امروز سونی در وبلاگ پلی‌استیشن اعلام کرد که با همکاری دیگر شرکت‌ها در حوزه بازی‌های ویدیویی قصد دارد تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد تا بتواند بخشی از هدف‌گذاری‌های سازمان ملل را برای مبارزه با تغییر اقلیم انجام داده باشد. به نظر می‌رسد که پلی استیشن 5 حامی محیط زیست خواهد بود و مصرف انرژی کمتری در مقایسه با پلی استیشن 4 خواهد داشت.

سونی با اعلام اینکه پلی استیشن 5 حامی محیط زیست خواهد بود، به عضویت اتحادیه Playing on the Planet درآمده است. این عضویت به این معناست که پلی‌استیشن بعدی گازهای گلخانه‌ای کمتری تولید خواهد کرد.

«جیم رایان» مدیرعامل بخش سرگرمی‌های سونی به این موضوع اشاره کرده که سونی در تولید پلی‌استیشن ۴ سعی کرده بود که تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد. با این حال این شرکت در کنسول بعدی خود استانداردهای جدیدتری را رعایت خواهد کرد تا تولید این گازها کمتر از قبل شود. رایان گفته که کاری می‌کنند تا پلی استیشن 5 کمترین میزان انرژی را مصرف کند. فعال کردن این ویژگی توسط یک میلیون نفر به اندازه مصرف برق ۱۰۰۰ خانه در آمریکا صرفه جویی می‌کند.

رایان به این موضوع اشاره کرد که کنسول پلی استیشن 5 به شکلی ساخته می‌شود که کاربران خیلی راحت بتوانند مصرف انرژی آن را مدیریت کنند. سونی به فکر ساختن بازی‌هایی برای PS VR است تا بتواند آگاهی مردم را در این زمینه بالا ببرد. مصرف انرژی کنسول‌های بازی در نوع خود زیاد است و به همین دلیل، صنعت بازی‌های ویدیویی تصمیم گرفته است که فکری برای حل کردن این مشکل بکند.

منبعVG247
علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید