دیروز در سالگرد ۲۵ سالگی عرضه‌ی اولین کنسول پلی‌استیشن، شرکت سونی یک خبر مهم و جالب را نیز منتشر کرد. خبری که نشان‌‌دهنده‌ی موفقیت عظیم و تحسین‌برانگیز سونی در صنعت بازی‌های ویدیویی است. سونی به‌صورت رسمی خبر داد که نام مجموعه کنسول‌های خانگی پلی‌استیشن به‌عنوان پرفروش‌ترین کنسول‌های خانگی تاریخ در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است.

شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی در پستی در توییتر اعلام کرد که تا تاریخ 7 نوامبر کنسول‌های پلی‌استیشن 1، پلی‌استیشن 2، پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن 4 مجموعاً توانسته‌اند ۴۵۰ میلیون نسخه فروش کنند و نام خود را در گینس به ثبت رسانند. این رقم بسیار عظیم و شگفت‌انگیز است و از موفقیت هر ۴ کنسول سونی در نسل‌های مختلف خبر می‌دهد.

‌پلی‌استیشن

روز گذشته جیم رایان، رییس و مدیرعامل سرگرمی‌های تعاملی سونی درباره‌ی بیست‌ و پنجمین سالگرد کنسو‌ل‌های پلی‌استیشن و تاریخچه‌ی عرضه‌ی PS1 در بلاگ پلی‌استیشن توضیحاتی را نوشت. کنسول PlayStation در سال ۱۹۹۴ میلادی در ژاپن و سال بعد از آن هم در آمریکا و بقیه نقاط جهان عرضه شد. این کنسول در عمر خود توانست ۱۰۰ هزار نسخه به‌فروش برساند. در واقع، PlayStation اولین کنسول خانگی تاریخ بود که توانست فروش بالغ بر ۱۰۰ هزار نسخه‌ای را تجربه کند.

جیم رایان در این خصوص می‌گوید:

این واقعاً دلگرم‌کننده است که طرفدارانی را ببینیم که با PlayStation بزرگ شده‌اند و در گذر زمان عشق خود را به فرزندان خود که اکنون با PS4 بازی‌ می‌کنند، منتقل کرده‌اند.

از طرف همه‌‌ی ما در پلی‌استیشن، از شما تشکر می‌کنم که در این سفر و ماجراجویی همراه ما بوده‌اید. ما نمی‌توانیم صبر کنیم [و هیجان‌زده هستیم] تا برای چیزهایی که در آینده خواهد بود، با شما جشن بگیریم.

با این حال می‌دانیم که این پایان کار کنسول‌های PlayStation‌ نخواهد بود و سونی این فرصت را دارد تا با معرفی و عرضه کنسول نسل بعدی خود یعنی PS5 رکوردهای خود را از پیش هم بهتر کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید