آیا می‌دانید می‌توانید برخی تنظیمات گوشی اندرویدی خود را تغییر دهید تا بازی‌ها نرم‌تر و روان‌تر اجرا شوند؟‌ برخی از این تغییرات به راحتی انجام می‌شوند و حتی برای اکثر موارد بهینه‌سازی گیمینگ در گوشی اندروید نیازی به روت (Root) کردن گوشی هم ندارید! در این مقاله با هم روش‌هایی را بررسی می‌کنیم که باعث تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی می‌شود.

معرفی روش‌های تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی

۱. نرخ تازه‌سازی صفحه‌نمایش را تغییر دهید

هر چه نرخ تازه‌سازی صفحه‌نمایش بیشتر باشد، انیمیشن بازی‌ها روان‌تر اجرا می‌شوند و تجربه بصری بهتری از بازی‌های خود خواهید داشت. بسیاری از گوشی‌های اندرویدی، از جمله مدل‌های پرچم‌دار و شاخص سامسونگ و وان‌پلاس به شما این امکان را می‌دهند تا نرخ تازه‌سازی صفحه‌نمایش را تغییر دهید. اگر این گزینه را روی بالاترین سطح تنظیم کنید، می‌توانید جلوه‌های بصری بازی‌های خود را بسیار بهتر کنید و تجربه اجرای یک بازی نرم و روان داشته باشید. برای تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی خود روش‌های زیر را اجرا کنید.

تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی - ۱

در گوشی‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند (همه گوشی‌ها از این ویژگی برخوردار نیستند)، می‌توانید با طی مراحل زیر نرخ تازه‌سازی نمایشگر را تغییر دهید.

۱. قسمت تنظیمات (Settings) گوشی را باز کنید و روی Display ضربه بزنید.

۲. در قسمت تنظیمات صفحه روی گزینه Advanced ضربه بزنید.

۳. روی Refresh rate ضربه بزنید.

۴. بالاترین نرخ تازه‌سازی نمایشگر را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید.

۲. از اینترنت پرسرعت استفاده کنید

. از اینترنت پرسرعت استفاده کنید

اگر با گوشی اندرویدی خود بازی‌های آنلاین انجام می‌دهید، سرعت اتصال اینترنت یکی از مهم‌ترین گزینه‌ها در عملکرد بازی شماست. برای تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی باید اینترنت پرسرعت داشته باشید، چون بازی‌های شما باید دائم داده‌ها را ارسال و دریافت کنند. اگر اتصال اینترنت شما ضعیف باشد انتقال داده بیشتر طول می‌کشد. در واقع بخواهیم رک باشیم، باید بگوییم بدترین تجربه گیمینگ را خواهید داشت.

بنابراین برای تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی باید مطمئن شوید اینترنت پرسرعت در اختیار دارید و بازی‌های آنلاین به نرمی و روانی بازی‌های آفلاین و بدون تاخیر اجرا شوند. هنگام بازی کردن از یک اینترنت پرسرعت و قابل اعتماد استفاده کنید. می‌توانید از هر نوع اتصالی که بالاترین سرعت را دارد استفاده کنید؛ اتصال Wi-Fi یا اینترنت سلولار سیم‌کارت، به خصوص اگر به 5G دسترسی داشته باشید و گوشی شما از این اتصال پرسرعت پشتیبانی کند.

۳. قابلیت Force 4x را فعال کنید

قابلیت Force 4x گزینه‌ای است که در برخی گوشی‌های اندرویدی وجود دارد و کیفیت بازی‌های شما را به میزان قابل توجهی بالا می‌برد. این ویژگی در اکثر گوشی‌ها غیرفعال است، چرا که باعث می‌شود باتری خیلی زود تخلیه شود. اگر خیلی نگران طول عمر باتری نیستید و می‌خواهید بهترین تجربه گیمینگ را داشته باشید، می‌توانید برای تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی ، این ویژگی را فعال کنید.

یادتان باشد تمام گوشی‌ها این ویژگی را ندارند. اگر گوشی شما این قابلیت را داشته باشد، مراحل زیر را طی کنید و ببینید می‌توانید آن را پیدا کنید یا نه!

۱. تنظیمات (Settings) گوشی را باز کنید، روی About phone ضربه بزنید و سپس چندین بار روی Build number ضربه بزنید تا گوشی وارد تنظیمات پیشرفته مخصوص توسعه‌دهندگان شود.

۲. بعد از اینکه پیام «You’re a developer» را دیدید، به منوی اصلی تنظیمات برگردید و روی System ضربه بزنید.

۳. روی گزینه Developers options ضربه بزنید.

۴. گزینه Force 4x MSAA را پیدا و آن را فعال کنید.

تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی - ۲

۴. فایل‌های اضافه را از گوشی خود پاک کنید

هرچه فایل‌ها و برنامه‌های اضافی و بیشتری روی گوشی اندرویدی شما وجود داشته باشد، گوشی شما کندتر می‌شود. اگر فایلی را در گوشی خود ذخیره کرده‌اید و دیگر قصد استفاده از آن را ندارید، برای تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی خود باید از شر این فایل‌ها و فولدرهای اضافی خلاص شوید. این کار عملکرد گیمینگ شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌توانید تجربه بهتری داشته باشید.

گوشی اندرویدی شما می‌تواند فایل‌های اضافی را از هر منبعی جمع‌آوری کند. باقی‌مانده و اضافات برنامه‌های نصب نشده، فایل‌های قدیمی و اسناد استفاده نشده همه می‌توانند بخشی از این فایل‌های ناخواسته باشند. در واقع می‌توانید در بسیاری از گوشی‌های اندروید از قابلیت‌های داخلی استفاده کنید تا فایل‌های بلااستفاده را پیدا کنید و با خیال راحت آن‌ها را از گوشی خود پاک کنید. در ادامه روش آن را توضیح دادیم:

۱. وارد قسمت تنظیمات (Settings) شوید و روی گزینه Storage ضربه بزنید.

۲. روی گزینه Free Up Space ضربه بزنید.

۳. آیتم‌هایی که دیگر نیاز ندارید انتخاب کنید و روی گزینه Free Up در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.

تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی - ۳

هم‌چنین می‌توانید از برنامه‌های شخص ثالث برای پاک کردن فایل‌های اضافی گوشی و تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی استفاده کنید.

۵. صدای Dolby Atmos را فعال کنید

صدای Dolby Atmos کیفیت صدای بازی‌های شما را بسیار بالا می‌برد. اگر گوشی اندرویدی شما از این ویژگی پشتیبانی می‌کند، می‌توانید آن را فعال کنید و از صدایی با کیفیت هنگام بازی کردن لذت ببرید و به تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی کمک کنید.

بیشتر گوشی‌های تولید سامسونگ این ویژگی را دارند و شما می‌توانید آن را در منوی تنظیمات فعال کنید. در ادامه به شما می‌گوییم چطور باید این کار را بکنید.

۱. تنظیمات (Settings) را باز کنید و سپس روی Sounds and vibration ضربه بزنید.

۲. در صفحه بعد روی Sound quality and effects ضربه بزنید.

۳. گزینه Dolby Atmos را فعال کنید.

۶. از یک اپلیکیشن ارتقای بازی استفاده کنید

با بیشتر شدن تعداد افرادی که روی گوشی‌های اندرویدی خود بازی می‌کنند، حالا برنامه‌هایی وجود دارند که برای بهینه‌سازی دستگاه‌های اندرویدی و تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی طراحی شده‌اند. این برنامه‌ها تقویت‌کننده بازی هستند و برای اطمینان از اینکه گوشی شما بتوانید بازی‌ها را به راحتی اجرا کند، گزینه‌های مختلفی را در گوشی تغییر می‌دهد، اعلان‌ها را خاموش می‌کند و تغییراتی را که لازم است اعمال می‌کند. با استفاده از این برنامه‌ها، نیازی نیست به صورت دستی چیزی را تغییر دهید، چرا که برنامه با یک ضربه هر کاری لازم باشد انجام می‌دهد.

تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی - ۵

۷. از اکسسوری‌های مخصوص بازی استفاده کنید

علاوه بر نرم‌افزار، می‌توانید برای تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی از سخت‌افزارها و اکسسوری‌های جذاب مخصوص بازی هم استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید یک کنترلر خارجی برای بازی کردن استفاده کنید. این کنترلر به شما کمک می‌کند تسلط بیشتری روی حرکات خود داشته باشید.

تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی - ۴

جمع‌بندی؛ بهترین تجربه را داشته باش

اگر گوشی اندرویدی شما اولین وسیله‌ای است که با آن بازی می‌کنید و اولویت شما برای یک دستگاه گیمینگ است، با روش‌هایی که در بالا گفتیم می‌توانید باعث تقویت عملکرد گیمینگ گوشی های اندرویدی شوید! چند تغییر کوچک در گوشی باعث بروز تغییرات بزرگی در تجربه گیمینگ شما می‌شود و می‌توانید بازی‌های مورد علاقه‌تان را در بهترین حالت اجرا کنید. اندروید بازی‌های زیادی دارد که می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید که حتی نیازی به اتصال اینترنت هم ندارند.

بیشتر بخوانید: ۲۰ مورد از بهترین بازی های آفلاین اندروید که تجربه آن‌ها واقعا لذت‌بخش است

فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی، عاشق فناوری و هر چیزی که تو این حوزه قرار می‌گیره. طرفدار دو آتیشه برند اپل و عاشق نوشتن درباره محصولات و تولیدات جدید در حوزه تکنولوژی. تولید محتوا و زبان انگلیسی دو تا از علایق زندگیشه و از این کار لذت می‌بره.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید