با وجود این‌که در هفته گذشته فیلم‌های مطرحی اکران شدند ولی هیچ‌کدامشان نتوانستند جلوی «جوکر» را برای رسیدن به رتبه اول جدول باکس آفیس بگیرند؛ آن‌هم، از نظر فروش خانگی، فروش بین‌المللی و فروش جهانی. این فیلم تا به امروز و فقط ۱۲ روز پس از اکرانش، ۵۴۳ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است. در سمت دیگر، انیمیشن «خانواده آدامز» بااقتدار در رتبه دوم قرار گرفت؛ ولی «مرد ماه جوزا» و «جکسی» به‌سختی توانستند تماشاگر پیدا کنند. اما فیلمی که این هفته حسابی سروصدا کرد، «انگل» بود که فقط هم در سه سینما پخش شد. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته چهارم مهر همراه باشید.


با فروش خانگی ۵۵ میلیون دلار در هفته گذشته، «جوکر» (Joker) توانست در صدر جدول باکس آفیس هفته گذشته قرار بگیرد. فروش این فیلم در مقایسه با هفته گذشته فقط ۴۳ درصد افت داشت و مجموع فروشش در آمریکا به ۱۹۲٫۷ میلیون دلار رسید. این فروش همه پیش‌بینی‌های شرکت «برادران وارنر» را رد کرد و در حقیقت توانست به پرفروش‌ترین «هفته دوم اکران» در ماه اکتبر تبدیل شود. این رکورد پیش از این در اختیار فیلم «جاذبه» (Gravity) قرار داشت که در دومین هفته اکرانش در ماه اکتبر ۲۰۱۳ توانسته بود ۴۳٫۲ میلیون دلار فروش داشته باشد.

در سینماهای خارج از آمریکا، «جوکر» توانست ۱۲۳٫۷ میلیون دلار از ۷۹ کشور درآمد داشته باشد تا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۳۵۱ میلیون دلار برسد. این رقم در کنار جمع فروش خانگی این فیلم، عدد ۵۴۳٫۹ میلیون می‌رسیم که کل فروش «جوکر» در سراسر جهان تا به این لحظه است. حالا «جوکر» نهمین فیلم ساخته شده از روی کمیک‌های DC است و پشت فیلم «لیگ عدالت» با مجموع فروش ۶۵۷٫۹ میلیون دلار قرار می‌گیرد. صرف‌نظر از آمریکا، بیشترین فروش فیلم «جوکر» در کشور انگلستان با رقم ۳۶٫۹ میلیون دلار بوده است.


اما رتبه دوم باکس آفیس هفته چهارم مهر در اختیار انیمیشن جدید «خانواده آدامز» (The Addams Family) قرار دارد که اولین هفته اکرانش را تجربه کرد. این فیلم با این‌که فقط سه روز در هفته پیش اکران شد، توانست ۳۰٫۲۹ میلیون دلار در آمریکا فروش داشته باشد.

در وب‌سایت CinemaScore، میانگین امتیاز تماشاگران +B است که ۵۹ درصدشان را خانم‌ها تشکیل داده‌اند و ۴۸ درصد از کل تماشاگران افراد زیر ۱۷ سال بوده‌اند. این انیمیشن توانست همه پیش‌بینی‌های فروش باکس آفیس را رد کند.


اما جدیدترین اثر کمپانی پارامونت یعنی «مرد ماه جوزا» (Gemini Man) با بازی «ویل اسمیت» فقط ۲۰٫۵ میلیون دلار در اولین هفته اکرانش فروش داشت. این رقم در مقایسه با هزینه تولید ۱۳۸ میلیون دلاری این فیلم بسیار ناچیز است و اثر جدید کمپانی پارامونت نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد. در وب‌سایت CinemaScore هم، تماشاگران امتیاز +B را به این فیلم داده‌اند که بیش از نیمی از آن‌ها را آقایان تشکیل داده‌اند و اکثرشان هم بیش از ۳۰ سال داشته‌اند.

در سینماهای بین‌المللی، «مرد ماه جوزا» در ۵۸ کشور اکران شد که درمجموع توانست ۳۱٫۱ میلیون دلار در آن‌ها فروش داشته باشد. با توجه به این‌که این فیلم در هفته پیش هم به‌صورت محدود در پنج کشور اکران شده بود، حالا مجموع فروش بین‌المللی آن به ۳۹ میلیون دلار می‌رسد. بیشترین سهم از فروش بین‌المللی این فیلم به کشورهای فرانسه و آلمان برمی‌گردد که به ترتیب ۵٫۱ و ۴٫۵ میلیون دلار سهم از فروش این فیلم داشته‌اند. در هفته‌های آتی هم، «مرد ماه جوزا» در کشورهای ژاپن و تایوان اکران خواهد شد.


چهارمین رتبه باکس آفیس هفته چهارم مهر در اختیار اثر جدید کمپانی یونیورسال با نام «نفرت‌انگیز» (Abominable) قرار دارد که با ورود به سومین هفته اکرانش، توانست ۶٫۱۷ میلیون دلار در گیشه‌های آمریکا فروش داشته باشد. مجموع فروش این فیلم در آمریکا در حال حاضر ۴۷٫۹ میلیون دلار است. به‌علاوه این فیلم در هفته گذشته توانست ۱۵ میلیون دلار از سینماهای بین‌المللی که ۵۲ کشور را شامل می‌شود، درآمد داشته باشد و کل فروش بین‌المللی خود را به ۶۰٫۱ میلیون دلار برسد. انیمیشن «نفرت‌انگیز» تا به امروز رقمی معادل ۱۰۸٫۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است.


پنج فیلم پرفروش باکس آفیس را با فیلم «دانتون ابی» (Downton Abbey) جمع‌بندی می‌کنیم که این هفته در رتبه پنجم باکس آفیس هفته چهارم مهر قرار گرفت. این فیلم با ورود به چهارمین هفته اکرانش توانست ۴٫۹ میلیون دلار در گیشه‌های آمریکا فروش داشته باشد تا کل فروشش را در آمریکا به رقم ۸۲٫۶۸ میلیون دلار برساند. در سینماهای بین‌المللی هم «دانتون ابی» کمی بیش از ۴ میلیون دلار فروش داشت تا کل فروش بین‌المللی و کل فروش جهانی آن به ترتیب به ۷۰ و ۱۵۲٫۷ میلیون دلار برسد.


اما از یکی از شکست‌های این هفته، کمدی جدید کمپانی لاینزگیت با نام «جکسی» (Jexi) بود که با وجود اینکه در ۲۳۳۲ سینما اکران شد، فقط توانست ۳٫۱ میلیون دلار فروش داشته باشد و در رتبه هشتم باکس آفیس هفته چهارم مهر قرار گرفت.

باکس آفیس هفته چهارم مهر 04

خارج از ۱۰ فیلم اول باکس آفیس هفته چهارم مهر ،‌ فیلم «انگل» (Parasite) با اینکه فقط در سه سینما در نیویورک و لس‌آنجلس پخش شد، توانست به فروش فوق‌العاده ۳۷۶ هزار دلار برسد که به‌طور میانگین، سهم هر سینما ۱۲۵ هزار دلار است. این میانگین، بیشترین رقم در سال ۲۰۱۹ و در حقیقت بیشترین فروش از سال ۲۰۱۶ و اکران فیلم La La Land محسوب می‌شود. در حقیقت از نظر فاکتور «میانگین فروش هر سینما»، فیلم «انگل» در حال حاضر در تبه هجدهم تاریخ سینماهای آمریکا قرار دارد.


اما هفته آینده چند فیلم بزرگ اکران خواهند شد که البته اکثرشان دنباله‌ای از فیلم‌های پرفروش هستند. اول از همه، «مالفیسنت: سردسته اهریمنان» (Maleficent: Mistress of Evil) با بازی «آنجلینا جولی» در ۳۷۰۰ سینما اکران خواهد شد. مورد دوم، قسمت دوم فیلم «سرزمین زامبی‌ها» با نام «سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی» (Zombieland 2: Double Tap) است که در ۳۴۰۰ سینمای آمریکا اکران خواهد شد. به جز این دو مورد، دو فیلم Jojo Rabbit و The Lighthouse هم به‌صورت محدود اکران خواهند شد.


شما می‌توانید فهرست پنج فیلم پرفروش باکس آفیس آمریکا از صفحه «باکس آفیس» در گیکیطور ملاحظه کنید.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید