فروشش را در ایالات‌متحده به ۵۳۳٫۹ میلیون دلار رساند. با این رقم، «شیر شاه» به دوازدهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما در آمریکا تبدیل می‌شود و توانست از صدر فیلم Rogue One عبور کند و کمتر از دو میلیون دلار لازم دارد تا از فیلم «شوالیه سیاه» هم رد شود. در سینماهای بین‌المللی، «شیر شاه» معادل ۶٫۹ میلیون دلار فروش داشت تا مجموع فروش جهانی آن به ۱٫۶۱۷ میلیارد دلار برسد.

اما بزرگ‌ترین شکست این هفته مربوط به فیلم «گلدفینچ» (The Goldfinch) است که در ۲۵۴۲ سینما در سراسر آمریکا اکران شد، ولی فقط ۲٫۶ میلیون دلار درآمد داشت. این رقم، «گلدفینچ» را به ششمین اکران شکست‌خورده بین فیلم‌هایی قرار می‌دهد که در بیش از ۲۵۰۰ سینما اکران شده‌اند. «گلدفینچ» یکی دیگر از فیلم‌های شکست‌خورده کمپانی برادران وارنر در سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود که کنار فیلم‌هایی مثل «شفت»، «آشپزخانه»، «نور کورکننده» و «خورشید هم یک ستاره است» قرار می‌دهد.

اما هفته آینده، اثر جدید کمپانی فاکس با نام «به سوی ستارگان» (Ad Astra) با هنرنمایی «برد پیت»، اکران گسترده‌اش را در ۳۴۰۰ سینمای آمریکا آغاز می‌کند. همچنین فیلم «رامبو: آخرین خون» (Rambo: Last Blood)، اثر جدید کمپانی لاینزگیت و با بازی «سیلوستر استالونه»، در ۳۳۰۰ سینما در سراسر ایالات‌متحده اکران خواهد شد. درنهایت، فیلم «دانتون ابی» (Downton Abbey) در ۳۰۵۰ سینمای آمریکا اکران خواهد شد. البته این فیلم هفته گذشته در چند کشور ازجمله انگلستان اکران شد و توانست فروشی معادل ۱۱٫۷ میلیون دلار داشته باشد.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید