اکثر افراد از بازی‌های جنایی و گانگستری خوششان می‌آید. فرانشیز بازی‌هایی مثل سرقت بزرگ اتومبیل (GTA) یا مافیا، علاقه مردم به این بازی‌ها را بیشتر هم کرده است. این روزها، می‌توانید خود این بازی‌ها را امتحان کنید یا به دنبال بازی‌های مشابه آن‌ها بگردید. در این مقاله بازی های مشابه مافیا را به شما معرفی می‌کنیم.

ژانر بازی‌های گانگستری در گذر زمان تغییر زیادی نکرده‌اند. در این بازی‌ها اغلب در یک شهر می‌گردید، جرم و جنایت‌های مختلفی مرتکب می‌شوید، سعی می‌کنید قلمرو خود را گسترش دهید و بزرگ‌ترین گانگستر بعدی شوید. بازی‌ها رویکردهای مختلفی دارند، اما همه چیز به گیم‌پلی و نحوه بازی شما بستگی دارد. در ادامه بهترین بازی های مشابه مافیا در اندروید را به شما معرفی می‌کنیم.

معرفی بهترین بازی های مشابه مافیا

بازی های مشابه مافیا - ۱

Crime Coast: Gang Wars

 اولین بازی در فهرست بازی های مشابه مافیا بازی Crime Coast: Gang Wars، یک شبیه‌سازی شهرسازی است که جرم و جنایت خانوادگی را هم نشان می‌دهد. در این بازی یک شهر می‌سازید، درآمد کسب می‌کنید و سپس می‌بینید تمام چیزهایی که ساخته‌اید در حال از بین رفتن هستند، چرا که با گروه‌های مجرم دیگر مبارزه خواهید کرد. گیمرهای دیگر ادعا می‌کنند شهر مال آن‌هاست و به رقبای شما حمله می‌کنند. در این بازی عناصر بازی‌های چند نفره هم وجود دارد. این بازی تا حدی شبیه بازی کلش آو کلنز است اما به جای مولفه‌های فانتزی، عناصر جنایی و جرم و جنایت در آن وجود دارد. این بازی کاملا شما را سرگرم می‌کند.

Downtown Gangstaz – Hood Wars

Downtown Gangstaz – Hood Wars

یکی دیگر از بازی های مشابه مافیا ، Downtown Gangstaz – Hood Wars و یک بازی استراتژی با موضوع گانگستری است. یک شهر کوچک می‌سازید، چند شخصیت سرکش و خرابکار را تربیت می‌کنید و رقبا و حریفان خود را از پا در میاورید. بازی حالت تعامل زنده دارد و می‌توانید نابود کردن شهر را ببینید و هم برای حمله و هم دفاع عناصر استراتژیک تعریف کنید. بازیکن‌ها می‌توانند حمله‌های قبلی را هم باز پخش کنند، از امتیازات مهارت‌های خود استفاده کنند تا بهتر دفاع یا حمله کنند. کسب و کارها می‌توانند کمی پول برای شما تولید کنند. سرعت گیم‌پلی کند است ولی با این حال فوق‌العاده است.

Gameloft’s Gangster franchise

Gameloft’s Gangster franchise

شرکت Gameloft در مجموعه گانگستری خود سه بازی دارد که جزو بازی های مشابه مافیا هستند. اولین (و مشهورترین) بازی Gangster Vegas و بعد از آن دو بازی Gangster New Orleans و Gangster Rio هستند. بازی‌ها شبیه هم و تا حد زیادی شبیه بازی GTA هستند. در یک دنیای آزاد هستید و انواع جرم‌ها را مرتکب می‌شوید، کارت‌های مختلف را می‌دزدید و ماموریت‌های مختلف را کامل می‌کنید. این بازی یکی از بهترین گزینه‌های جایگزین برای بازی GTA بود، اما تا پیش از آنکه فرانشیز بازی‌های Gameloft برای اندروید عرضه شود. هر سه بازی این شرکت رایگان هستند و از این شرکت چیزی جز این هم انتظار نمی‌رفت.

The Godfather: Family Dynasty

The Godfather: Family Dynasty

بازی The Godfather: Family Dynasty یکی دیگر از بازی های مشابه مافیا و یک بازی شبیه‌ساز شهرسازی دیگر است که تم مافیایی دارد. شهر کوچکی می‌سازید و کمی پول به دست می‌آورید. پول برای استخدام افراد خرابکار و سرکش است تا از شما و دارایی‌هایتان محافظت کند در حالی که به طور همزمان دارایی‌های گروه‌های تبهکار دیگر را هم غارت می‌کنید. درست است، این بازی یک گزینه کاملا استاندارد برای نشان دادن جنگ‌های مختلف بین گروه‌های خلافکار است. تنها چند مولفه اجتماعی جزئی و همچنین راه‌های متفاوت برای ارتقای وسایل تغییر کرده است. حالت چندنفره آنلاین ممکن است برای بازیکنان تازه‌کار ترسناک باشد چون گیمرهای حرفه‌ای‌تری هم در بازی وجود دارند که در شروع بازی ممکن است کار را برای بقیه سخت کنند.

Grand Gangsters 3D

Grand Gangsters 3D

یکی دیگر از بازی های مشابه مافیا بازی جذاب و سه‌بعدی Grand Gangsters 3D است که بسیار شبیه به «سرقت بزرگ اتومبیل» هم هست. بازیکنان در یک جهان آزاد پرسه می‌زنند و ماشین می‌دزدند، آدم می‌کشند و مشاغل مختلفی دارند. این بازی سعی کرده موضوعات مختلف رقبا را کنار بگذارد و بیشتر روی سرقت اتومبیل تمرکز کند. این بازی بیش از حد ساده است و پیچیدگی و عمق زیادی ندارد، اما برای کسانی که به بازی سرقت خودرو مثل GTA و Gangster علاقه دارند، گزینه بسیار مناسبی است و برای وقت‌گذرانی عالی است.

Idle Mafia

Idle Mafia

بازی Idle Mafia یک بازی ایده‌آل برای طرفداران بازی‌های جنایی است. در ابتدا با هیچ شروع می‌کنید و کسب و کار خود را گسترش می‌دهید. کسب و کارها درآمدی به شما می‌دهند که می‌توانید از آن برای گسترش قلمرو خود استفاده کنید. راه‌های زیادی برای رشد وجود دارد، اما همه آن‌ها در نهایت شما را به یک نقطه می‌رسانند. این بازی مثل تمام گزینه‌های دیگر در فهرست بازی های مشابه مافیا مشکلاتی دارد، اما یکی از قوی‌ترین رقیب‌های بازی مافیا روی پلتفرم اندروید است. امیدواریم توسعه‌دهندگان روی بازی‌های رایگان مانور بیشتری بدهند و روی پایان بازی‌ها بیشتر کار کنند.

Mafia Den RPG

Mafia Den RPG

بازی Mafia Den RPG یکی از بازی های مشابه مافیا است که به نوعی الماس ما در این فهرست به حساب می‌آید. این بازی خیلی مشهور و محبوب و خیلی پیچیده نیست. با این حال، این بازی ما را شدیدا به یاد Mafia Wars می‌اندازد. این بازی یک شبیه‌ساز مبتنی بر متن است که در آن فعالیت‌های یک مجرم را مدیریت می‌کنید. بازیکن‌ها در این بازی می‌توانند مواد مخدر بفروشند و جرایم مختلفی را مرتکب شوند، در حالی که به طور همزمان روی املاک سرمایه‌گذاری می‌کنند. به علاوه، چت درون‌برنامه‌ای و مسابقات نفر به نفر هم وجود دارد. این بازی یک گزینه جذاب روی موبایل است که برای بازی کردن با آن به اتصال اینترنت نیاز دارید.

Mob Wars LCN: Underworld Mafia

Mob Wars LCN: Underworld Mafia

بازی Mob Wars داستان جالبی دارد. این بازی اولین بازی فیسبوک بود که به درآمد یک میلیون دلار رسید. بازی LCN (La Cosa Nostra) نسخه موبایل این بازی است و بعد از بازی قبلی که معرفی کردیم، رقیب اصلی بازی Mafia Wars است. در این بازی هم مثل دیگر بازی های مشابه مافیا در نقش یک فرد اوباش بازی می‌کنید که جرم و جنایت مرتکب می‌شود، درآمد کسب می‌کند و پیشرفت می‌کند تا به یکی از افراد مطرح در مافیا تبدیل شود. بازی هزاران دستاورد را در اختیار شما قرار می‌دهد، مولفه‌های اجتماعی دارد که می‌توانید دوستان خود را دعوت کنید و کارهای جذابی با هم انجام دهید. این بازی همان گزینه‌ای بود که بازی اصلی مافیا را زمین زد، پس قطعا بازی خوبی است.

Auto Gangsters

Auto Gangsters

بازی Auto Gangsters یکی دیگر از بازی های مشابه مافیا است که تجربه گیمینگ خوبی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این بازی هم مثل اکثر بازی های گانگستری است. بازیکنان مرتکب جرم می‌شوند، ماموریت‌های مختلف را به پایان می‌رسانند و سعی می‌کنند به پایان بازی برسند. این بازی هم بیشتر روی سرقت اتومبیل تمرکز دارد و البته که به اندازه بازی اصلی خوب نیست. اما همانطور که از اسم مقاله پیداست یکی از بازی های مشابه مافیا است و دلیلی ندارد حتما شبیه آن باشد. با این حال، این بازی با محتوایی که دارد، یکی از بازی‌های گانگستری است و برای اوقات فراغت بسیار جذاب است.

امیدواریم از بازی های مشابه مافیا خوشتان آمده باشد. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید