شرکت کدمسترز که سابقه‌ خوبی در ساخت و نشر بازی‌های ریسینگ دارد، به‌تازگی Slightly Mad Studios که سابقه‌ ساخت سری شبیه‌ساز اتومبیل‌رانی معروف Project Cars را برعهده داشته، تصاحب کرده است. کدمسترز، این استودیو را با قیمت ۳۰ میلیون دلار خریداری کرده است.

در بیانیه‌ی معرفی این خبر، کدمسترز اعلام کرده که از این پس آن‌ها وظیفه‌ نشر بازی Project Cars را برعهده دارند. البته، کدمسترز در این اعلامیه به یک اثر بلاک‌باستر هالیوودی معرفی نشده هم اشاره کرده است که برای آگاهی از چیستی آن باید منتظر اخبار دقیق‌تری باشیم. با این حال، ما در حال حاضر می‌دانیم که Slightly Mad Studios در حال حاضر در حال ساخت Project Cars 3 و همچنین نسخه‌ای برای موبایل با نام Project Cars Go است. لازم به ذکر است که موسس و مدیرعامل Slightly Mad Studios یعنی ایان بل همچنان سمت خود را حفظ کرده است. این قضیه برای مدیر عامل کدمسترز یعنی فرانک سگنیر هم صدق می‌کند و همچنان در سمت قبلی خود فعالیت خواهد کرد.

کدمسترز

سگنیر و بل هر دو بیانیه‌ی کوتاهی پس از این خبر منتشر کرده‌اند و هیجان خود را برای این همکاری و همینطور کار با سرویس‌های استریم و کنسول‌های نسل آینده ابراز کرده‌اند. فرانک سگنیر در بیانیه‌ی خود می‌گوید:

ما خوشحالیم که یک استودیو بازی‌سازی باورنکردنی آثار مسابقه‌ای به خانواده‌ی کدمسترز پیوسته است. و این به‌صراحت ما را به یک قدرت جهانی در ساخت بازی‌های مسابقه‌ای تبدیل می‌کند.

ما همان شور و بینش [همیشگی] را به اشتراک می‌گذاریم و این شراکت و همکاری جدید به رشد ما سرعت می‌بخشد. با آمدن سرویس‌های استریم بیش‌تر به بازار و همینطور آغاز نسل جدید کنسول‌ها در سال 2020 میلادی، این بهترین زمان برای کدمسترز است که قدم بعدی خود را بردارد.

از آن سو، ایان بل هم در صحبت‌های خود بیان کرد:

مجموعه بازی‌های مسابقه‌ای هر دو شرکت، در صنعت رشک‌برانگیز است و این همکاری جدید به ما اجازه می‌دهد تا از همدیگر بیاموزیم، منابع را به اشتراک بگذاریم و از مزیت ترکیب کردن پلتفرم‌ها و تکنولوژی‌ها بهره‌مند شویم.

تیم من برای پیوستن به کدمسترز هیجان‌زده است. ما نمی‌توانیم بیش‌ از این برای ساخت یک رابطه براساس خلاقیت، شور و اشتیاق و میل به خلق تجربه‌های مسابقه‌ای که طرفدارانمان را هیجان‌زده و خوشحال می‌کند، منتظر بمانیم.

کدمسترز شرکتی است که برای خلق چندی از معروف‌ترین بازی‌های مسابقه‌ای این روزها نظیر F1 ،Dirt و Grid شناخته می‌شود. حال ترکیب این شرکت با تیم با استعداد Slightly Mad Studios که سابقه‌ی ساخت بازی Project Cars را دارد، می‌تواند خبری بسیار خوشحال‌کننده برای طرفداران بازی‌های مسابقه‌ای و اتومبیل‌رانی باشد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید