چند ماه پیش تصاویری از رندرهای کیت توسعه پلی استیشن 5 منتشر شده بود. تصاویری که نشان می‌داد کیت توسعه PS5 ظاهری بسیار متفاوت با کیت توسعه کنسول‌های دیگر دارد. امروز تصویر واقعی پلی استیشن 5 منتشر شد؛ درواقع، این تصویر واقعی پلی استیشن 5 مربوط به کیت توسعه آن می‌شود. این تصویر نشان می‌دهد که کیت توسعه کنسول جدید سونی شبیه به تصاویر رندرهایی است که چند ماه پیش منتشر شده بودند.

تصویر واقعی پلی استیشن 5 اطلاعات بیشتری از کیت توسعه این کنسول منتشر می‌کند. روی کیت توسعه این کنسول ۶ پورت USB دیده می‌شود. همچنین دکمه‌هایی مانند روشن/آماده‌به‌کار، راه‌اندازی مجدد، خروج، سیستم انیت و نتورک انیت دیده می‌شود. باید به این موضوع اشاره کنیم که مدل نهایی پلی استیشن 5 قطعا با کیت توسعه آن متفاوت است و حتی ممکن است که ظاهر آن هم تغییر کند.

طراحی وی شکل این کنسول چیزی نیست در طراحی محصولات امروزی مشاهده کنیم. این سیستم نیاز به یک سیستم خنک‌کننده حرفه‌ای دارد که به نظر می‌رسد در چنین طراحی‌ای نمی‌شود آن را پیاده کرد. شرکت سونی تایید کرده که کنسول جدید آن‌ها از پردازنده AMD Zen 2  با معماری ۷ نانومتری بهره می‌برد که هشت هسته دارد و از ۱۶ ترد برخوردار است. استفاده از حافظه SSD و صدای سه‌بعدی هم از دیگر ویژگی‌های این کنسول است. پلی استیشن 5 از تکنولوژی Ray-Tracing هم برخوردار است. این کنسول از دیسک‌های ۱۰۰ گیگابایتی پشتیبانی می‌کند. چند وقت پیش یکسری اطلاعات از این کنسول منتشر شده بود که شامل طراحی جدید کنترلرهای این کنسول هم می‌شد.

سونی تایید کرد که پلی استیشن 5 در فصل تعطیلات سال ۲۰۲۰ راهی بازار می‌شود. هنوز قیمت این کنسول مشخص نشده است. عملکرد پلی استیشن 4 در این نسل از کنسول‌های بازی آن‌قدر خوب بود که سونی امیدوار است بتواند این موفقیت را در پلی استیشن 5 هم تکرار کند. در حال حاضر ۱۰۰ میلیون دستگاه پلی استیشن 4 به فروش رفته است.


منبعWCCFTech
علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید