کیانو ریوز یکی از محبوب‌ترین بازیگران مرد در تمام جهان است. به نظر می‌رسد ریوز شخصیتی مهربان و دلسوز دارد و همین واقعیت به محبوبیت او کمک زیادی کرده است؛ اما در واقع موفقیت او به دلیل حضور در فیلم‌هایی است که اخیرا مورد تحسین قرار گرفته‌اند و عده زیادی را طرفدار او کرده‌اند. با این حال، به راحتی فراموش کرده‌ایم که ریوز چندین دهه است که بهترین فیلم های کیانو ریوز جزو بهترین و پرفروش‌ترین فیلم‌ها هم بوده است.

برخی از افراد ممکن است سعی کنند ریوز را در یک گروه خاص قرار بدهند، اما واقعیت این است که او در طول دوره بازیگری حرفه‌ای خود انتخاب‌های جالبی داشته است. بعضی از این انتخاب‌ها خوب نبودند و نقدهای مثبتی دریافت نکردند، اما بعضی از فیلم‌های او در تاریخ سینمای کلاسیک ثبت شدند و در فهرست بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین فیلم‌ها قرار گرفتند. اگر می‌خواهید مروری بر بهترین فیلم های کیانو ریوز، آقای بازیگر خوش‌تیپ و جذاب داشته باشید، با گیکیطور همراه شوید.


فیلم «نقطه شکست» با عنوان اصلی «Point Break»

کیانو ریوز - 1

فیلم Point Break گاهی ممکن است به عنوان یک فیلم احمقانه و ضعیف اکشن نادیده گرفته شود و مورد انتقاد واقع شود، اما حقیقت این است که این فیلم خیلی بیشتر از «یک فیلم احمقانه و ضعیف» حرف برای گفتن دارد. داستان فیلم درباره یک مأمور FBI است که به گروهی از دزدان بانک نفوذ کرده و این فیلم‌نامه واقعا خنده‌دار است، اما صحنه‌هایی که برای این فیلم اکشن و ماجراجویی در نظر گرفته شده‌اند، مبتکرانه هستند و هیجان خونتان را بالا می‌برند.

کاترین بیگلو استعدادهای بی‌نظیر کارگردانی خود را در این فیلم به نمایش گذاشته است و صحنه‌های اکشنی را خلق کرده که ضربان قلبتان را بالا می‌برد. پاتریک سوویزی به عنوان رهبر این گروه، جذاب و خطرناک و کیانو ریوز بهترین و ایده‌آل‌ترین قهرمان اکشن این فیلم است که آن را به یکی از بهترین فیلم های کیانو ریوز هم تبدیل کرده است.

فیلم «هیاهوی بسیار برای هیچ» با عنوان اصلی «Much Ado About Nothing»

کیانو ریوز - 2

پیش از اینکه کنت برانا کارگردانی فیلم‌های پرماجرا با بودجه‌های بزرگ را انجام دهد، کارنامه حرفه‌ای او پر بود از اقتباس‌های سخاوتمندانه و تحسین‌برانگیز که در میان آن‌ها معروف‌ترین نمایشنامه‌های شکسپیر به چشم می‌خورد. در کنار پروژه‌های جدی‌تر مثل هملت و هنری پنجم، او کمدی کم‌نظیری به نام «Much Ado About Nothing» را ساخت که بازیگران مطرح و شناخته‌شده‌ای در آن به ایفای نقش پرداختند.

کیانو ریوز احتمالا اولین بازیگری نیست که برای اقتباس شکسپیر به آن فکر کرده‌اید و زبانی که او صحبت می‌کند کمی عجیب است. اما ریوز در نقش دون جان شرور سرگرم‌کننده است و دیدن بازی او جذاب خواهد بود. در کنار اجراهای عالی برانا، اما تامپسون و دنزل واشنگتن، حضور ریوز جوان هم بسیار جذاب و دیدنی است.

فیلم «جان ویک» با عنوان اصلی «John Wick»

کیانو ریوز - 3

ریوز در طول زندگی حرفه‌ای خود چندین نقش نمادین داشته است، اما John Wick نقشی است که به خاطر آن در خاطر همه خواهد ماند. اولین مجموعه این فیلم، جهان را با یک قاتل توقف‌ناپذیر آشنا می‌کند. بعد از اینکه اتومبیل او به سرقت می‌رود و سگش توسط آدم‌کش‌هایی به قتل می‌رسد، جان ویک برای مجازات کسانی که مسئول این اتفاقات هستند، قانون‌شکنی و آدم‌کشی را آغاز می‌کند.

این نقش همان چیزی است که کیانو ریوز برای آن زاده شده و به جرئت می‌توان گفت «جان ویک» یکی از بهترین فیلم های کیانو ریوز است. جان کم‌حرف است، اما نگاه جذاب و گیرای او حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. ریوز در صحنه‌های مبارزه به طرزی باورنکردنی و فوق‌العاده خودش را مدیریت می‌کند که همین قدرت و هارمونی در حرکات او باعث می‌شود شاهد بعضی از بهترین و سرگرم‌کننده‌ترین مبارزاتی باشید که تا به حال دیده‌اید. فیلم «جان ویک» زندگی حرفه‌ای ریوز را تغییر داد و دوره‌ای جدید و هیجان‌انگیز در کارنامه‌ای حرفه‌ای او ایجاد کرد.

فیلم «وکیل مدافع شیطان» با عنوان اصلی «The Devil’s Advocate»

کیانو ریوز - 4

فیلم «The Devil’s Advocate» یک فیلم جنایی و حقوقی است که پیچیدگی‌های تاریکی در آن وجود دارد. ریوز در این فیلم یک وکیل جوان و فعال است که بعد از پیروزی در یک پرونده سنگین و عالی، توسط یک شرکت بزرگ شهری استخدام می‌شود. با این حال، به محض اینکه زندگی موفق و پردرآمدی را تجربه می‌کند، این شک در او به وجود می‌آید که کارفرمای او ممکن است واقعا چیزی که نشان می‌دهد نباشد.

ستاره اصلی فیلم آل پاچینو است که خود او شیطان هم هست. کاریزمای خبیث و شوم او در هر صحنه‌ای مشهود است و به نظر می‌رسد که آل پاچینو گوی طلای بهترین نقش را در این فیلم از آن خود کرده است. ریوز در این فیلم تلاش می‌کند تا با وسوسه‌هایی که در زندگی و در مسیری که می‌رود سر راهش قرار می‌گیرند، مقابله و از آن‌ها دوری کند و بازی او باعث شده این فیلم یکی از بهترین فیلم های کیانو ریوز باشد.

فیلم «دراکولای برام استوکر» با عنوان اصلی «Bram Stocker’s Dracula»

کیانو ریوز - 5

در طول سال‌ها، فیلم‌های دراکولایی زیادی ساخته شده است، اما نسخه دراکولایی فرانسیس فورد کاپولا یک سر و گردن از هم‌رده‌های خودش بالاتر است و به محتوا و منبع اصلی داستان‌های دراکولایی بازگشته است. واضح است که فیلم «دراکولای برام استوکر» اقتباسی از رمان کلاسیک ترسناک است که نمادین‌ترین خون‌آشام تمام دوران را معرفی کرده است.

کیانو ریوز در این فیلم نقش جاناتان هارکر را بازی می‌کند، کسی که برای اولین بار با خون‌آشامی قدیمی مواجه می‌شود و همین دیدار باعث می‌شود دراکولا عاشق نامزد هارکر شود. اگر بخواهیم صادق باشیم، این فیلم یکی از بهترین بازی‌های کیانو ریوز نیست. اما ایم فیلم که یکی از بهترین فیلم های کیانو ریوز هم هست به خودی خود زیبا، گیرا و مملو از ترسی عجیب و غریب و خنده‌دار است.

فیلم «جان ویک: بخش ۲» با عنوان اصلی «John Wick: Chapter 2»

کیانو ریوز - 6

پس از اینکه جان ویک به یک موفقیت چشم‌گیر و غافلگیرکننده تبدیل شد، به سرعت دنباله‌ای برای آن ساخته شد. بسیاری می‌ترسیدند که فیلم‌سازان با بازبینی مجدد یک فیلم با یکی از ساده‌ترین فرض‌های منطقی و رویکرد ساخت، شانس خود را به خطر بیندازند. با این حال، فیلم «جان ویک: بخش ۲» به طوری کاملا عاقلانه در آخرین تلاش جان برای انتقام‌جویی، به معنای واقعی کلمه به یکی از اسطوره‌های سینمایی تبدیل شد.

ادامه بخش اول «جان ویک» هر چیزی که باعث می‌شد فیلم اصلی بسیار سرگرم‌کننده باشد را داشت و آن را به سطح دیگری برد. سکانس‌های اکشن خشن‌تر هستند، ساخت دنیاها در آن بیشتر است و فیلم شخصیت‌های جدیدی را معرفی می‌کند که سرگرم‌کننده هستند.

فیلم «روابط خطرناک» با عنوان اصلی «Dangerous Liaisons»

کیانو ریوز - 7

به نظر می‌رسد ریوز عاشق درام‌هایی با طراحی صحنه و لباس است، چون این فیلم هم یک نمونه تاریخی دیگر است که کیانو ریوز در آن به ایفای نقش پرداخته است. براساس نمایشنامه فرانسوی، داستان این فیلم در دوره قبل از انقلاب پاریس اتفاق افتاده است و روی طرح‌ریزی فتنه و جنگ بین دو اشراف‌زاده تمرکز دارد.

ریوز نقش روستایی را ایفا می‌کند که ناخواسته وارد دنیای دروغ و فریب می‌شود که توسط مارکیز ایزابل دو مورتوئیل (گلن کلوز) و ویکومته د والمونت (جان مالکوویچ) هدایت شده است. فیلم «Dangerous Liaisons» یک درام عاشقانه و هیجان‌انگیز وی یکی از بهترین فیلم های کیانو ریوز است، با بازی فوق‌العاده‌ای از بازیگران شگفت‌انگیز.

فیلم «جان ویک: بخش 3 – پارابلوم» با عنوان اصلی «John Wick: Chapter 3 – Parabellum»

کیانو ریوز - 8

تقریبا برخلاف هر فیلم چندگانه دیگری در هالیوود، فقط فیلم‌های «جان ویک» است که با گذشت زمان در حال بهبود هستند. فصل سوم این مجموعه سال 2019 اکران شد و در حال حاضر یکی از فیلم‌های برتر ریوز در تمام دوران است. «جان ویک: بخش 3 – پارابلوم» جان را در حال فرار نشان می‌دهد که برای سر او قیمتی نجومی گذاشتند و به دنبال کشتن او هستند.

فیلم سوم حتی عمیق‌تر به دنیای عجیب و جذاب این مجموعه فیلم‌ها وارد می‌شود. این فیلم یک ماجراجویی در سطح جهان است که پر از سکانس‌های شگفت‌انگیز است، از جمله صحنه‌ای فوق‌العاده که ریوز، هلی بری و دو سگ که به خوبی تربیت شدند در آن حضور دارند. این فیلم بدون شک یکی از بهترین فیلم های کیانو ریوز است.

فیلم «داستان اسباب‌بازی‌ها 4» با عنوان اصلی «Toy Story 4»

کیانو ریوز - 9

مانند فیلم «جان ویک: بخش 3»، فیلم «Toy Story 4» هم در سال 2019 اکران شده است که در حال حاضر یکی از بهترین فیلم‌های کیانو ریوز محسوب می‌شود و درست مانند «جان ویک» دیگر، فیلم‌های Toy Story هم فقط بهتر و بهتر می‌شوند. بعد از اینکه به نظر می‌رسید قسمت سوم این مجموعه پایان خوشی دارد و دیگر برنامه‌ای برای ساخت قسمت جدید آن وجود ندارد، فیلم چهارم ثابت کرد که یک داستان دیگر وجود دارد که باید آن را روایت کرد و سرگرمی و هیجان را به نهایت رساند.

فیلم «ماتریکس» با عنوان اصلی «Matrix»

کیانو ریوز - 10

حدود ۲۰ سال از زمانی که ماتریکس روی پرده سینماها به نمایش درآمد می‌گذرد و هم‌چنان یکی از خلاقانه‌ترین و اثرگذارترین فیلم‌های اکشن در تمام دوران است. ماتریکس به کارگردانی واچوفسکی‌ها، یک حماسه علمی-تخیلی بود که در آن کارمندی آرام و ساکت با بازی کیانو ریوز، در نقش نئو می‌فهمد دنیایی که او در آن زندگی می‌کرده، شبیه‌سازی بوده است.

این فیلم اکشن هنوز هم فوق‌العاده شگفت‌انگیز، سرگرم‌کننده و یکی از بهترین فیلم های کیانو ریوز است. ریوز بار دیگر موقعیت و جایگاه خود را در سینمای هالیوود اثبات کرد و به همه نشان داد بزرگ‌ترین قهرمان اکشن دهه ۹۰ باقی مانده است. قسمت‌های دیگر این چندگانه شاید به اندازه نسخه اصلی مورد توجه نبوده باشند، اما Matrix بر خلاف فیلم‌هایی که تاکنون دیده‌اید، فیلمی است که تا امروز دست‌نخورده و مثل روز اول جذاب باقی مانده است.

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید