خوشبختانه در اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر وقتی کسی ما را بلاک کند، اعلان یا پیغامی نمی‌آید. فرض کنید ناگهان روی گوشی موبایل پیامی بیاید و بگوید «فلانی شما را بلاک کرد!»، دردناک و در عین حال شوکه‌کننده است! اما به هر حال روزی این حس را پیدا می‌کنید که کسی ممکن است شما را بلاک کرده باشد. برای اینکه مطمئن شوید، باید به دنبال نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام باشید. در گیکیطور شش راه را به شما می‌گوییم تا بفهمید آیا در اینستاگرام بلاک شدید یا نه!

بیشتر بخوانید: ترفندهای اینستاگرام ؛ ۲۰ ویژگی جذاب در سال ۲۰۲۰ که باید بدانید

با ما همراه باشید 🙂

شش مورد از نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام

اگر اخیرا پست‌ها و استوری‌های فرد خاصی را در قسمت Feed اینستاگرام خود نمی‌بینید، احتمالا شما را بلاک کرده است! ممکن هم هست پیجش را غیرفعال (Deactivate) کرده باشد. برای اینکه مطمئن شوید، بهتر است نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام را دنبال کنید.

پیش از آنکه شش مورد از نشانه‌ها را مرور کنیم، باید این نکته را ذکر کنیم که برای تشخیص بلاک شدن در اینستاگرام از هیچ کدام از برنامه‌های شخص ثالث استفاده نکردیم، چون هیچ‌کدام از آن‌ها به درستی کار نمی‌کنند (حتی بهترین و پرطرفدارترین آن‌ها)!

بیایید شروع کنیم 🙂

۱. پیدا کردن پروفایل فرد مورد نظر در قسمت جستجوی اینستاگرام

یکی از اولین نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام و ساده‌ترین راه برای اینکه بفهمید کسی شما را در اینستاگرام بلاک کرده یا نه، جستجو کردن یا پیدا کردن پروفایل آن‌هاست. نام یا نام کاربری آن‌‌ها را جستجو کنید. بعد از جستجو، سه اتفاق میفتد:

بیشتر بخوانید: خرید فالوور اینستاگرام ۹۹ ؛ صفر تا صد آنچه که باید بدانید

1. در پروفایل‌های عمومی (Public Profile)، اگر پروفایل را پیدا کردید و پست‌ها را هم دیدید، بلاک نشدید. در پروفایل‌های خصوصی (Private Profile) اگر پروفایل و پیام «This Account is Private» را دیدید، همه چیز روبه‌راه است و می‌توانید این گزینه را از نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام حذف کنید.

نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام - ۱

نکته

اگر پیج خصوصی فردی که پیش‌تر جزو دنبال‌کننده یا دنبال‌شونده‌های شما بوده است و در حال حاضر پیام «This Account is Private» را می‌بینید، احتمالا فرد شما بلاک و بعد آنبلاک کرده تا دیگر جزو دنبال‌کننده‌های او نباشید و نتوانید پست‌ها یا استوری‌های او را ببینید.

۲. اگر پروفایل و تعداد پست‌ها را می‌بینید، اما در قسمتی که باید پست‌ها نشان داده شوند، پیام «No Posts Yet» را می‌بینید، متاسفانه باید بگوییم بله، این یکی از نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام است و شما بلاک شدید!

نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام - ۲

۳. با این حال، اگر پروفایل اصلا در قسمت سرچ یا جستجو دیده نشد، یا فرد پروفایل خود را غیر فعال کرده است یا شما را بلاک کرده است. برای اینکه مطمئن شوید این مورد یکی از نشانه های بلاک شدن اینستاگرام است، می‌توانید با یک اکانت دیگر فرد مورد نظر را جستجو کنید یا روش‌های دیگر که در ادامه آمده تست کنید.

۲. پروفایل خود را چک کنید

وقتی کسی شما را در اینستاگرام بلاک کند، کامنت‌های قدیمی یا تصاویری که شما را در آن‌ها تگ کردند، حذف نمی‌شود. اگر پروفایل آن‌ها در قسمت جستجو دیده نمی‌شود، باید به کامنت‌های قبلی سر بزنید تا بتوانید پروفایل آن‌ها را پیدا کنید. اگر پروفایل تعداد پست‌ها را نشان داد، اما خود پست‌ها دیده نمی‌شدند، بله، شما بلاک شدید!

در کنار نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام ، درباره آنبلاک کردن هم صحبت کنیم. آیا می‌دانستید می‌توانید سرویس‌های خاصی که ممکن است در کشور یا با IP شما بلاک شده باشند، با استفاده از VPN آنبلاک کنید؟ نه تنها این، بلکه استفاده از VPN راهی عالی برای استفاده امن از اینترنت است. پیشنهاد می‌کنیم از برنامه 1.1.1.1 استفاده کنید.

۳. از نام کاربری اینستاگرام کمک بگیرید

می‌توانید پروفایل‌های کاربری افراد در اینستاگرام را با استفاده از لینک Instagram.com/username و با استفاده از هر مرورگری باز کنید. اگر نام کاربری فردی که شما را بلاک کرده یادتان هست (که مطمئنم هست!)، به جای کلمه username، نام کاربری آن‌ها را جایگزین کنید و پروفایل فرد مورد نظر را باز کنید.

سپس، اگر با پروفایل خود وارد شده و با پیام « Sorry, this page isn’t available» مواجه شدید، این یکی از نشانه های بلاک شدن اینستاگرام است و یعنی شما بلاک شدید!

نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام - ۳

البته احتمال کمی هم وجود دارد که فرد حساب کاربری خود را غیرفعال کرده باشد. برای تایید این فرضیه، از حساب کاربری خود خارج شوید، حالت ناشناس (Incognito) مرورگر را فعال کنید و با استفاده از همان لینک، صفحه کاربری او را باز کنید. اگر پروفایل بدون مشکلی باز شد و دیگر پیام قبل را دریافت نکردید، متاسفانه نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام درست است و شما بلاک شدید؛ اما اگر در این حالت هم صفحه پروفایل فرد باز نشد، یعنی شما بلاک نشدید و همه چیز خوب است 🙂

۴. پیام‌ها ناپدید می‌شوند

بلاک کردن کسی در اینستاگرام تمام چت‌ها برای هر دو طرف را ناپدید می‌کند. بنابراین اگر به این مشکوک هستید که کسی شما را بلاک کرده یا نه، قسمت پیام‌های خصوصی (Direct Messages) را باز کنید و اگر قبلا با او چت کردید، ببینید پیام‌ها هنوز هست یا نه! اگر چت‌ها بودند، شما بلاک نشدید! اما اگر دیگر اثری از چت‌های شما نبود، یکی دیگر از نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام است و متاسفیم …

در این قسمت هم ممکن است فرد حساب کاربری خود را غیرفعال کرده باشد و به همین دلیل چت‌ها غیب شده باشند.

برای تایید و اطمینان بیشتر، اگر در گروه‌های چت اینستاگرامی عضو بودید، چت را باز کنید، اگر نتوانستید پروفایل او را ببینید، بله، بلاک شدید!

۵. سعی کنید دوباره آن‌ها را فالو کنید

اگر می‌توانید پروفایل افراد را ببینید، سعی کنید با ضربه روی دکمه Follow به آن‌ها درخواست بدهید. یکی از نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام این است که نمی‌توانید او را فالو کنید و با ضربه روی دکمه Follow به حالت Following یا Requested تغییر نمی‌کند و بعد از چند ثانیه به حالت Follow برمی‌گردد.

اگر فرد شما را بلاک نکرده باشد، ضربه زدن روی دکمه Follow عمل می‌کند و او از این کار آگاه می‌شود. البته اگر عمدا شما را بلاک آنبلاک و آنفالو کرده باشد، احتمالا درخواست شما را قبول نخواهد کرد.

۶. با یک پروفایل یا گوشی دیگر چک کنید

در نهایت، یکی از راه‌های بی‌دردسر برای چک کردن نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام این است که با یک اکانت دیگر کار کنید. اگر دو اکانت اینستاگرام دارید (و فرد مورد نظر یکی از آن‌ها را ندارد)، با اکانت دوم تمام مراحل بالا را بررسی کنید. اگر اکانت دیگری ندارید، از یک دوست صمیمی یا یکی از اعضای خانواده بخواهید برای چند دقیقه گوشی خود را به شما بدهد تا بتوانید پروسه کارآگاهی خود را تکمیل کنید.

اگر حساب کاربری با پروفایل دیگر باز شد و مشکلی نداشت، پس وقت آن رسیده است که باور کنید فرد مورد نظر شما را بلاک کرده است. بعد اگر بخواهید می‌توانید تلافی کنید 🙂

نشانه های بلاک شدن در استوری اینستاگرام

متاسفانه، هیچ راه مشخصی برای فهمیدن این موضوع نیست. تنها کاری که می‌توانید بکنید، بررسی این موضوع با یک حساب کاربری دیگر است. البته این مسئله فقط برای پروفایل‌های پابلیک یا عمومی قابل استفاده است. برای پروفایل‌های خصوصی، بهترین کار کمک گرفتن از یک دوست مشترک است. البته ممکن است استوری‌ها روی شما بسته نشده باشد و فقط فرد مورد نظر از قابلیت جدید اینستاگرام یعنی Close Friends استفاده کرده باشد و ندیدن استوری لزوما از نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام نیست و ممکن است فقط شما را جزو دوست‌های صمیمی و نزدیک خود نداند.

سخن آخر ؛ با دقت عمل کنید

امیدواریم مواردی که در این مقاله و به عنوان نشانه های بلاک شدن در اینستاگرام با شما مطرح کردیم، برایتان مفید بوده باشد و بتوانید بفهمید فرد مورد نظر شما را بلاک کرده یا نه!

نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید