این روزها سونی با ریاست جیم رایان کم‌کم در حال اعلام برنامه‌‌های خود برای شروع نسل بعد است. این روزها شاهد اخبار و حتی تغییرات مختلفی در سمت‌های بالای شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی بوده‌ایم که همگی این‌ها نشان از تفکرات و اهداف جدید شرکت برای نسل بعد دارد. براساس گزارش جدید سایت Gamesindustry.biz، شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی قصد دارد تا در کشور مالزی استودیو جدیدی را برای کمک به استودیوهای جهانی سونی تاسیس کند.

این استودیو جدید، اولین استودیو شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی در جنوب آسیا خواهد بود که قرار است در بخش طراحی و انیمیشن به استودیوهای جهانی سونی در ساخت بازی‌های انحصاری برای کنسول‌های خانواده‌ی پلی‌استیشن کمک کند. این خبر توسط Gobind Singh Deo، وزیر ارتباطات و رسانه مالزی، اعلام شد. او درباره‌ی این موضوع گفت:

با تاسیس این استودیو، مالزی به‌صورت نزدیک با شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی برای خلق فرصت‌های بیش‌تر صنعت بازی‌های محلی و منطقه‌ای همکاری خواهد کرد.

با همکاری یکدیگر ما استعدادهای خلاق در مالزی را تعالی خواهیم بخشید و با شرکای آموزشی محلی همکاری خواهیم کرد. این [همکاری] باعث اطمینان ما از حمایت از رشد سریع صنعت در کشورمان می‌شود.

مالزی تمام معیارهای مناسب را دارد تا به مکانی موفق و موردعلاقه به‌منظور سرمایه‌گذاری برای بازی‌سازان بین‌المللی تبدیل شود. اکوسیستم درحال رونق و استعدادهای جهانی ما در حال حاضر بیش از 60 استودیو را از سرتاسر جهان به خود جذب کرده‌اند و ما در آینده حتی به [استودیوهای] بیش‌تری فکر می‌کنیم.

جیم رایان، مدیر و رییس شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، درباره‌ی این موضوع می‌گوید:

استعدادهای چشم‌گیر، اکوسیستم پرجنب‌وجوش و حمایت دولت از اصلی‌ترین دلایلی بود که ما تصمیم گرفتیم همکاری با مالزی را به مرحله‌ی جدیدی ببریم.

باید منتظر ماند و دید که سونی چه برنامه‌ای را برای آینده‌ی کنسول‌های خود و همچنین آینده‌ی استودیوهای جهانی‌اش تدارک دیده‌ است. به‌نظر می‌رسد تغییرات بزرگی در سونی در حال انجام است. اخیراً هرمن هالست، مدیر سابق استودیو گریلا گیمز، به‌‌عنوان مدیر استودیوهای جهانی سونی منصوب شده و شوهی یوشیدا که سابقاً این وظیفه را بر عهده داشت، ریاست بخش جدید و تازه تاسیسی را که قرار است نظارت مستقیمی بر بازی‌های مستقل و همکاری با آن‌ها داشته باشد، قبول کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید