در ۷ روز گذشته شاهد اکران دو دنباله خیلی معروف بودیم و همان‌طور که انتظارش را داشتیم، قسمت دوم فیلم «مالفیسنت» توانست در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد؛ البته با فروشی که از جدیدترین اثر کمپانی دیزنی انتظار می‌رفت، فاصله زیادی داشت. در طرف دیگر، جدیدترین عنوان سونی یعنی قسمت دوم «سرزمین زامبی‌ها» خیلی بهتر از پیش‌بینی‌ها فروش داشت. «جوکر» هم که همچنان فروش خوبی را تجربه می‌کند و به زودی از مرز ۲۵۰ میلیون دلار در گیشه‌های آمریکا عبور خواهد کرد. با گیکیطور در بررسی جدول باکس آفیس هفته پنجم مهر همراه شوید.


با فروش ۳۶ میلیون دلاری در اولین هفته اکران، «مالفیسنت: سردسته اهریمنان» (Maleficent: Mistress of Evil) توانست صدر جدول باکس آفیس هفته پنجم مهر را در دست بگیرد. البته این رقم فاصله زیادی تا پیش‌بینی استودیوی دیزنی دارد. قسمت اول این فیلم که در سال ۲۰۱۴ میلادی اکران شد، توانست ۶۹٫۴ میلیون دلار فروش در هفته اول اکرانش داشته باشد که تقریبا دو برابر قسمت دومش است. البته همین افراد کمی که برای تماشای فیلم به سینما رفته بودند، رضایت کاملی از آن داشتند؛ چراکه تماشاگران «مالفیسنت: سردسته اهریمنان» در وب‌سایت CinemaScore امتیاز A را به آن داده‌اند. حتی امتیاز «تماشاگران» هم در وب‌سایت RottenTomatoes تا به این لحظه ۹۶ درصد است. بد نیست بدانید که بیش از نیمی از تماشاگران این فیلم را خانم‌ها تشکیل داده‌اند و این در حالی است که تعداد تماشاگرهای خانم قسمت اول «مالفیسنت» بیش از ۶۰ بوده است.

در سینماهای بین‌المللی، «مالفیسنت: سردسته اهریمنان» در بیشتر کشورهای جهان اکران شد و توانست ۱۱۷ میلیون دلار از آن‌ها درآمد داشته باشد. بیشترین سهم از فروش بین‌المللی این فیلم به کشورهای چین، روسیه، مکزیک، اندونزی و ایتالیا مربوط است. در کل، فروش جهانی این فیلم در پایان هفته اول اکرانش، ۱۵۳ میلیون دلار بوده است.

در رتبه دوم باکس آفیس هفته پنجم مهر ، «جوکر» (Joker) قرار دارد که در مقایسه با هفته گذشته، ۴۸ درصد افت فروش را تجربه کرده است. این هفته جوکر توانست ۲۹٫۲ میلیون دلار فروش داشته باشد تا کل فروشش در گیشه‌های آمریکا به ۲۴۷ میلیون دلار برسد.

در سینماهای بین‌المللی هم، «جوکر» ۷۷٫۸ میلیون دلار دیگر فروش داشت تا جمع فروش بین‌المللی آن به ۴۹۰ میلیون دلار برسد و کل فروش جهانی آن هم معادل ۷۳۷٫۵ میلیون شود.

اما جدیدترین اثر سونی یعنی فیلم مورد انتظار «سرزمین زامبی‌ها: شلیک نهایی» (Zombieland: Double Tap) توانست با فروشی کاملا فراتر از پیش‌بینی‌های استودیوی سازنده، اولین هفته اکرانش با ۲۶٫۷ میلیون دلار به‌پایان برساند. این در حالی است که قسمت اول «سرزمین زامبی‌ها» که تقریبا ۱۰ سال پیش اکران شده بود، در هفته اول اکرانش ۲۴٫۷ میلیون دلار فروش داشت. با توجه به اینکه بیش از ۱۰ سال بین اکران این دو قسمت فاصله افتاده است، نمی‌توانیم دقیقا بگوییم که کدام‌یک فروش بهتری داشته‌اند. در وب‌سایت CinemaScore، تماشاگران افتتاحیه فیلم که ۵۷ درصدشان هم آقایان بوده‌اند، امتیاز +B را به «سرزمین زامبی‌ها ۲» داده‌اند.

در خارج از آب‌های آمریکا، قسمت دوم «سرزمین زامبی‌ها» توانست ۵ میلیون دلار در ۱۷ کشور فروش داشته باشد. در نظر داشته باشید که این فیلم، دو هفته پیش هم به‌صورت محدود اکران شده بود و ۳۰۰ هزار دلار فروش داشت؛ بنابراین کل فروش بین‌المللی آن تا به این لحظه ۵٫۳ میلیون دلار است. در خارج از آمریکا، بیشترین استقبال از این فیلم در کشور انگلستان بوده که ۱٫۷ میلیون دلار از فروش بین‌المللی این فیلم هم در همین کشور بوده است.

چهارمین رتبه باکس آفیس هفته پنجم مهر هم در اختیار انیمیشن «خانواده آدامز» (The Addams Family) قرار دارد که دومین هفته اکرانش را تجربه کرد و توانست ۱۶٫۰۵ میلیون دلار در گیشه‌های آمریکا فروش داشته باشد. با این رقم، کل فروش این انیمیشن در آمریکا به ۵۶٫۸ میلیون دلار می‌رسد.

رتبه پنجم باکس آفیس هفته پنجم مهر و جمع‌بندی این هفته را با «مرد ماه جوزا» (Gemini Man) قرار دارد. این فیلم در دومین هفته اکرانش با کاهش شدید ۵۹ درصدی در فروش مواجه شد و فقط ۸٫۵ میلیون دلار فروش داشت. این رقم، کل فروش این فیلم را در آمریکا به ۳۶٫۵ میلیون دلار می‌رساند.

اما در سینماهای بین‌المللی اوضاع کمی بهتر است و این فیلم در هفته گذشته ۳۳٫۴ میلیون دلار فروش داشت که ۲۱ میلیون دلار از آن مربوط به کشور چین است. فروش خیلی خوب «مرد ماه جوزا» در کشور چین، جمع فروش بین‌المللی این فیلم را به ۸۲٫۲ میلیون دلار می‌رساند. همه این اعداد را کنار هم قرار دهید به رقم ۱۱۸٫۷ میلیون دلار می‌رسید که کل فروش این فیلم را در جهان تا به این لحظه نشان می‌دهد.

بد نیست بدانید که عملکرد فوق‌العاده فیلم «انگل» (Parasite) این هفته هم ادامه دارد. بااینکه این فیلم فقط در ۳۳ سینما پخش می‌شود، در هفته گذشته ۱٫۲ میلیون دلار در آمریکا فروش داشت که کل فروش این فیلم را فقط پس از ۱۰ روز به ۱٫۸ میلیون دلار می‌رساند.

اما هفته آینده فیلم هیجان‌انگیز Black and Blue اکران گسترده‌اش را در ۲۰۰۰ سینمای آمریکا آغاز می‌کند و فیلم ترسناک Countdown با محوریت جشن هالووین هم در ۲۶۰۰ سینما اکران خواهد شد. درنهایت، استودیوی 101 Studios فیلم The Current War: Director’s Cut را در تعداد نامشخصی سینما اکران می‌کند.

شما می‌توانید جدول پنج فیلم اول باکس آفیس هر هفته را در صفحه باکس آفیس گیکیطور مشاهده کنید. این جدول هر دوشنبه به‌روزرسانی می‌شود.


ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید