این هفته رقابت برای صدر جدول خیلی تنگاتنگ بود، اما درنهایت «جوکر» توانست این رقابت را از «مالیفیسنت» ببرد و در صدر جدول باکس آفیس هفته اول آبان بنشیند. در سمت دیگر، رقابت برای رتبه‌های سوم تا پنجم هم با حضور فیلم‌های جدیدی مثل «شمارش معکوس» و «سیاه و آبی» شدید بود. همه این‌ها در شرایطی است که فقط چند روز تا اکران گسترده قسمت جدید «ترمیناتور» باقی مانده است. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته اول آبان همراه شوید.


«جوکر» (Joker) که سومین هفته حضورش را در بین پنج فیلم پرفروش آمریکا تجربه می‌کند، در هفته پیش، افت فروش ۳۵ درصدی را تجربه کرد و توانست ۱۸٫۹ میلیون دلار فروش داشته باشد. این رقم، مجموع فروش این فیلم را در آمریکا به ۲۷۷٫۵ میلیون دلار رساند و آن را به هفتمین فیلم پرفروش در آمریکا با درجه سنی مثبت ۱۷ سال تبدیل کرد. اما خارج از آمریکا وضعیت فروش «جوکر» کمی بهتر بود و توانست ۴۷٫۸ میلیون دلار فروش داشته باشد تا کل فروش بین‌المللی آن به ۵۷۱٫۵ میلیون دلار برسد.

این دو عدد را که کنار هم قرار دهید به ۸۵۰ میلیون دلار می‌رسید. این رقم «جوکر» را به پنجمین فیلم پرفروش ساخته از روی کمیک‌های DC تبدیل می‌کند و حتی از صدر فیلم‌هایی مثل «واندر وومن» و «بتمن در برابر سوپرمن» هم عبور می‌کند.

در ادامه می‌توانید تریلر فیلم «جوکر» را با بازی «واکین فینیکس» ببینید:

بیشتر بخوانید: جوکر کیست؟ با بزرگ‌ترین و عجیب‌ترین دشمن بتمن آشنا شوید

«مالفیسنت: سردسته اهریمنان» (Maleficent: Mistress of Evil) بااینکه هفته پیش در صدر باکس آفیس بود، ولی این هفته با افت فروش ۴۹٫۸ درصدی به رتبه دوم سقوط کرد. این فیلم فقط ۴۰۰ هزار دلار کمتر از «جوکر» و ۱۸٫۵ میلیون دلار در گیشه‌های آمریکا فروش داشت. حالا کل فروش این فیلم در آمریکا ۶۵٫۴ میلیون دلار است.

در سینماهای بین‌المللی هم در هفته گذشته «مالفیسنت» توانست ۶۴٫۳ میلیون دلار فروش داشته باشد تا کل فروش بین‌المللی و کل فروش جهانی این فیلم به ترتیب به ۲۲۸ و ۲۹۴ میلیون دلار برسد.

انیمیشن کمدی «خانواده آدامز» (The Addams Family) با این‌که کمترین افت فروش را در جدول باکس آفیس هفته اول آبان تجربه کرد، ولی نتوانست به رتبه‌ای بهتر از سوم برسد. این انیمیشن در هفته گذشته فقط ۲۸ درصد افت فروش داشت و همین موضوع کمک کرد که با اختلاف خیلی کمی از «سرزمین زامبی‌ها» عبور کند.

«سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی» (Zombieland: Double Tap) با افت فروش ۵۷ درصدی ۱۱٫۶ میلیون دلار فروش داشت و کل فروش خانگی خود را به ۴۷ میلیون دلار رساند. در سینماهای بین‌المللی، «سرزمین زامبی‌ها»، ۹ میلیون دلار در ۴۰ کشور فروش داشت تا کل فروش بین‌المللی آن به ۱۶٫۶ میلیون دلار برسد. این فیلم کمدی که با بودجه ۴۲ میلیون دلاری ساخته شده است، تا به امروز نزدیک ۶۳٫۶ میلیون دلار درآمد داشته است.

جمع‌بندی باکس آفیس هفته اول آبان را با فیلم ترسناک «شمارش معکوس» (Countdown) انجام می‌دهیم که اولین هفته اکرانش را با فروش ۹ میلیون دلاری در گیشه‌های آمریکا به‌پایان رساند. این فیلم که با بودجه محدود ۶٫۵ میلیون دلاری ساخته شده است، نتوانست چندان رضایت تماشاگران را جلب کند و میانگین امتیاز +C را در وب‌سایت Cinema Score دریافت کرد.

در سینماهای خارج از آمریکا، این فیلم در ۱۶ کشور اکران شد که مجموعا توانست ۱٫۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد. کشور انگلستان با ۴۸۰ هزار دلار، بیشترین سهم را از فروش بین‌المللی این فیلم دارد.

خارج از پنج فیلم برتر، فیلم اکشن با درجه سنی مثبت ۱۷ سال «سیاه و آبی» (Black and Blue) با فروش ۸٫۳ میلیون دلار در رتبه ششم قرار گرفت که امتیاز خیلی خوب +A را از تماشاگران دریافت کرد. ۵۴ درصد از تماشاگرانی را که در این رأی‌گیری شرکت کرده‌اند آقایان تشکیل داده‌اند و ۶۶ درصد از کل تماشاگران بیش از ۲۵ سال سن داشته‌اند. به‌جز فیلم «سیاه و آبی» فیلم‌های مهم دیگری ازجمله The Lighthouse و The Current War: Director’s Cut هم جزو ۱۰ فیلم پرفروش آمریکا بودند که اولی ۳٫۰۸ میلیون دلار و دومی ۲٫۷ میلیون دلار در گیشه‌های آمریکا فروش داشته‌اند.

اما این هفته یکی از مورد انتظارترین فیلم‌های امسال یعنی «نابودگر: سرنوشت تاریک» (Terminator: Dark Fate) اکران گسترده‌اش را در ۲۵۰۰ سینما آغاز خواهد کرد. این فیلم، سومین قسمت از فیلم‌های ترمیناتور است که با تهیه‌کنندگی «جیمز کامرون» ساخته می‌شود و همان بازیگران قسمت دوم این فیلم یعنی «آرنولد شوارتزنگر» در نقش T-800 و «لیندا همیلتون» در نقش «سارا کانر» در آن ایفای نقش می‌کنند.

اکران محدود این فیلم در هفته‌های گذشته انجام شده است و با استقبال خوبی مواجه نشد. در حال حاضر، میانگین امتیاز ۶۵ درصد برای این فیلم در وب‌سایت Rotten Tomatoes ثبت شده است.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید