همان‌طور که در باکس آفیس هفته پیش گفته بودیم، هفته گذشته فیلم «جوکر» اکران گسترده‌اش را آغاز کرد. فروش «جوکر» در همین چند روز به‌قدری زیاد بود که توانست به پرفروش‌ترین اکران ماه اکتبر تبدیل شود؛ همچنین فیلم «جوکر» توانست عنوان چهارمین فیلم پرفروش با درجه سنی ۱۷+ سال (R-Rated) را به خودش اختصاص دهد. چه در فروش در گیشه‌های آمریکا چه در سینماهای بین‌المللی، فیلم «جوکر» در هفته پیش در صدر همه فهرست‌ها قرار گرفت و کار خودش را با فروش جهانی ۲۳۴ میلیون دلار آغاز کرد. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته سوم مهرماه همراه شوید.


رتبه اول باکس آفیس این هفته در اختیار فیلم «جوکر» (The Joker) قرار دارد؛ یک پیروزی بی‌رقیب و راحت برای کمپانی «برادران وارنر» که اتفاقا به پرفروش‌ترین اکران ماه اکتبر در ایالات‌متحده هم تبدیل شد. پیش از این، رکورد اکران ماه اکتبر در اختیار فیلم «ونوم» بود که ماه اکتبر سال پیش اکران شد. علاوه بر این، «جوکر» چهارمین اکران پرفروش فیلم‌های با درجه سنی ۱۷+ سال را تجربه کرد و فقط چند میلیون دلار دیگر لازم داشت تا به چهارمین فیلم پرفروش با درجه سنی ۱۷+ تبدیل شود که از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور کرده است. در کنار همه این‌ها، «جوکر» در ۴۳۷۴ سینما در سراسر آمریکا اکران شد که این عدد یک رکورد در بین فیلم‌های اکران‌شده در ماه اکتبر محسوب می‌شود. حالا با وجود همه این رکوردشکنی‌ها، باید منتظر باشیم تا ببینیم در هفته‌های آتی، فروش این فیلم چگونه خواهد بود.

در وب‌سایت CinemaScore، میانگین امتیازهای تماشاگران روز اول جوکر +B است. منتقدان سخت‌گیر به این فیلم امتیاز ۶۹ درصد را در وب‌سایت RottenTomatoes داده‌اند و این در حالی است که میانگین امتیاز تماشاگران، ۹۱ درصد است. در IMDb هم امتیاز خیلی خوب ۹٫۱ برای این فیلم به‌دست آمده است که به استقبال خیلی خوب تماشاگران (برخلاف منتقدان) اشاره دارد. بد نیست بدانید که بیشتر تماشاگران این فیلم در روز افتتاحیه، یعنی حدود ۶۴ درصد از آن‌ها را آقایان تشکیل دادند و ۶۶ درصد از کل تماشاگران کمتر از ۳۵ سال سن داشته‌اند.

در سینماهای بین‌المللی، «جوکر» در ۷۳ کشور اکران شد که درمجموع توانست ۱۴۰٫۵ میلیون دلار در این ۷۳ کشور فروش داشته باشد. این رقم را در کنار کل فروش خانگی ۹۳٫۵ میلیون دلاری که قرار دهید به عدد جذاب ۲۳۴ میلیون دلار می‌رسید که فروش جهانی فیلم «جوکر» را در سراسر جهان نشان می‌دهد. در بین این ۷۳ کشور، کره جنوبی، انگلستان و مکزیک با فروش ۱۶٫۳، ۱۴٫۸ و ۱۳٫۱ میلیون دلار، بیشترین سهم را از فروش بین‌المللی «جوکر» داشته‌اند. در کشورهای انگلستان، روسیه، ایتالیا، اسپانیا، لهستان، امارات متحده عربی، ژاپن، کره جنوبی، اندونزی، برزیل، مکزیک و استرالیا، «جوکر» به پرفروش‌ترین اکران فیلم‌های کمپانی «برادران وارنر» در سال ۲۰۱۹ تبدیل شد. در هفته جاری هم، این فیلم در کشورهای فرانسه و آلمان اکران خواهد شد.

در ادامه می‌توانید تریلر فیلم «جوکر» را مشاهده کنید:


از اطلاعات فروش «جوکر» که بگذریم به رتبه دوم باکس آفیس یعنی انیمیشن «نفرت‌انگیز» (Abominable) می‌رسیم. فروش این انیمیشن در هفته گذشته ۴۲ درصد کاهش داشت و به ۱۲ میلیون دلار در سینماهای آمریکا رسید. حالا دو هفته پس از اکران، انیمیشن «نفرت‌انگیز» توانسته است ۳۷٫۸ میلیون دلار در آمریکا درآمد داشته باشد.

در سینماهای بین‌المللی هم، این انیمیشن در هفته پیش در چین اکران شد که فقط از آن کشور توانست ۱۱٫۲ میلیون دلار درآمد داشته باشد. این رقم به «نفرت‌انگیز» کمک کرد تا آمار فروش بین‌المللی خود را در هفته پیش به ۲۴٫۶ میلیون دلار برساند. این رقم را که از مجموع فروش آن در ۴۴ کشور به‌دست آمده است، به فروش بین‌المللی هفته پیشش اضافه کنید، به ۳۸٫۵ میلیون دلار می‌رسید که کل فروش بین‌المللی این انیمیشن را نشان می‌دهد. تا به امروز فروش «نفرت‌انگیز» در سراسر جهان معادل ۷۶٫۳ میلیون دلار بوده است.


رتبه سوم باکس آفیس این هفته در اختیار «دانتون ابی» (Downton Abbey) قرار دارد که با ورود به سومین هفته اکرانش، با افت فروش ۴۴ درصدی مواجه شد. در هفته گذشته، این فیلم ۸ میلیون دلار در سینماهای آمریکا فروش داشت تا کل فروش خانگی‌اش به ۷۴ میلیون دلار برسد. در گیشه‌های بین‌المللی هم در هفته گذشته «دانتون ابی» معادل ۶٫۶ میلیون دلار فروش داشت تا کل فروش بین‌المللی و کل فروش جهانی آن به ترتیب به ۶۱٫۸ و ۱۳۵ میلیون دلار برسد.


اما فیلم «شیادان» (Hustlers) پس از عملکرد عالی در هفته‌های گذشته و شکستن چند رکورد، این هفته هم توانست جزو پنج‌تای اول جدول باکس آفیس باشد و در رتبه چهارم قرار گرفت. این فیلم توانسته است تا به امروز چیزی حدود ۹۱ میلیون دلار در گیشه‌های آمریکا درآمد داشته باشد. در خارج از آمریکا، این فیلم ۱٫۹ میلیون دلار در هفته گذشته فروش داشت تا کل فروش بین‌المللی‌اش به ۱۸٫۷ میلیون دلار و کل فروش جهانی آن به ۱۱۰ میلیون دلار برسد.


جمع‌بندی باکس آفیس این هفته را با قسمت دوم انیمیشن «آن» با نام «آن: بخش دوم» (It: Chapter Two) انجام می‌دهیم که پس از هفته‌ها عملکرد عالی، در هفته گذشته هم توانست ۵٫۳۵ میلیون دلار در گیشه‌های آمریکا فروش داشته باشد. این رقم کمک کرد که «آن: بخش دوم» به سومین فیلم با درجه سنی +۱۷ سال تبدیل شود که از مرز ۲۰۰ میلیون دلار در آمریکا عبور کند.

خارج از آب‌های آمریکا، بخش دوم «آن» که در ۷۸ کشور در حال پخش است، ۵٫۶ میلیون دیگر به فروشش اضافه کرد تا به رقم ۲۳۴٫۵ میلیون دلار برای مجموع فروش بین‌المللی برسد. این دو عدد را کنار هم بگذارید به رقم ۴۳۶٫۷ میلیون دلار می‌رسید که کل فروش جهانی «آن: بخش دوم» را نشان می‌دهد. البته در نظر داشته باشید که این فیلم هنوز در ژاپن اکران نشده است.


هفته آینده چند اکران خیلی مهم در پیش داریم: اول اینکه انیمیشن مورد انتظار «خانواده آدامز» (The Addams Family) اکران گسترده‌اش را در ۳۸۰۰ سینما در آمریکا آغاز می‌کند. دوم هم این‌که کمپانی پارامونت هم اکران فیلم «مرد خردادی» (Gemini Man) را با بازی «ویل اسمیت» در ۳۵۰۰ سینما در ایالات‌متحده آغاز می‌کند. درنهایت هم فیلم Jexi در ۲۳۰۰ سینما به نمایش درمی‌آید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید