فروش جهانی پلی استیشن 4 به ۱۰۲٫۸ میلیون دستگاه در سرتاسر دنیا رسید. سونی این خبر را در جدیدترین گزارش مالی خودش که در تاریخ ۳۰ سپتامبر به پایان رسیده اعلام کرده است.

فروش جهانی پلی استیشن 4 باعث شده که این کنسول به دومین کنسول بازی پرفروش دنیا تبدیل شود. در حال حاضر فروش جهانی پلی استیشن 4 پشت سر فروش کل پلی استیشن 2 قرار گرفته است. لازم به ذکر است که پلی استیشن 2 با فروش ۱۵۵ میلیون دستگاه مواجه شد. بعد از کنسول پلی استیشن 4 هم کنسول Wii با فروش ۱۰۱٫۶۳ میلیون دستگاه قرار دارد. باید به این موضوع اشاره کنیم که این آمار شامل کنسول‌های دستی نمی‌شود.

سونی در ادامه گزارش مالی خود به این موضوع اشاره کرد که فروش پلی استیشن 4 در سه‌ماهه دوم سال مالی این شرکت ۲٫۸ میلیون دستگاه بوده است. البته این میزان فروش، کاهش ۱٫۱ میلیون دستگاه را در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد. سونی قبلا پیش‌بینی کرده بود که بتواند در سال مالی ۲۰۱۹ خود ۱۵ میلیون دستگاه پلی استیشن ۴ راهی بازار کند. این شرکت تا این لحظه ۱۳٫۵ میلیون کنسول راهی بازار کرده است. سال مالی ۲۰۱۹ شرکت سونی تا ۳۱ مارس سال ۲۰۲۰ ادامه دارد. بعید نیست که سونی بتواند به فروشی که پیش‌بینی کرده بود دست پیدا کند.

شرکت سونی به این موضوع اشاره کرد میزان مشترکان پلی استیشن پلاس به ۳۶٫۹ میلیون نفر رسیده است. تعداد مشترکان پلی استیشن پلاس در سال گذشته ۳۴٫۳ میلیون نفر بود.

سونی در سه‌ماهه دوم سال مالی خود بیش از ۶۱٫۳ میلیون بازی فروخته است. البته این میزان فروش ۱۳٫۸ درصد کمتر از سال گذشته است. سونی سال گذشته در همین زمان ۷۵٫۱ میلیون بازی روی کنسول پلی استیشن ۴ فروش داشت. ۳۷ درصد این فروش شامل فروش دیجیتالی بازی‌ها بود. سال گذشته تنها ۲۸ درصد فروش بازی‌های پلی استیشن ۴ به‌صورت دیجیتالی بودند.


منبعGematsu
علاقه‌ مجید به بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی باعث شد که او در این حوزه فعالیت زیادی داشته باشد. مجید سال‌های زیادی است که در حوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی فعالیت می‌کند و درکنار اینکه خبرها و اتفاقات روز این حوزه را دنبال می‌کند، علاقه‌ زیادی به داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی هم دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید