در حالی که فقط چند روز تا نود و دومین مراسم اسکار در بامداد 21 بهمن ماه باقی مانده‌ است، تصمیم گرفتیم تا با بررسی دقیق شرایط، برندگان احتمالی این رویداد را پیش‌بینی کنیم. با سایت گیکیطور و پیش بینی برندگان اسکار 2020 در ادامه‌ی مطلب همراه باشید.

همیشه باید در مواجه با جشنواره‌ها و رویدادهای مختلف یک واقعیت را در نظر گرفت. درست است که هیچ‌گاه نمی‌شود پیش‌بینی دقیقی از برندگان مراسم و جشنواره‌های مختلف سرتاسر دنیا انجام داد اما با اندکی تأمل در عملکرد فیلم‌های مختلف به خصوص با نگاه به سیاست‌های کلی آن جشنواره یا مراسم خاص، می‌توان به حدس و گمان‌های بهتری تکیه کرد. اسکار هم طبیعتاً از این قائده مستثنا نیست. با نگاه به عملکرد کیفی فیلم‌ها، موفقیت‌هایشان در رویدادها و جشنواره‌های دیگر و در نهایت با نگاه به سیاست‌ها و چشم‌اندازهای کلی اسکار در طی این سال‌ها، می‌توان کمی در مورد برندگان این مراسم گمانه‌زنی کرد. به‌خصوص امسال که بسیاری از جشنواره‌ها نسبت به آثار یا اشخاص با رویکرد مشابهی عمل کردند و در بخش‌هایی برندگان یکسانی داشتند. حال در این مقاله سعی داشتیم تا به پیش بینی برندگان اسکار 2020 بپردازیم و ببینیم چه فیلم‌ها و چه اشخاصی در بخش‌های اصلی و مهم‌تر شانس کسب جایزه را دارند. البته باید این نکته را بگوییم که لزوماً قرار نیست پیش‌بینی برندگان جوایز اسکار در همه‌ی بخش‌ها درست از آب در بیاید و ممکن است در بخش‌هایی نظر آکادمی اسکار فرق داشته باشد و ما را سورپرایز کند.

لازم است این را هم بگوییم که پیش‌بینی برندگان جوایز اسکار که در زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید، نظر سایت گیکیطور در مورد بهترین‌های امسال نیست و بلکه صرفاً پیش‌بینی از برندگان اسکار است.

1917

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین فیلم

نامزدها:

Ford v Ferrari – «فورد در برابر فراری»

The Irishman – «مرد ایرلندی»

Jojo Rabbit – «خرگوش جوجو»

Joker – «جوکر»

Little Women – «زنان کوچک»

Marriage Story – «داستان ازدواج»

1917

Once Upon a Time … in Hollywood – «روزی روزگاری در هالیوود»

Parasite – «انگل»

برنده‌ی احتمالی: 1917

در چند سال اخیر در صنعت سینما، سال 2019 شاید یکی از بهترین سال‌ها بوده است که در آن شاهد چند فیلم بسیار خوب بوده‌ایم. فیلم‌هایی که هر کدامشان ارزش‌های خاص خودشان را دارند و البته برخی از فیلم‌های ممتاز مثل Uncut Gems و Lighthouse هم وجود دارند که به لیست‌ نامزدها راه پیدا نکرده‌اند و با کم لطفی مواجه شده‌اند! شاید اگر نظر من را بپرسید، به شخصه «مرد ایرلندی» اسکورسیزی را یکی از شایسته‌ترین انتخاب‌ها می‌دانم، اما با توجه به اینکه در مراسم معتبر دیگر در بخش بهترین فیلم به «مرد ایرلندی» توجه زیادی نشد و علاوه بر این، نت‌فلیکسی که داورها و بسیاری از منتقدین دل خوشی از آن ندارند، پشت این فیلم است، می‌توان گفت که اثر جدید اسکورسیزی برای دریافت جایزه بهترین فیلم در اسکار شانس چندان زیادی ندارد.

همانطور که در مقدمه هم گفته شد، انتخاب‌های رویدادها و جشنواره‌ی مهم دیگر تا حد زیادی و به‌خصوص در بخش‌های اصلی شباهت‌های زیادی به هم داشته است و از آنجا که تعداد زیادی از هیئت داوران هم مشابه هستند، به‌نظر می‌رسد که فیلم تحسین‌شده‌ی جنگی «1917» که توسط سم مندس کارگردانی شده، اصلی‌ترین شانس برای کسب جایزه‌ی بهترین فیلم را در اسکار امسال دارد. سم مندس در فیلم «1917» با روایت گیرای سینمایی خود از جنگ جهانی اول همه را شگفت‌زده کرد. فیلم سعی کرده با تکنیک خود مخاطب را جذب درام فیلم کند. کسب جایزه‌ی مراسمی همچون گلدن گلوب و بفتا و جوایز معتبر دیگر، شانس 1917 را برای کسب این جایزه بیش‌تر از باقی نامزدها کرده است و ما هم حدس می‌زنیم که این فیلم برنده‌ی جایزه‌ی امسال شود.

البته، اسکار در این چند سال اخیر گاهی ما را سورپرایز کرده است و امسال هم فیلمی وجود دارد که می‌تواند با آن بسیاری را سورپرایز کند. فیلم «انگل» کارگردان کره‌ای یعنی بونگ جون هو یکی از فیلم‌های تحسین‌شده‌ از سوی منتقدین است که برای دریافت این جایزه می‌‌تواند شانس‌هایی داشته باشد و برخی هم به انتخاب آن دل بسته‌اند. انتخاب این فیلم می‌تواند یک غافل‌گیری خاص و جالب لقب بگیرد.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین کارگردان

نامزدها:

بونگ جون هو – برای فیلم «انگل»

سم مندس – برای فیلم «1917»

تاد فیلیپس – برای فیلم «جوکر»

مارتین اسکورسیزی – برای فیلم «مرد ایرلندی»

کوئنتین تارانتینو – برای فیلم «روزی روزگاری در هالیوود»

برنده احتمالی: سم مندس

تقریباً برای بخش کارگردانی هم وضعیتی مشابه بخش بهترین فیلم داریم. اگر بخواهیم با نگاه به رویدادهای قبلی و احتمالاتی که از آن‌ها استنباط می‌شود، به برنده‌ی این بخش نگاه کنیم، باید بگوییم که سم مندس برای فیلم «1917» شانس بیش‌تری دارد و ما احتمال می‌دهیم که او جایزه‌ی این بخش را از آن خود کند. البته، تارانتینو هم در گلدن گلوب بهترین کارگردانی بهترین فیلم کمدی موزیکال را دریافت کرد. با این حال، شانس 1917 بیش‌تر است.

اگر نظر ما را بخواهید، مارتین اسکورسیزی برای فیلم مرد ایرلندی و حتی بونگ جون هو برای فیلم «انگل» شاید گزینه‌های شایسته‌تری در رقابت امسال باشند. اگر اسکار بخواهد ما را شگفت‌زده کند و برای کار ارزشمند این کارگردانان ارزش قائل شود می‌تواند جایزه را به یکی از این دو هم بدهد. البته، یک حالت دیگر هم وجود دارد که اسکورسیزی یا بونگ جون هو بتوانند جایزه را دریافت کنند و آن هم این است که اسکار با معیار خودش بخواهد برخی جوایز را تقسیم کند و بهترین فیلم را به 1917 بدهد و بهترین کارگردانی را به شخص دیگر. هرچند تقسیم جوایز با برنامه‌ی قبلی و از پیش تعیین شده اصلاً کار جالبی نیست و از آن سو، کاری که مندس در 1917 انجام داده، بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها:

آنتونیو باندراس – برای فیلم «درد و شکوه»

لئوناردو دیکاپریو – برای فیلم «روزی روزگاری در هالیوود»

آدام درایور – برای فیلم «داستان ازدواج»

واکین فینیکس – برای فیلم «جوکر»

جاناتان پرایس – برای فیلم دو پاپ

برنده احتمالی: واکین فینیکس

امسال در بخش بهترین بازیگران نقش اول مرد، شاهد نقش‌آفرینی‌های بسیار فوق‌العاده‌ای بودیم که هر کدام ارزشمند هستند و می‌توانند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند. حتی بازی خوب و غیرمنتظره آدام سندلر در فیلم Uncut Gems هم احتمالاً به دلایل غیرسینمایی نادیده گرفته شده است. با این حال، علیرغم اینکه هر کدام از بازیگران نقش‌های ماندگاری خلق کرده‌اند، کاری که واکین فینیکس در جوکر کرد، چیز دیگری بود. نقش‌آفرینی خارق‌العاده و به‌یادماندنی واکین فینیکس رسماً فیلم جوکر را رو به جلو حرکت داد و او در فیلم بار اصلی را بر دوش می‌کشید. شاید اگر بازی فینیکس نبود، فیلم جوکر به اندازه‌ی امروز موفق و ارزشمند از آب در نمی‌آمد. البته، نمی‌خواهیم بگوییم همه‌ی بار فیلم بر عهده‌ی اوست اما شاید مهم‌ترین قسمتش را او بر دوش حمل کرده است. در ضمن نباید فراموش کرد که ما در گذشته و در فیلم تحسین‌برانگیز «بتمن شوالیه تاریکی» جوکر را با بازی ماندگار هیث لجر دیده بودیم. بازی‌ای که در ذهن همه‌ی علاقه‌مندان ثبت شده و بسیاری هم جوکر را با او می‌شناختند. این خود سختی مضاعفی برای فینیکس ایجاد می‌کند که این جوکر جدید را که کاملاً هم شخصیتش متفاوت و غیرقابل مقایسه با جوکرهای قبلی است، به‌گونه‌ای بازی کند که بتواند بر سایه‌ی سنگین نقش‌آفرینی هیث لجر غلبه کند. شاید واکین فینیکس در کارنامه‌ بازیگری‌اش کارهای شگفت‌انگیزتر و بهتری (مثل فیلم The Master) هم داشته اما او در این فیلم هم همه را انگشت به دهان گذاشت. اگر نگوییم او بهترین جوکر سینما بوده، می‌توانیم بگوییم که عقب‌تر از جوکر هیث لجر نبوده است.

هم شایستگی واکین فینیکس برای این نقش و هم نگاه به تمام جوایز مهمی که در رویدادهای پیشین امسال کسب کرده، می‌توان با خیال‌ راحت گفت که او لیاقت کسب این جایزه را دارد و به‌نظر ‌می‌رسد اکادمی اسکار هم خلاف این عمل نخواهد کرد. غیر از اینکه بخواهد ما را سورپرایز کند. البته، آنتونیو باندراس هم شانس دارد ولی به‌نظر نمی‌رسد که او امسال بتواند فینیکس را شکست دهد.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها:

سینتیا ارویو – برای فیلم «هریت»

اسکارلت جوهانسون – برای فیلم «داستان ازدواج»

سورشا رونان – برای فیلم «زنان کوچک»

شارلیز ترون – برای فیلم «بامب‌شل»

رنی زلوگر – برای فیلم «جودی»

برنده احتمالی: رنی زلوگر

در این بخش هم سال خوبی را سپری کردیم و چند نقش‌آفرینی قوی را شاهد بودیم. اسکارلت جوهانسون در فیلم «داستان ازدواج» بازی درخشان و خوبی از خود نشان داد و از آن سمت سورشا رونان در سن 25 سالگی در فیلم «زنان کوچک» دوباره توانایی و استعداد بالای خود در بازیگری را به رخ کشید. او شاید امسال جایزه را نبرد اما این امید را داده که بتواند سال‌های آینده جایزه اسکار را در دستان خود بگیرد. با این وجود، جایزه‌ی امسال را می‌توانیم به نام رنی زلوگر بخوانیم. زلوگر امسال در فیلم «جودی» نقش یکی از بهترین بازیگرهای زن تاریخ سینما یعنی جودی گارلند را ایفا کرده است و توانسته با بازی فوق‌العاده خود همه را مجذوب این نقش کند. او امسال جایزه بفتا، گلدن گلوب و همین‌طور جایزه انجمن بازیگران را دریافت کرده است و می‌توان گفت احتمال راحتی است که بگوییم او بیش‌ترین شانس را برای دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن دارد.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها:

تام هنکس – برای فیلم «روزی زیبا در محله»

آنتونی هاپکینز – برای فیلم «دو پاپ»

آل پاچینو – برای فیلم «مرد ایرلندی»

جو پشی – برای فیلم «مرد ایرلندی»

برد پیت – برای فیلم «روزی روزگاری در هالیوود»

برنده احتمالی: برد پیت

فقط نگاه کوتاهی به بازیگران این بخش بیاندازید تا ببینید امسال چه بازیگران بزرگی شانس دریافت این جایزه را دارند. به جز برد پیت، هر چهار نامزد دیگر همگی قبلاً جایزه اسکار را به خانه برده‌اند. امسال ناخواسته لیست بازیگران بهترین نقش مکمل مرد به‌گونه‌ای شده که انگار شاهد بخش بهترین‌ دستاورد یک عمر فعالیت هنری هستیم و از میان این لیست تنها کسی که به این جایزه نرسیده و البته امسال شایستگی‌ دریافتش را هم دارد، برد پیت است. البته، امسال آل‌پاچینو و چو پشی هم نظر بسیاری را به خود جلب کرده‌اند و از دیگر شانس‌های اصلی دریافت جایزه هستند اما افرادی که نظرشان برای فیلم مرد ایرلندی است، بین انتخاب این دو کمی مردد هستند و همین قضیه ممکن است باعث تقسیم رای‌ها برای این دو بازیگر با تجربه و بزرگ شود. از آن سو، بازی برد پیت در «روزی روزگاری در هالیوود» بسیار درخشان بود و از آنجا که او جوایز رویدادها و جشنواره‌های مهم دیگر را هم برای این بخش کسب کرده است، شانس برد پیت از دیگران بیش‌تر است و بعید است شاهد انتخاب دیگری باشیم. شاید برد پیت امسال در فیلم Ad Astra که نقش اصلی را بازی می‌کرد، نقش‌آفرینی بهتری داشته اما این باعث نمی‌شود که بازی درخشان و بسیار خوب او در فیلم تارانتینو را فراموش کنیم.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین نقش مکمل زن:

نامزدها:

لورا درن – برای فیلم «داستان ازدواج»

اسکارلت جوهانسون- برای فیلم «خرگوش جوجو»

فلورانس پو – برای فیلم «زنان کوچک»

کتی بیتس – برای فیلم «ریچارد جول»

مارگو رابی – برای فیلم «بامب‌شل»

برنده احتمالی: لورا درن

برخلاف نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد که همگی به‌جز یک نفر قبلاً جایزه‌ی اسکار را دریافت کرده بودند، در میان نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن، فقط یک نفر این جایزه را در گذشته دریافت کرده است. در بین این ۵ بازیگر، فقط کتی بیتس در گذشته توانسته این جایزه را دریافت کند. حدس زدن بازیگر برنده‌ی این بخش به آسانی حدس زدن برندگان سه بخش قبلی نیست اما با توجه به ایفای نقش بسیار خوب و قدرتمند لورا درن در فیلم «داستان ازدواج» احتمالاً بتوانیم بگوییم که شانس او برای کسب جایزه بیش‌تر از بقیه است. او با توانایی بالای خود توانست نقش خود در این فیلم را به‌درستی به‌تصویر بکشد و به‌نظر می‌رسد که بالاخره وقت آن رسیده که جایزه‌ی آکادمی اسکار را به خانه ببرد. هرچند، احتمال دیگری هم وجود دارد که بازی خوب و قابل تقدیر اسکارلت جوهانسون در فیلم Jojo Rabbit دیده شود و او موفق به دریافت جایزه شود اما قطعاً شانس لورا درن برای امسال بیش‌‌تر است.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

نامزدها:

«داستان ازدواج»

«روزی روزگاری در هالیوود»

«انگل»

«چاقوکشی»

1917

برنده احتمالی: روزی روزگاری در هالیوود

حدس زدن برای این بخش کار ساده‌ای نیست و گمانه‌زنی میان چند اثر می‌تواند دشوار باشد. شاید فیلمنامه بونگ جون هو کره‌ای در فیلم «انگل» یا فیلمنامه‌ی درخشان نوآ بامباک برای فیلم «داستان ازدواج» گزینه‌های سزاوارتر و بهتری باشند که لیاقت دریافت جایزه‌ی امسال را دارند اما به‌دلایلی شاید احتمال کسب جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی اورجینال برای فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» بیش‌تر از سایر گزینه‌ها باشد. آکادمی اسکار و هالیوود قبلاً نشان داده‌اند که برای فیلم‌هایی که دربا‌ره‌ی خود هالیوود باشند ارزش خاصی قائل هستند و از آن جا که «روزی روزگاری در هالیوود» تقریباً شانس خودش را برای دریافت جایزه‌ی بهترین فیلم از دست داده، این احتمال وجود دارد که تارانتینو که در گذشته دو بار جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ را دریافت کرده، اکنون برای سومین بار این جایزه را برنده شود. البته، فیلم انگل مدتی پیش جایزه‌ی بهترین فیلمنامه در انجمن نویسندگان را دریافت کرد اما همان‌طور که گفتیم، به علت علاقه‌ی خاص هالیوود به فیلم‌هایی این چنینی، شانس «روزی روزگاری در هالیوود» در مراسم اسکار بیش‌تر است.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین فیلمنامه اقتباسی

نامزدها:

«مرد ایرلندی»

«جوکر»

«زنان کوچک»

«دو پاپ»

«خرگوش جوجو»

برنده احتمالی: خرگوش جوجو

احتمالاً یکی از سخت‌ترین پیش‌بینی‌ها برای بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی است. هر سه فیلم «مرد ایرلندی»، «زنان کوچک» و «خرگوش جوجو» برای دریافت این جایزه شانس دارند. مشخص نیست که آکادمی اسکار قصد دارد چه رویکردی را در مقابل نت‌فلیکس و فیلم «مرد ایرلندی» بگیرد اما اگر در بخش‌های دیگر جایزه‌ای نصیب «مرد ایرلندی» نشود، این احتمال وجود دارد که جایزه‌ی بهترین فیلمنامه را به فیلم تحسین‌برانگیز اسکورسیزی بدهند. در میان دو اثر دیگر، «زنان کوچک» اقتباسی موفق از رمان تحسین‌شده و کلاسیک «زنان کوچک» است که با توجه به این که این فیلم در بخش کارگردانی حتی نامزد هم نشده است، ممکن است در دیگر بخش‌ها به فیلم توجه شود و گرتا گرویگ بتواند این جایزه را دریافت کند. با این حال، اثری که ما حدس می‌زنیم جایزه را دریافت کند، فیلم موفق «خرگوش جوجو» است که توانسته جایزه انجمن نویسندگان و همینطور جایزه بفتا را تا به این لحظه تصاحب کند. همین قضیه، شانس تایکا وایتیتی را برای دریافت جایزه‌ی اسکار در این بخش بالاتر برده است.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین فیلمبرداری

نامزدها:

رابرت ریچاردسون – برای فیلم روزی روزگاری در هالیوود

جارین بلانشکه – برای فیلم The Lighthouse «فانوس دریایی»

راجر دیکنز – برای فیلم «1917»

لارنس شر – برای فیلم «جوکر»

رودریگو پریتو – برای فیلم «مرد ایرلندی»

برنده احتمالی: 1917

بهترین فیلمنامه هم یکی از مهم‌ترین بخش‌های امسال است که سه فیلم شانس بیش‌تری برای کسب جایزه دارند. مانند بسیاری از بخش‌های دیگر، «مرد ایرلندی» در فیلمبرداری هم شانس کسب جایزه را دارد. از آن طرف، فیلم «فانوس دریایی» هم که کمی در اسکار به آن کم‌لطفی شده، در این بخش نامزد شده است. یکی از بارزترین نکات «فانوس دریایی» فیلمبرداری هوشمندانه و برجسته آن است که می‌تواند برای این فیلم در این بخش شانسی به ارمغان بیاورد. با این حال، به‌نظر می‌رسد که برنده‌ی بزرگ امسال فیلم «1917» باشد. فیلم «1917» با فیلم‌برداری خاص و فوق‌العاده‌اش که ما را در جنگ جهانی اول غرق می‌کند بیش‌ترین شانس را برای دریافت این جایزه دارد. بسیاری حتی فیلمبرداری این فیلم را همچون یک بازی ویدیویی قلمداد کرده‌اند که به نوع خود جالب توجه و البته عجیب است.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین موسیقی متن

نامزدها:

هیلدور گودنادوتیر – برای فیلم جوکر

الکساندر دسپلا – برای فیلم زنان کوچک

رندی نیومن – برای فیلم داستان ازدواج

توماس نیومن – برای فیلم 1917

جان ویلیامز – برای فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر

برنده احتمالی: هیلدور گودنادوتیر – برای فیلم جوکر

بخش بهترین موسیقی متن امسال هم شاهد نامزدهایی است که هر کدام لایق قدردانی هستند. از جان ویلیامز افسانه‌ای گرفته که حضورش در میان نامزدهای بهترین موسیقی متن در مراسم اسکار دست‌نیافتنی است تا هیلدور گودنادوتیر جوان که امسال برای اولین بار در میان نامزدهای اسکار حضور یافته است. حتی آن عده که از فیلم جوکر خوششان هم نیامد، غالبا نتوانستند در مورد بازی واکین فینیکس و پس از آن موسیقی‌های فیلم نظر منفی بدهند. موسیقی هیلدور گودنادوتیر در بخش‌های مهم فیلم توانسته بود با جوکر و حس او به‌خوبی همراه شود و بر تاثیرگذاری صحنه بیفزاید. از آنجا که جایزه‌ی گلدن گلوب را هم دریافت کرده، می‌توانیم حدس بزنیم او امسال بتواند در اولین حضورش به‌عنوان نامزد جایزه‌ی اسکار، این جایزه مهم را دریافت کند.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان

نامزدها:

«کورپس کریستی» – (لهستان)

«سرزمین عسل» – (مقدونیه شمالی)

«بینوایان» – (فرانسه)

«درد و شکوه» – (اسپانیا)

«اَنگل» – (کره جنوبی)

برنده احتمالی: اَنگل

شاید یکی از راحت‌ترین حدس‌هایی که برای اسکار امسال بتوانیم بزنیم، برنده شدن فیلم «انگل» ساخته‌ی بونگ جون هو است. فیلمی که نه‌تنها در این بخش شانس اصلی است بلکه در بسیاری از بخش‌های مهم دیگر به‌ویژه بخش بهترین فیلم از شانس‌های بزرگ امسال است که می‌تواند بعد از سال‌ها در اسکار یک سورپرایز خاص را برای طرفداران سینما به ارمغان بیاورد. انگل، هم در جشنواره کن برنده بهترین فیلم شده و هم در بسیاری از رویدادهای دیگر خوش درخشیده است و با خیال آسوده می‌توانیم بگوییم که حداقل این یک جایزه را می‌تواند در مراسم اسکار بگیرد. البته، فیلم «درد و شکوه» هم اثری شایسته توجه است اما در مراسم اسکار در مقابل «انگل» به‌مراتب شانس کمتری دارد.

پیش بینی برندگان اسکار 2020 ؛ بهترین انیمیشن بلند

نامزدها:

How to Train Your Dragon: The Hidden World «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان»

I Lost My Body «بدنم را گم کردم»

Klaus «کلاوس»

Missing Link «حلقه گمشده»

Toy Story 4 «داستان اسباب بازی 4»

برنده احتمالی: داستان اسباب بازی 4

اولین نکته‌ی جالب توجه در مورد اسکار امسال این است که انیمیشن پرآوازه‌ی دیزنی یعنی فروزن 2 به لیست نامزدهای نهایی بهترین انیمیشن بلند راه نیافته است. اما در میان انیمیشن‌هایی که به لیست نهایی راه یافته‌اند، عادت کرده‌ایم که وقتی یک انیمیشن پیکسار در میان نامزدها باشد، نگاه ویژه‌ای به آن بیندازیم. آن هم وقتی که آن انیمیشن دنباله‌ی یکی از بهترین سری انیمیشن‌های تاریخ این صنعت باشد. به‌نظر می‌رسد که «داستان اسباب بازی 4» همه‌ی آن چیزی را دارد که شایسته‌ی دریافت جایزه‌ی بهترین انیمیشن بلند امسال باشد و ما فکر می‌کنیم که پیکسار امسال هم این جایزه را دریافت کند. البته، امسال خیلی هم کار پیکسار راحت نیست. انیمیشن Missing Link «حلقه گمشده» ساخته‌ی تراویس نایت که در گذشته انیمیشن ارزشمند «کوبو و دو تار» را خلق کرده بود، امسال در گلدن گلوب برنده شد و انیمیشن «کلاوس» هم موفق شد تا جایزه‌ی بفتا را دریافت کند. بنابراین این دو فیلم هم از شانس‌های دریافت جایزه آکادمی اسکار هستند اما ما همچنان بیش‌ترین شانس را به چهارمین قسمت داستان اسباب بازی می‌دهیم.

نظر شما چیست؟ گزینه‌های پیش بینی برندگان اسکار 2020 از نظر شما کدام فیلم‌ها و بازیگران هستند؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید