تقریبا پس از عرضه Marvel’s Spider-Man همه این نکته را می‌دانستند که سونی و اینسامنیاک گیمز از ساخت دنباله‌ی چنین اثر موفقی چشم‌پوشی نخواهند کرد. پس از پیوستن استودیو خوشنام اینسامنیاک گیمز به استودیو‌های جهانی سونی، این گمان تقریباً به یقین تبدیل شد. اکنون شکی وجود ندارد که حداقل یکی از پروژه‌هایی که استودیو اینسامنیاک بر روی آن کار می‌کند، Marvel’s Spider-Man 2 است.

این بازی ابرقهرمان محبوب مارول که کمتر از ۱۸ ماه پیش منتشر شد، در حال حاضر یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های PS4 بوده است و حتی رکورد سریع‌ترین فروش میان انحصاری‌های تاریخ سونی را از آن خودش کرد. به همین خاطر، ساخت دنباله‌ی آن کاملاً قابل‌پیش‌بینی بود.

در آخرین قسمت برنامه Kinda Funny Gamescast، مجری برنامه ایمران خان اعلام کرد که اطلاعاتی را درباره‌ی دنباله‌ی Marvel’s Spider-Man می‌داند. خان که در گذشته یکی از دبیران ارشد مجله‌ی گیم‌اینفورمر بوده است، باور دارد که بازی در نزدیکی کریستمس ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. او همچنان گفت که بعضی از نکات و جزییات مخفی پروژه را می‌داند و به همین خاطر که آگاهی زیادی از آن دارد، نمی‌تواند زیاد درباره‌اش سخن بگوید. با این حال، براساس گفته‌ی و حدس او، Marvel’s Spider-Man 2 زودتر از چیزی که فکر می‌کنیم، در دسترس خواهد بود.

Marvel’s Spider-Man 2

او در ادامه بیان کرد که تمایل سونی به نمایش و اعلام کردن بهبودهای Marvel’s Spider-Man بر روی سخت‌افزار پلی‌استیشن 5، یکی از دلایلی است که می‌تواند دیدن دنباله‌ی بازی را در یک یا دو سال اول عرضه کنسول توجیه کند. سونی در اوایل سال با نشان دادن بخشی از Marvel’s Spider-Man مقایسه‌ی کوتاهی از زمان بارگذاری بازی در PS4 و PS5 انجام داد. در این مقایسه عملکرد بسیار سریع و فوق‌العاده کنسول نسل آینده سونی مشهود بود. لودینگی که با PS4 تا ۸ ثانیه طول‌ می‌کشید، در کنسول پلی‌استیشن 5 به واسطه‌ی استفاده از هارد SSD فقط ۰٫۸ ثانیه بود.

هرچند به نظر می‌رسد اطلاعات ایمران خان قوی و معتبر باشد اما فراموش نکنید که نمی‌توان کاملاً به این اطلاعات تکیه کرد؛ زیرا در گذشته به ما ثابت شده است که ممکن است شرایط تولید و توسعه یک بازی با چالش‌های غیرمنتظره‌ای رو به رو شود و همه چیز طبق برنامه‌های پیشین استودیوها پیش نرود. با این حال، با اطلاعات فعلی که در دسترس است، می‌توانیم امید داشته باشیم که نهایتاً تا دو سال ابتدایی عرضه‌ی کنسول PS5، شاهد بازی Marvel’s Spider-Man 2 باشیم. اثری که می‌تواند اینبار حتی بهتر از گذشته و نسخه‌ی پیشین عمل کند و دنباله‌ای برای موفقیت و جولان مرد عنکبوتی بر روی کنسول‌‌های سونی باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید